تبليغات
ایا میدانید عوارض بیهوشی در انسان چیست؟


مشخصات سوال
iman_67نام : نیما مقیمیامتیاز : 13درصد بهترین پاسخ : 8%نیما مقیمی (3)i

13 تیر 89 - 11:58ایا میدانید عوارض بیهوشی در انسان چیست؟تاریخ ایجاد سوال : 13 تیر 89 (11:58)تاریخ بسته شدن سوال : 29 تیر 89تعداد بازدید :306تعداد پاسخ ها : 5طبقه بندی : علوم » پزشکی- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
ایا میدانید عوارض بیهوشی در انسان چیست؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
helma_2niaنام : هلما دنیاامتیاز : 1976درصد بهترین پاسخ : 46%هلما دنیا (50)i

89/4/13 (14:30)کاهش هوشیاری و گاهی فراموشی.42%دیگر پاسخ ها
omiddariنام : امید مدیریامتیاز : 318درصد بهترین پاسخ : 9%امید مدیری (18)i

1.    89/4/13 (22:04)فراموشی
اختلال حواس
گاهی اوقات فرورفتن در کما
و خیلی عوارض دیگه که الان یادم نیست آخه من خودم عمل با بیهوشی انجام دادم و حافظه ام خیلی ضعیف شده
.14%
ashkan261نام : اشکان مهین فلاحامتیاز : 1114درصد بهترین پاسخ : 28%اشکان مهین فلاح (40)i

2.    89/4/14 (00:57)سلام
ضمن احترام به سایر پاسخ ها

بیهوشی انواع مختلف داره
یکی بیهوشی توسط مواد بیهوش کننده هست و دیگری بیهوشی بر اثر حادثه

خوب قاعدتا" بیهوشی بواسطه حادثه میتونه میلیون ها عارضه رو بدنبال داشته باشه که نامبردن و گلچین کردن اونها توفیقی به حالمون نداره و ما امیدواریم هرگز چنین اتفاقی برا کسی نیفته

اما بیهوشی توسط مواد بیهوش کننده که ساده ترین اونها اِتِر هست ، خیلی خطر ناکه ، اگه فرد فشار خونش پایین باشه بیهوش کردن اون باعث مرگ میشه ، یا اگه فشار خون بالا باشه ممکنه باعث تشنج بشه
ممکنه فرد بیماری هایی مثل سرع یا غیره داشت هباشه که مواد بیهوش کننده خیلی خیلی خطر ناک هستن ، بیهوشی کار ساده ای نیست و خیلی وقت ها منجر به مرگ میشه ، و برای بیهوش کردن افراد از متخصص بیهوشی استفاده میکنن که قبل از بیهوش کردن بیمار متوجه بشه که باید از چه موادی استفاده کنه ....

همه جراهان حد المقدور از عدم بیهوشی استفاده میکنن مگر موارد جراحی خاص و سنگین

همواره موفق باشید.42%
wisefarنام : فرزانه رنجبرامتیاز : 143درصد بهترین پاسخ : 18%فرزانه رنجبر (27)i

3.    89/4/14 (21:47)سعی باید بر این باشه که از جراحی های غیر ضروری که به بی هوشی نیازمندند جلوگیری بشه اما معمولا میتونه باعث کاهش حافظه بشه و یا حواس پرتی تا مدتی پس از جراحی اما این ها تا اخر عمر پایدار نیستند..0%
poyairanmaneshنام : پویا ایرانمنشامتیاز : 537درصد بهترین پاسخ : 21%پویا ایرانمنش (10)i

4.    89/4/17 (14:39)با عرض سلام به شما:
به نظر می رسه بعضی از دوستان بیهوشیرو خیلی خطرناک جلوه دادن. روزانه تعداد بسیاری از بیماران بیوشی می گیرند و اتفاق خاصی هم پیش نمیاد.
بیهوشی باعث کاهش هوش نمی شه شاید تا چند ساعت فرد فقط فرد کاهش سطح هوشیاری داشته باشه.
بیهوشی می تونه باعث اسیب به cns بشه که می تونه از ناکارآمدی متخصص بیهوشی باشه.
می تونه باعث مشکلات تنفسی بشه چون در اتاق عمل تهویه مکانیکی صورت می گیره.
................
خیلی خیلی چیزای دیگه که ...
.0%


عوارض قرص متادون چیست


مشخصات سوال
meysmgolamyنام : میثم غلامیامتیاز : 98درصد بهترین پاسخ : 0%میثم غلامی (0)i

15 مرداد 87 - 09:49عوارض قرص متادون چیست اطلاعات بیشتر : آیا قرص متادون در آزمایشات اپیوم نشان میدهد وعوارض آن چیست تاریخ ایجاد سوال : 15 مرداد 87 (09:49)تاریخ بسته شدن سوال : 28 مرداد 87تعداد بازدید :73تعداد پاسخ ها : 2طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
عوارض قرص متادون چیست  
ایجاد علامتبهترین پاسخ
al58نام : غزل صبوریامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 14%غزل صبوری (1)i

