تبليغات
آبگرمکن بوتان


مشخصات سوال
mobin_r11نام : رضا مبینامتیاز : 77درصد بهترین پاسخ : 0%رضا مبین (4)i

30 شهریور 87 - 12:13آبگرمکن بوتان اطلاعات بیشتر : با سلام آبگرمکن من بوتان دیواری زمانیکه آب گرم را باز میکنم آب گرم با فشار کمتر از آب سرد است هنگامیکه آب سرد را باز میکنم اب گرمکن قطع میگردد لطفا راهنمایی نماییدتاریخ ایجاد سوال : 30 شهریور 87 (12:13)تاریخ بسته شدن سوال : 15 مهر 87تعداد بازدید :2327تعداد پاسخ ها : 6طبقه بندی : الکترونیک و دیجیتال » غیره- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
آبگرمکن بوتان 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
rashaنام : راشا رادینامتیاز : 37049درصد بهترین پاسخ : 57%راشا رادین (30)i

87/6/30 (20:26)سلام
خوبی؟
ما هم اول بوتان گرفتیم همین مشکل رو داشتیم... ولی به توصیه ی بعضی ها رفتیم آبگرمکن کم فشار پولار سونیه دوئال خریدیم... خیلی خوبه... اگه می خوای آبگرمکن ر وعوض کنی پولار بگیر...


موفق باشید.69%دیگر پاسخ ها
misagh65نام : میثاق امتیاز : 3308درصد بهترین پاسخ : 30%میثاق (0)i

1.    87/7/2 (01:08)سلام حتمال داره که لوله ها جرم گرفت باشه. از نمایندگی کمک بخواین در ضمن ما خیلی ساله که بوتان داریم و راضی هستیم این مشکلات برای آبگرمکن دیواری پیش میاد.15%
enrique_ajaxنام : محمد دوستیامتیاز : 111درصد بهترین پاسخ : 4%محمد دوستی (66)i

2.    87/7/2 (06:22)آبگرمکن های بوتان دارای شیر تنظیم دما و مقدار آب خروجی هستند که باید بسته به فشار آب و گاز منطقه مسکونی تنظیم گردد .

تنظیم فشار آب در آبگرمکن ها بسته مدل آبگرمکن فرق می کند در مدلهای قدیمی از شیر تنظیم آب در جلو و زیر درجه تنظیم گاز وجود داشت که در مدلهای جدید( کم فشار) این شیر حذف و به جای آن از دو عدد پیچ در قسمت ورودی و خروجی آب استفاده شده است


در صورت گفتن مدل آبگرمکن راهنمایی بیشتری می توانیم بکنیم

با تشکر
.7%
chista_pنام : چیستا پامتیاز : 3515درصد بهترین پاسخ : 7%چیستا پ (8)i

3.    87/7/4 (20:51)یکی دیگه بخر یا ببرش تعمیر گاه.0%
ahmad1236نام : احمد شهبازیامتیاز : 199درصد بهترین پاسخ : 25%احمد شهبازی (3)i

4.    87/7/8 (21:41)وقتی آب سرد بسته باشه، فشار ورودی آبگرمكن بیشتر میشه و با این فشار آبگرمكن روشن میشه. و وقتی شما آب سرد رو باز میكنید فشار ورودی آبگرمكن رو كمتر میكنید و به همین خاطر روشن نمیشه. برای رفع مشكل یا باید آبگرمكن دیگه ای رو با دقت بیشتر انتخاب كنید و یا اینكه سعی كنید فشار آب سرد رو بیشتر كنید ( با نصب پمپ آب یا .... ). اینها در صورتی جواب میده كه آبگرمكن سالم باشه و مسیرهای آب سرد و گرم هم فاقد جرم یا گرفتگی باشن ، در غیر اینصورت باید به طور كامل سرویس ، نظافت و جرم زدایی بشه..7%
shahab918نام : امیر رامتیاز : 2053درصد بهترین پاسخ : 3%امیر ر (1105)i

5.    87/7/9 (09:34)مشکل داخلی داره آبگرمکنت.0%


نحوه رسوب گیری آبگرمکن دیواری؟


مشخصات سوال
pedyramنام : اب sd پ ت ثامتیاز : 94درصد بهترین پاسخ : 50%اب sd پ ت ث (0)i

