تبليغات
برای درمان میخچه پا چیکار باید کرد؟


مشخصات سوال
tanin_kنام : طنین امتیاز : 75درصد بهترین پاسخ : 0%طنین (6)i

30 آذر 88 - 11:35برای درمان میخچه پا چیکار باید کرد؟ اطلاعات بیشتر : چسب میخچه استفاده کردم ولی تاثیری نداشتتاریخ ایجاد سوال : 30 آذر 88 (11:35)تاریخ بسته شدن سوال : 16 دی 88تعداد بازدید :478تعداد پاسخ ها : 4طبقه بندی : سلامتی » غیره- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
برای درمان میخچه پا چیکار باید کرد؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
sahel_67نام : ساحل عمادیامتیاز : 3804درصد بهترین پاسخ : 25%ساحل عمادی (30)i

88/9/30 (12:55)قطره میخچه هم هست که که داروخانه ها میفروشن شیره انجیر هم خاصیت داره ...ولی باید دلیل به وجود اومدنش رو بدونی و اول اون رو رفع کنی ..که معمولا به خاطر کفشه ..سعی کن ار کفشی که باعث این موضوع شده استفاده نکنی و به خاطر زیبایی جوری نشه که درونت خودتو بکشه بیرونت مردم رو موفق باشی .92%دیگر پاسخ ها
mohammad6384نام : آریا وامتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%آریا و (0)i

1.    88/10/8 (22:50)سلام
من خودم میخچه بدی کفه پام داشتم که زیاد شد و مجبور شدم عملش کنم... چون هیچ کاره دیگه ای هم نمیتونشتم بکنم و همه راها رو هم امتحان کردم..چسب ...پماد ..دارو..
بستگی به اندازش و جاش داره... اگه تو گوشته پا یا دست باشه باید بری درش بیاری با عمل
حتما حتما باید پیشه دکترای پوست بری...چون خیلی چیزه بدیه
حالا بازم سوالی داشتی بپرس ازم .7%
rsasنام : رویا سلیمانزادهامتیاز : 79درصد بهترین پاسخ : 11%رویا سلیمانزاده (26)i

2.    88/10/9 (18:14)سلام عزیزم
از داروخانه چسب میخچه با قطره اش بگیر.بهترین راهش همینه.خودم امتهانش كردم.
موفق باشی طنین جان.0%
sarabeofoghنام : زهرا تهرانیامتیاز : 8330درصد بهترین پاسخ : 8%زهرا تهرانی (1)i

3.    88/10/14 (15:26)با پاسخ 1 موافقم
.0%


درمان میخچه


مشخصات سوال
yasaman_mohebiنام : یاسمن محبیامتیاز : 228درصد بهترین پاسخ : 35%یاسمن محبی (28)i

30 فروردین 89 - 12:51درمان میخچه اطلاعات بیشتر : سلام دوستان
حدود 6 ماهی میشه که پای راستم میخچه زده همیشه نسبت بهش بی توجه بودم ولی کم کم داره درد میگیره موقعی که وضو میگیرم یا پاهام خیس میشن دیگه بیشتر
دکتر رفتم گفت باید عمل کنی از عمل میترسم، از اون محلولی که دکتر بهم تجویز کرده هم جرات نمیکنم استفاده کنم چون خالم استفاده کرد میخچش جفت گیری کرد حالا 3 تا شده
اگه میشه یه راه حل خوب پیشنهاد بدینتاریخ ایجاد سوال : 30 فروردین 89 (12:51)تاریخ بسته شدن سوال : 2 اردیبهشت 89تعداد بازدید :93تعداد پاسخ ها : 6طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
درمان میخچه 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
mrsgotvandنام : مسافر بیابانامتیاز : 2889درصد بهترین پاسخ : 50%مسافر بیابان (114)i

89/1/30 (15:23)پوست یكی از حساس ‌ترین مناطق بدن به شمار می‌ رود و با كوچك‌ ترین فشاری، عكس‌العمل نشان می ‌دهد و این واكنش‌ها به صورت ‌های مختلفی همچون تورم، قرمزی، تاول و ... بروز می کنند.

میخچه هم به عنوان یك ضایعه پوستی، نوعی واكنش طبیعی بدن برای حفاظت از خود است.