87/5/15 (13:15)متادون چیست؟
دارویی است كه مشابه مورفین و دیگر داروهای مخدر عمل می‌كند. با دوز مناسب ایجاد سرخوشی یا رخوت نكرده ‏‌اما ولع را مرتفع می‌كند. دركشور ما به شكل قرص وجود دارد، اما در كشورهای دیگر پودر و شربت آن نیز موجود است.
تفاوت متادون با هروئین و داروهای دیگر مخدر چیست؟

با مصرف منظم متادون، به تدریج میزان آن در بدن بیشتر شده و ذخیره می‌گردد. بنابراین مدت بیشتری در بدن دوام می‌آورد. ضمن این كه حس نشئه و سرخوشی برای فرد ایجاد نمی‌كند. بنابراین امكان زندگی با ثبات را فراهم می‌آورد.

درمان نگهدارنده با متادون چه فایده‌ای دارد؟
از ایجاد علایم ترك جلوگیری كرده، فرد را راضی نگه داشته و از ولع بیمار برای مصرف داروهای غیر قانونی جلوگیری به عمل می‌آورد، و باعث می‌شود مواد مخدر خیابانی بر بیمار تأثیری نداشته باشند.

ولع چیست؟
احساس نیاز شدید به مصرف مواد مخدر است تا به آن حد كه فرد به جز مواد به چیز دیگری فكر نمی‌كند، مرتب خواب آن را می‌بیند، و ممكن است برای به دست آوردن مواد كارهایی را انجام دهد كه به طور معمول انجام نمی‌داده است.
آیا صحیح است كه متادون وارد استخوان بدن شده و موجب ضعف آن می‌گردد؟
خیر، ‌متادون وارد سیستم استخوان نمی‌شود و به هیچ شكل دیگری هم به سیستم استخوانی آسیب نمی‌رساند. دردهای استخوانی در حین درمان با متادون كه در عده كمی از بیماران اتفاق می‌افتد، احتمالاً علامت خفیف ترك است و با تنظیم دوز متادون تسكین می‌یابد.
آیا صحیح است كه ترك متادون سخت‌تر از ترك یك ماده مخدر است؟
بعضی بیماران ترك متادون را مشكل‌تر از ترك ماده مخدر می‌دانند چون علایم ترك بیشتر طول می‌كشد، از طرفی عده دیگری از بیماران علایم ترك متادون را خفیف‌تر از علایم ترك موادمخدر می‌دانند.