12 اردیبهشت 88 - 17:23نحوه رسوب گیری آبگرمکن دیواری؟ اطلاعات بیشتر : هر چند وقت یه بار (بسته به سختی آب هر منطقه‌ای) یه جای آبگرمکن‌های دیواری رو رسوب می‌گیره که من نمی‌دونم دقیقا کجاشه!!
کسی هست که خودش این کار رسوب‌گیری رو بره آبگرمکنشون انجام بده و به ما کامل توضیح بده که چیکار باید بکنیم؟تاریخ ایجاد سوال : 12 اردیبهشت 88 (17:23)تاریخ بسته شدن سوال : 28 اردیبهشت 88تعداد بازدید :347تعداد پاسخ ها : 2طبقه بندی : خانه و خانواده » نظافت و نگهداری- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
نحوه رسوب گیری آبگرمکن دیواری؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
yasmangola_love2000نام : م ص ط ف ی امتیاز : 11517درصد بهترین پاسخ : 35%م ص ط ف ی (835)i

88/2/13 (02:31)جرم کیر و گزاشتن توری فلزی تو منبع بعترین راهه.66%دیگر پاسخ ها
ridhaنام : امتیاز : 36980درصد بهترین پاسخ : 22%Ridha (3)i

1.    88/2/26 (01:18)تعمیرکار بیار.33%


چه کسی در مورد آبگرمکن خورشیدی چیزی می دونه؟


مشخصات سوال
angaliنام : رضا ع امتیاز : 115درصد بهترین پاسخ : 0%رضا ع (0)i

27 تیر 87 - 10:58چه کسی در مورد آبگرمکن خورشیدی چیزی می دونه؟ اطلاعات بیشتر : سایتی در این زمینه یا نقشه و طراحی این نوع آبگرمکن و غیرهتاریخ ایجاد سوال : 27 تیر 87 (10:58)تاریخ بسته شدن سوال : 8 مرداد 87تعداد بازدید :135تعداد پاسخ ها : 2طبقه بندی : علوم » تکنولوژی- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
چه کسی در مورد آبگرمکن خورشیدی چیزی می دونه؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
yariنام : محمد یاریامتیاز : 801درصد بهترین پاسخ : 25%محمد یاری (110)i

87/4/28 (18:43)دستگاهی که با استفاده از انرژی خورشید قادر به تولید و ذخیره آب گرم باشد آبگرمکن خورشیدی نام دارد.