گاهی توجه نكردن به پوشش و حفظ بهداشت پاها كه قلب دوم ما هستند، می ‌تواند باعث ایجاد ناراحتی و درد در آن ناحیه شود. بنابراین اگر شما هم از آن دسته آدم‌هایی هستید كه به دنبال كفش‌های تنگ و نوك ‌باریك هستید، حتما با واژه میخچه آشنایی دیرینه‌ ای دارید.

میخچه ضایعه‌ ای پینه ‌‌ای ‌شكل از پوست مرده است كه معمولا در سطوح نازك و بدون موی پوست به خصوص در قسمت پشتی پنجه پا یا انگشتان یا در قسمت ضخیم‌ تر پوست كف دست و پا ایجاد می ‌شود. میخچه زمانی به وجود می ‌آید كه فشار وارده بر پوست حالتی بیضوی یا شبیه بیضی در پوست ایجاد كند كه مركز آن کانون فشار است و به مرور زمان گسترده می ‌شود. اگر تحریك به طور مستمر روی بافت ‌های تولید كننده میخچه ادامه یابد، حتی پس از حذف آن، پوست مجددا تولید میخچه می ‌كند. مكانی كه میخچه ایجاد می ‌شود، باعث ایجاد میخچه های نرم و سخت می‌ شود. انواع سخت معمولا در سطوح خشك و مسطح پوست و انواع نرم آن بین انگشت‌ های نزدیك ایجاد می ‌شوند.

آیا میخچه همان پینه است؟
خیر. میخچه و پینه دو ضایعه پوستی مشابه هستند، ولی تفاوت‌هایی میان آن ها وجود دارد. پینه زمانی ایجاد می‌ شود كه لایه‌ های پوست به دلیل فشارها و سایش ‌های پی ‌در پی ضخیم و سخت می‌ شود. این حالت بیشتر در زیر مفاصل انگشتان پا یا در پاشنه پا و دست‌ها و هر نقطه‌ ای از بدن كه تحت فشار باشد ظاهر می ‌شود. پینه ‌ها در واقع راه طبیعی بدن برای محافظت از خود بوده و معمولا دردناك نیستند. زمانی كه پینه گسترده شده و در مركز آن سلول‌ های مرده پوست تجمع می ‌كنند، تبدیل به میخچه می ‌شود. بهترین مثالی كه برای پینه می ‌توان زد در انگشت دانش‌آموزان است كه به مدت طولانی مداد را در دست می‌ گیرند یا افرادی كه كارهای دستی خشن را زیاد انجام می ‌دهند. پینه در این گونه افراد بسیار شایع است.

اما میخچه معمولا در قسمت بالایی انگشتان پا و یا در كناره و جاهای برجسته پاها ایجاد می ‌شود و عموما به دلیل این كه اعصاب پوست را درگیر می ‌كند دردناك می‌ شود. به علاوه میخچه كوچك تر از پینه است.

به طور كلی میخچه و پینه، راه‌های طبیعی هستند كه بدن برای حفاظت از خود استفاده می‌ كند.

چه افرادی بیشتر به میخچه مبتلا می‌ شوند؟
میخچه در میان زنان شایع ‌تر از مردان است. زن ‌ها به دلیل پوشیدن كفش ‌های نوك ‌تیز و پاشنه‌ بلند و تحت فشار قرار گرفتن پاها و انگشتان بیشتر به این ضایعه مبتلا می ‌شوند. این ضایعه معمولا با درد و تورم همراه است. پوشیدن كفش‌ های تنگ یا شل هم به دلیل سایش پا با كفش ممكن است باعث بروز میخچه شود.

افرادی كه دچار ناهنجاری‌ های استخوانی هستند هم در معرض خطر ابتلا به میخچه قرار دارند.

افراد دیابتی در مقابل مشكلات پوستی بسیار آسیب ‌پذیرند و به سرعت از این ناحیه دچار دردسر می‌ شوند. پس توصیه می ‌شود این بیماران از كفش‌ های مناسب و اندازه پای خود استفاده كنند و همیشه مراقب بهداشت پای خود باشند.

علاوه بر این، ورزشكاران از جمله فوتبالیست‌ها، كوهنوردان و نیز كسانی كه دچار انحراف كف پا هستند، استعداد بیشتری برای ابتلا به میخچه دارند.