آیا متادون به كبد آسیب می‌‹ساند؟
خیر،‌ در واقع متابولیسم (شكستن و آماده‌سازی) متادون برای كبد از خیلی از داروهای دیگر ساده‌تر است. كسانی كه هپاتیت یا بیماری شدید كلیوی دارند می‌توانند متادون را با احتیاط مصرف كنند.
آیا متادون به سیستم ایمنی آسیب می‌رساند؟
خیر،‌ در حقیقت در چند مطالعه بر بیماران HIV مثبت تحت درمان با متادون، این بیماران سالم‌تر بوده و بیشتر از بیماران HIV مثبت كه متادون نمی‌گرفته‌اند زندگی كرده‌اند.
آیا دوزهای پایین‌تر متادون بهتر از دوزهای بالاتر متادون است؟
دوزهای پائین متادون علایم ترك را كاهش داده، اما دوزهای بالاتر ولع را از بین می‌برد. دوز معمول متادون 80-60 میلی گرم است. با این حال تعداد كمی از بیماران در دوزهای پائین‌تر احساس خوبی دارند،‌ و تعدادی از بیماران هم دوزهای بالاتری لازم دارند.
آیا متادون باعث خواب آلودگی و رخوت می‌شود؟
احساس خواب آلودگی و رخوت در بیمارانی كه روی دوز ثابت متادون هستند بیشتر از حالت طبیعی نیست.
آیا در هنگام مصرف متادون می‌توان از داروهای دیگر استفاده كرد؟
بعضی از داروها را اصلاً نباید همراه با متادون مصرف كرد چون باعث ایجاد علائم ترك می‌شوند، این داروها عبارتند از: نالتركسون، پنتازوسین و ترامادول. بعضی داروها باعث دفع سریع‌تر متادون می‌شوند و نیاز به متادون را بالا می‌‌برند مانند فنی توئین،‌كاربامازپین، رینامپین، و بعضی از داروهای درمان HIV. بعضی داروها متابولیسم متادون را كند می‌كنند و در نتیجه سطح متادون خون بالا می‌رود مانند آمی‌تریپتیلین، سایمتیدین، فلوواكسامین، كتوكونازول. بعضی داروها در ابتدا با متادون تداخل كرده و ایجاد رخوت می‌كنند اما بعد اثر متضادی دارند و باعث ایجاد علایم ترك می‌شوند، مانند بنزودیازپین‌ها، الكل، باربیتورات‌ها.
آیا صحیح است كه گاهی اوقات عادت ماهیانه زنان با شروع متادون قطع می‌شود؟
بله، اما دلایل زیاد دیگری هم برای نامنظم شدن یا قطع عادت ماهیانه وجود دارد مانند حاملگی، استرس، رژیم غذایی نامناسب، اضافه شدن یا كاهش وزن، یائسگی، مشكلات دیگر طبی، داروهای دیگر.
آیا در حاملگی می‌توان متادون مصرف كرد؟
بله، متادون درمان انتخابی برای اعتیاد به هروئین و مواد مخدر دیگر در حاملگی است و برای جنین در حال رشد مضر نبوده و باعث ناهنجاری‌های جنینی نمی‌گردد. نیز می‌تواند مانع از سقط، ناراحتی جنین و زایمان زودرس گردد.
آیا مادری كه متادون مصرف می‌كند می‌تواند به نوزاد خود شیر دهد؟
بله، ‌سطح متادون در شیر مادر بسیار كم است و مقادیر كمی متادون می‌تواند به بچه منتقل شود.
در درمان نگه‌دارنده با متادون، مراجعه به درمانگاه و تحویل گرفتن دارو به چه نحو است؟
در دو ماه اول بیمار باید هر روز و حتی روزهای تعطیل به درمانگاه مراجعه كند. در ماه سوم برای دو روز آخر هفته و در ماه چهارم یك روز در میان متادون را به خانه می‌برد. در ماه پنجم حداقل دوبار در هفته و از ماه ششم به بعد حداقل یك بار در هفته باید مراجعه كند. یعنی تا انتهای در مان هفته‌ای یك روز به درمانگاه مراجعه می‌كند، داروی آن روز را در مقابل پرستار مصرف می‌كند و داروی 6 روز دیگر را به صورت محلول و 6 شیشه جداگانه تحویل می‌گیرد.
نگهداری متادون برده شده به منزل چگونه است؟
متادون می‌بایست در محلی امن و دور از دسترس كودكان باشد و روی آن برچسب واضح وجود داشته باشد تا كسی اشتباهاً آن را مصرف نكند. میزان كمی از متادون می توان برای یك كودك یا بزرگسال كه نسبت به آن تحمل ندارد كشنده باشد. نیز متادون را باید در محلی كه نه سرد و نه گرم است نگه داشت.

آیا با مصرف متادون امكان بیش از مصرف وجود دارد؟

بله، اما در صورتی كه دوز به طور مناسب تنظیم شده باشد این احتمال از بین می‌رود. برای تنظیم صحیح دوز، لازم است میزان مصرف مواد به طور صحیح به پرسنل درمانی اعلام شود. اگر خیلی كم گفته شود، دوز مناسب داده نمی‌شود و اگر زیاد گفته شود، ممكن است بیش مصرف ایجاد شود.
آیا ممكن است در حین مصرف متادون با هروئین بیش از مصرف اتفاق بیفتد؟
بله، اگر هروئین زیادی مصرف شود این احتمال وجود دارد. نیز اگر همراه با هروئین داروهای رخوتزا، الكل یا داروهای دیگر استفاده شود.

آیا بیماری كه تحت درمان با متادون است می‌تواند رانندگی كند؟
بله، افرادی كه روی دوز صحیح متادون تثبیت شده‌اند می‌توانند رانندگی كنند، و متادون هیچ گونه عوارض جانبی روی توانایی تفكر، توانایی‌های حركتی، زمان و اكنش، توانایی یادگیری و تمركز و انجام قضاوت‌های پیچیده ندارد.
.46%دیگر پاسخ ها
sibehنام : سیبه --امتیاز : 1066درصد بهترین پاسخ : 12%سیبه -- (694)i

1.    87/5/15 (10:00)مشاوره تلفنی 24 ساعته با كارت سلامت
سالم زیستن را بیاموزیم


تلفن مشاوره 9099070036
تلفن گویا 22068945
www.kartesalamat.com

* دسترسی 24 ساعته از سراسر ایران
* بدون نیاز به وقت قبلی
* دسترسی به مشاوران مجرب

همین لحظه میتوانید با پزشك خود تماس بگیرید ! .53%


عوارض قرص فینستراید چیست؟


مشخصات سوال
sinan_hoنام : سینان سامتیاز : 143درصد بهترین پاسخ : 12%سینان س (148)i