دید کلی
برای تولید آب گرم مصرفی در منزل ، مسکونی ، استخر شنا ، کارگاه ، آزمایشگاه تأسیسات حمام می‌توان گرمای خورشید را به توسط جمع کننده‌های تخت خورشیدی دریافت کرد. در یک تأسیسات آب گرم خورشیدی ، یک مایع (آب) در یک ظرف مسطح کم ضخامت که سیاه شده است گرم می‌شود.
آب گرم شده می‌تواند توسط ترموسیفون در لوله‌های مارپیچی جریان پیدا کند. این لوله‌ها بطور مارپیچی در مخزن که می‌خواهند آن را گرم کنند، قرار گرفته و تبادل حرارتی انجام دهند. این نوع آب گرم کن بیش از 40 سال است که در کالیفرنیا مورد استفاده قرار گرفته‌اند. ولی تشکیل رسوبات در این دستگاه سبب نقص کار است.
تاریخچه
شناخت انرژی خورشیدی و استفاده از آن برای منظورهای مختلف ، به زمان ما قبل تاریخ باز می‌گردد. شاید به دوران سفالگیری ، در آن هنگام رومانیون معابر به کمک جامهای بزرگ طلائی صیقل داده شده و اشعه خورشید جهت رشد کردن آتشدانهای محراب استفاده می‌کردند، زیاد دوران فراعنه صر آمنوفیس سوم (1419-1455 قبل از میلاد) بر اثر تابش خورشید بر مجسمه‌های ناطق ، هواداران آنها و مجسمه‌ها به صدا در می‌آمد. ارشمیدس دانشمند و مخترع بزرگ یونانی (212-287 ق. م) اولین بار با استفاده از آینه‌های کوچک مربعی شکل با متمرکز کردن نور خورشید بر روی ناوگان رمی ، ناوگان آنها را به آتش کشید. که به همین جهت از ارشمیدس به عنوان بنیانگذار استفاده از تابش خورشید نام می‌برند.
معایب انرژی خورشیدی
خورشید منبع کاملاً متغییری است. یعنی در فصول ، ماهها و ساعات روز و شب متغیر است و چگالی انرژی آن کم است.
محاسنات انرژی خورشیدی
فراوان ـ بی هزینه ـ تقریباً همه جا در دسترس ـ عمر طولانی سیستمهای تبدیلی انرژی خورشیدی نسبتاً ساده است.
ساخت آب گرمکنهای خورشیدی
بعضی از پژوهشگران را عقیده بر این است که باید گرد آورنده‌های خورشیدی برای تهیه آب گرم بهداشتی در دسترس همه مردم قرار گیرد. گرد آورنده دارای یک ورقه به رنگ سیاه کدر ، جهت جذب نور می‌باشد. برای جریان آب نیز روشهای مختلفی ممکن است. آب می‌تواند در لوله‌های فلزی نصب شده روی ورقه سیاه ، یا بین دو ورق مسطح موازی که فاصله کمی از هم دارند، یا روی یک ورقه مسطح یا موج دار ، یا در اجزای رادیاتورهای کم عمق پوشیده از یک یا دو شیشه قرار داده می‌شود.شیشه‌ها به فاصله 2 تا 3 سانتیمتر از هم قرار داده می‌شود. ته و کناره‌های قالب باید از نظر حرارتی عایق بندی شده باشند. توسعه آب گرمکنهای خورشیدی در دنیا ادامه دارد. در ایالات متحده ، انگلستان ، روسیه ، فرانسه ، استرالیا ، ژاپن و در بسیاری از کشورهای دیگر آب گرمکنهای خورشیدی ساخته می‌شود.
ساختار یا ساختمان آبگرمکن خورشیدی
ساده‌ترین آب گرمکن خورشیدی از یک گردآور تخت (کلکتور) و یک مخزن ذخیره آب تشکیل شده است. شرایط لازم نصب این آب گرمکن آن است که قسمت فوقانی گرد آور پایین‌تر از قسمت تحتانی مخزن ذخیره قرار گیرد و حداقل انحراف گرد آور نسبت به سطح افق که برای تحقیقی جریان تومو سیفونی ، در حدود 20 درجه رو به جنوب انتخاب شد.
طرز کار:
ابتدا مخزن آب گرم با آب سرد پر می‌شود و آب داخل لوله‌های گردآور ، هنگامی که خورشید روی سطح گرد آور می‌تابد به تدریج گرم شده و به کندی به طرف مخزن از طرف بالا ذخیره می‌شود، آب سرد مخزن نیز از طریق لوله دیگربه طرف قسمت پایین گردآور جریان یافته تا زمانی که تابش خورشیدی برای گرم کردن آب کفایت کند، این عمل ادامه می‌یابد..41%دیگر پاسخ ها
elshan01نام : ائلشن صالحیامتیاز : 92درصد بهترین پاسخ : 0%ائلشن صالحی (31)i

1.    87/4/27 (13:21)من خودم تو دوران تحصیلم در مورد این موضوع تحقیق کردم. تو درس تنظیم شرایط محیطی. اگه میخوای با ایمیلم تماس بگیر تا فایلشو واست بفرستم.
aliarchitectman@yahoo.com.58%


ساير مطالب :
* ** مــــــو بـــا یـــــل ** اصفهانی ها جواب بدن
* برنامه ای مثل نورتن قست که بشه از نرم افزارها امیج گرفت
* بهترین سرمایه گذاری در ایران
* **** پراید یا روآ *****
* بازگشت هارد به تنظیمات كارخانه
* درمورد فناوری اطلات دانشگاه وزارت اطلات چه میدانید؟
* نمیدونم چیکار کنم
* HTC DIAMOND یا SAMSUNG I900 OMNIA????
* سلام . آموزش در مورد نرم افزار Idus می خوام
* برنامه واسه بازی کردن xbox