چه كنیم تا به میخچه مبتلا نشویم؟
همیشه می ‌گویند علاج واقعه قبل از وقوع باید كرد، اما كو گوش شنوا؟! همه ما آنقدر دست روی دست می ‌گذاریم و آن قدر سهل ‌انگاری می ‌كنیم تا بیماری به سراغ مان می ‌آید و آن وقت به دنبال راه چاره می ‌گردیم. بیایید یك بار هم شده، قبل از درمان، پیشگیری كنیم.

میخچه از آن دست بیماری ‌هایی است كه اگر مراقب باشید هیچ وقت به سراغ تان نمی‌ آید.

میخچه در اثر قرار گرفتن در معرض فشار و سایش ایجاد می ‌شود پس در اولین قدم سعی كنید از پوشیدن كفش‌ های تنگ و نوك تیز و پاشنه بلند خودداری كنید.

همیشه جوراب مناسب به پا كنید و پاهای خود را با نرم‌ كننده‌ها و مرطوب‌ كننده‌ها نرم نگه دارید. شستن مرتب پاها و خشك كردن آن ها را فراموش نكنید. این راهكارها شاید در ظاهر بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر برسند، ولی نقش بسیار موثری هم در پیشگیری و هم در درمان میخچه دارد. مطمئن باشید به امتحانش می‌ ارزد.

بریدن میخچه با چاقو، ناخن‌ گیر یا سوزاندن آن می‌ تواند موثر باشد؟
گهگاه شاهد آن هستیم كه افراد با وسایل ذكر شده به جان میخچه پای خود می ‌افتند و به تصور خود می‌ خواهند از شر آن خلاص شوند. غافل از این كه با این كار نه تنها از این بیماری رها نمی ‌شوند، بلكه ممكن است خطر ابتلا به عفونت را در خود افزایش دهند. بریدن میخچه، كاری حرفه ‌ای است كه فقط توسط پزشك و در مطب می‌ تواند صورت گیرد و درنتیجه اقدام خودسرانه نه‌ تنها سودی نخواهد داشت، بلكه مطمئنا برای بیمار مضر هم خواهد بود.

آیا استفاده از سنگ ‌پا می‌ تواند در رفع قسمت ‌های خشن میخچه موثر باشد؟
كشیدن سنگ‌ پا یا كیسه حمام در حالی كه پوست با آب نرم شده، اگرچه می ‌تواند باعث برداشته شدن پوست ضخیم ناحیه میخچه شود، ولی می ‌تواند خطر عفونت را بالا ببرد، مخصوصا در افراد مبتلا به دیابت این كار بسیار خطرناك است. به همین دلیل پزشكان هرگز چنین كاری را توصیه نمی‌ كنند.

چسب ‌های میخچه چقدر در درمان آن موثرند؟
یكی از روش‌های درمانی كه امروزه بسیار رایج شده، استفاده از چسب ‌های میخچه است كه می ‌توان آن ها را از داروخانه تهیه كرد. این روش درمانی، به ظاهر ساده بوده و چون چسب‌ها حاوی اسید سالیسیلیك است ممكن است پوست را تحریك كرده و باعث ایجاد عفونت شود، به خصوص در افرادی كه جریان خون ضعیفی دارند. از سویی، این چسب‌ها تنها در مواردی كه میخچه بسیار خفیف و سطحی باشد موثر است. بنابراین پزشكان استفاده از چسب‌ های میخچه را خیلی توصیه نمی‌ كنند، مگر در موارد سطحی.

درمان‌ های مناسب میخچه كدام است؟
در صورت باقی ماندن میخچه و دردناك شدن آن، باید به پزشك مراجعه كنید تا از خطر عفونت آن جلوگیری كنید. پزشك در مطب، میخچه را با یك چاقوی جراحی برمی ‌دارد. این كار باید توسط افراد متخصص انجام شود، چون انجام آن توسط افراد ناوارد، باعث عفونت و عود مجدد میخچه می ‌شود.

به عنوان یكی از درمان‌های موثر میخچه به فریز كردن می ‌توان اشاره كرد كه در این روش پزشك میخچه را با نیتروژن مایع فریز می ‌كند كه ممكن است به خاطر انجماد پا، كمی دردناك باشد.