30 دی 87 - 16:52عوارض قرص فینستراید چیست؟ اطلاعات بیشتر : عوارض طولانی مدت و کوتاه مدتش چیه؟تاریخ ایجاد سوال : 30 دی 87 (16:52)تاریخ بسته شدن سوال : 10 بهمن 87تعداد بازدید :252تعداد پاسخ ها : 5طبقه بندی : سلامتی » دارو- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
عوارض قرص فینستراید چیست؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
bahareh_20rنام : بهاره حیدریامتیاز : 464درصد بهترین پاسخ : 25%بهاره حیدری (4)i

87/11/10 (09:51)ایبوک کتاب اطلاعات دارویی رو برات میل کردم امیدوارم بدردت بخوره.0%دیگر پاسخ ها
r_basharنام : روزبه بشرامتیاز : 428درصد بهترین پاسخ : 18%روزبه بشر (79)i

1.    87/10/30 (17:09)سلام
در مطالعات كارآزمایی بالینی كه بر روی فیناستراید به مدت 12 ماه انجام شده است. 4/1 درصد از افرادیكه به مدت یك سال هر روزه این دارو را مصرف نموده اند بعلت عوارض جانبی دارو مجبور به قطع دارو شدند. عوارض جانبی عبارتند از:
1- كاهش میل جنسی
2- كم شدن حجم مایع منی
3- مشكل در نعوذ
4- مشكل در دفع منی

توجه:
این دارو تنها باید در مردان با سن بالای 18 سال تجویز گردد.
حتی لمس قرص فیناستراید برای بانوان ممنوع است.

صدمه به اعضایی مانند كلیه و كبد در مورد این دارو ثابت نشده است.
همچنین هیچگونه تداخل دارویی بین این دارو با داروهای دیگر مشاهده نشده است.
.77%
afsanejunنام : افسانه محمدیامتیاز : 593درصد بهترین پاسخ : 6%افسانه محمدی (175)i

2.    87/10/30 (17:19)www.naria.ir
www.naria5.blogfa.com
البته جواب یکی تا حدی غلو داره!.4%
nasimavaنام : نسیم شامتیاز : 99درصد بهترین پاسخ : 0%نسیم ش (1)i

3.    87/10/30 (20:45)فیناستراید در درمان هیپرپلازی خوش خیم پروستات مصرف میشود.این دارو آنزیم_5 آلفاردوکتاز را که مسئول تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون میباشد به طور اختصاصی مهار میکند و باعث کاهش اندازه پروستات - بهبود سرعت جریان ادرار و رفع علایم انسدادی میگردد.
این دارو از طریق خوراکی به خوبی جذب میشود نیمی از دارو در کبد متابولیزه و از طریق مدفوع دفع میشود نیمه عمر دارو حدود 8 ساعت است و کمتر از 1 درصد دارو از طریق ادرار دفع میشود.
عوارض جانبی این دارو:
ناتوانی جنسی-کاهش میل جنسی و حجم مایع انزال-بزرگ شدن و احساس ناراحتی در پستانها-واکنشهای حساسیت مفرط(از جمله تورم لب و بثورات جلدی) از عوارض این دارو میباشن.
.18%
moamنام : محمد امرالهیامتیاز : 110درصد بهترین پاسخ : 9%محمد امرالهی (0)i

4.    87/11/1 (22:43)سلام finasteride یک داروی ضد آندروژن: ضد همرمون مردانه تستوسترون می باشد.یعنی اثر آن را خنثی می کند. کاربرد بالینی: درمان تاسی سر به علت افزایش هورمون مردانه و نیز درمان BPH یا بزرگی خوش خیم غده پروستات آقایان. خوب عوارض عمده : پایین افتادن فشارخون بویژه موقع برخواستن،
ؤعوارض عمده شامل :کاهش میل جنسی، ناتوانی جنسی یا وImpotencyکاهش حجم منی
سایر عوارض: سرگیجه سردرد
بزرگی وحساس شدن سینه ها (در مردان) اختلال نعوظ یا بقول عامه راست کردن عوارض حساسیتی شامل خارش سوزش بویژه در صورت و لبها آسم درد بیضه ها
رفرنس : دارونامه رسمی ایران، therapeutic applied clinical use of drugs 8ed.0%


ساير مطالب :
* استفاده از موكن های برقی (اپی لیدی ) رو برای آقایون توصیه می
* برای موخوره مو باید چیکار کرد
* محصولات clinique
* با 5 تومان پول چه مغازه ای می شه راه انداخت که سودش بالا باش
* دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد کی میاد؟
* بهترین بازیکن سال امسال اروپا ازنظر شما؟
* كلینیك فوق تخصصی نازایی كجا هست
* یه بازی اکشن به من معرفی کنین
* max pein 3 اومده؟ 4 چی؟
* مشکل در دیدن پوشه های مخفی و به روز رسانی