یكی دیگر از درمان‌ هایی كه موثر بودن آن به اثبات رسیده است، استفاده از درمان سنتی سیر است. در این روش توصیه می ‌شود یك حبه سیر را له كرده و به صورت مرهم روی ضایعه میخچه قرار دهید و این كار را چندین بار انجام دهید. در صورت تداوم این عمل، میخچه به كلی از بین می ‌رود.

البته در كنار همه این درمان ‌ها، اصلاح راه رفتن، استفاده از كفش مناسب و رعایت بهداشت پاها هم به درمان میخچه كمك می ‌كند.

با تمام این حرف‌ ها، گاهی برخی از افراد ترجیح می ‌دهند با این ضایعه كنار بیایند. البته درست است كه میخچه برای سلامتی انسان خطری ندارد، ولی به مرور زمان می ‌تواند دردناك شده و باعث ناراحتی فرد شود.

علاوه بر این، در صورتی كه پس از مدتی، درمان صورت نگیرد، با ضخیم شدن پوست، به تدریج بدن، محل میخچه را بیگانه تلقی می‌ كند و باعث ایجاد زخم‌ هایی در آن ناحیه می‌ شود و در نهایت منجر به عفونت آن می ‌گردد. پس بهتر است تا كار به جاهای وخیم ‌تر نرسیده است، دست به كار شوید.
.20%دیگر پاسخ ها
old5lam9009نام : الناز رضاییامتیاز : 1313درصد بهترین پاسخ : 34%الناز رضایی (30)i

1.    89/1/30 (13:23)اینطور که میگی میخچه شما از نوع خفیف نیستش که با چسب و سنگ پا درمان بشه.
به نظر من مهمترین کار اینه که از كفش نامناسب (تنگ،نوك تیز،پاشنه بلندو...) استفاده نکنی.

راه های درمان یکی كوتره که دردناكه و احتمالن اینطور که میگی نمیتونی تحمل کنی.
یه راهم كرایوتراپی یا فریز بوسیله نیتروژن مایع هستش ولی هزینش نمیدونم چقدر میشه.
ولی عمل از همه بهتره.ترس نداره.چون همراه بیهوشی نیست.دردشم فکر نمیکنم از دردی که میخچه هات دارن بیشتر باشه.
ولی حتما به حرف دکترت گوش بده.
اگر خودت با سوزن اقدام کنی امکان عفونت ومشکلات دیگر وجود داره وبه دلیل عدم مهارت لازم دوباره ایجاد میشه.
موفق باشی.70%
misagh65نام : میثاق امتیاز : 3022درصد بهترین پاسخ : 26%میثاق (0)i

2.    89/1/31 (05:26)سلام .محلول یا چسب یا هر چیز دیگه ای هیچ فایده نداره . بر خلاف نظر دوستمون اصلا مرده نیست خیلیم زندس چون رشد میکنه و تکثیر میشه چارشم فقط جراحیه
ترسم نداره چون بی حس میکنه ظرف 1 هفته نتیجشم میبینی پس تا دیر نشده دست به کار شو چون هر چی ریشش عمیق تر بشه جراحیش سخت تره ..0%
09359964758نام : مختار نصرتیامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%مختار نصرتی (5)i

3.    89/1/31 (16:23)خیلی راحت میتونی از شر میخچه راحت شی فقط كافیه روزی سه بار روی محل میخچه سیر كوبیده رو بمدت 1 ساعت بگذاری.10%
meisam_majdiنام : آ آامتیاز : 619درصد بهترین پاسخ : 33%آ آ (0)i

4.    89/1/31 (17:36)با پاسخ 4 موافقم ....0%
sheida13نام : شیدا اصغریامتیاز : 747درصد بهترین پاسخ : 6%شیدا اصغری (150)i

5.    89/2/1 (11:15)میتونید از فرادرمانی استفاده کنید.0%


میخچه پام رو چیکار کنم


مشخصات سوال
saeiderosنام : سعید طهمورثیامتیاز : 98درصد بهترین پاسخ : 0%سعید طهمورثی (27)i

28 شهریور 88 - 10:06میخچه پام رو چیکار کنم اطلاعات بیشتر : کف پام یه میخچه زده، چیکارش کنم. البته اینم بگم که چسب میخچه جواب نداد :Dتاریخ ایجاد سوال : 28 شهریور 88 (10:06)تاریخ بسته شدن سوال : 12 مهر 88تعداد بازدید :130تعداد پاسخ ها : 8طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
میخچه پام رو چیکار کنم 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
nika2sنام : فتانه لایقیامتیاز : 597درصد بهترین پاسخ : 10%فتانه لایقی (677)i

88/6/29 (16:49)سلام
از قطره میخچه که داروخانه ها دارند استفاده کن
خیلی خوبه . اگه خوب نشد بعد به دکتر برو برای جراحی
من استفاده کردم .30%دیگر پاسخ ها
amirmdنام : امیر امتیاز : 3050درصد بهترین پاسخ : 41%امیر (36)i

1.    88/6/28 (17:40)به یک متخصص پوست مراجعه کن . راه آن کوتر ، کرایو ، لیزر و جراحی است.55%
iran_750نام : مریم پاییزیامتیاز : 40364درصد بهترین پاسخ : 11%مریم پاییزی (60)i

2.    88/6/30 (19:02)سلام خوبی
پاسخ 1 درست هست.0%
p0lyzoariumنام : هوروش امتیاز : 378درصد بهترین پاسخ : 27%هوروش (2)i

3.    88/6/30 (23:39)من كف پام میخچه داشت.از داروخانه دارویی گرفتم كه مایع بود و روزی 1 بار موقع خواب با چوب كبریت به محل میخچه می زدم.بعد از چند وقت میخچه شل شد و كندمش.البته كمی درد داره و ممكنه خون بیاد.اگه خواستی برو داروخانه و بگو دارو میخچه می خوام.موفق باشی..10%
dokiiنام : ا سامتیاز : 122درصد بهترین پاسخ : 66%ا س (2)i

4.    88/7/6 (18:29)سلام !
در مورد درمان دوستان نظرات خیلی خوبی داشتن اما خیلی مختصر گفتند و توضیح کافی ندادند ، البته منم قصد ندارم با توضیح تکنیکهای جراحی و کرایو و کوتر خستتون کنم ، فقط میخوام به 1 نکته اشاره کنم ، اونم اینکه : همیشه پیشگیری بهتر از درمانه ! پس برای جلوگیری از تکرار این مشکل حتما از کفشهای مناسب و راحت استفاده کنید و حتی الامکان از پیاده روی طولانی برروی سطوح سخت اجتناب کنید ..5%
kjmessengersنام : علیرضا عفوریامتیاز : 1760درصد بهترین پاسخ : 11%علیرضا عفوری (13)i

5.    88/7/8 (17:31)برو پیش متخصص.0%
g00g00ly2010نام : محمد مهربانامتیاز : 826درصد بهترین پاسخ : 9%محمد مهربان (2)i

6.    88/7/10 (02:21)میخه رو برو بفروش
پول خوبی هم بابتش می دن.0%
nori41نام : محمد نوریامتیاز : 143درصد بهترین پاسخ : 3%محمد نوری (3)i

7.    88/7/12 (00:43)اصولا"ضایعات كف پا نباید دستكاری شوندولی اگر با سایر روشها موفق به درمان نشدید،با مراجعه به یك پزشك كوتر نمایید .هرچند برای شما تحملش آسان نخواهد بود.برای دریافت توضیح بیشتر با آدرس saminami59@yahoo.comتماس بگیرید..0%


ساير مطالب :
* کسی که ریاضی اش خوب است کدام یک از گرایشهای برق راانتخاب کند
* چرا لیست پیغامهای من که زیر لیست دوستانم است پاک شده و آیا ک
* ساز قانون رو کسی میشناسه؟چطور یاد بگیرم ؟قیمتش؟مدت دوره؟
* كاشت گونه با پروتز خطرناكه ؟
* بارها خواب دیدم با یک ارتفاع نسبتا کم، مثلا بین نیم متر تا 5
* هزینه پرورش ماهی غزل
* 206 sd v8 بهتره یا پرشیا ؟ از نظر فنی ؟
* دیگه تغیراتم مثل ارسال نظر جدید در وبلاگ رو نمایش میده
* خرید گوشی موبایل
* سلام در مورد پدر شعر نو نیما یوشیج کی می تونه به من کمک کنه