تبليغات
حقوق ماهانه یک حسابدار(لیسانس) از بدو ورود


مشخصات سوال
hamnafas2724نام : حمید اامتیاز : 80درصد بهترین پاسخ : 20%حمید ا (39)i

14 فروردین 89 - 17:26حقوق ماهانه یک حسابدار(لیسانس) از بدو ورود اطلاعات بیشتر : با سلام.میخواستم بدونم حقوق و مزایای یک حسابدار در ارگانهای دولتی چقدر در ماه است؟در خصوصی ها چه طور؟مثلا وزارت نیرو بانکها بیمه و....تاریخ ایجاد سوال : 14 فروردین 89 (17:26)تاریخ بسته شدن سوال : 30 فروردین 89تعداد بازدید :69تعداد پاسخ ها : 1طبقه بندی : مراجع و تحصیلات » شغل و حرفه- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
حقوق ماهانه یک حسابدار(لیسانس) از بدو ورود 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
piter449نام : پوریا یوسفیامتیاز : 4425درصد بهترین پاسخ : 63% پوریا یوسفی (13)i

89/1/17 (23:38)بستگی به خیلی چیزا داره ولی در حدود دولتی بین 400تا 700وخصوصی 500 تا 1000.100%پاسخی ارسال نشده است.


حسابدار ی حقوق و دستمزد


مشخصات سوال
urmieh_paris_hashtroodنام : آتیلا ya, az , turkiyeامتیاز : 94درصد بهترین پاسخ : 0%آتیلا ya, az , turkiye (4)i

23 بهمن 87 - 08:11حسابدار ی حقوق و دستمزد اطلاعات بیشتر : طرحهای تشویقی حقوق و دستمزد را مختصر توضیح دهید
طرح پارچه کاری به طور خلاصهتاریخ ایجاد سوال : 23 بهمن 87 (08:11)تاریخ بسته شدن سوال : 28 بهمن 87تعداد بازدید :176تعداد پاسخ ها : 7طبقه بندی : تجارت و پول » حسابداری- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
حسابدار ی حقوق و دستمزد 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
golhay_garmsiryنام : محسن میرعمادامتیاز : 145درصد بهترین پاسخ : 15%محسن میرعماد (4)i

87/11/25 (00:57)با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز
انواع طرحهای تشویق دستمزد شامل :
1-طرح پارچه کاری مستقیم
2- طرح پاداش صددرصد
3- طرح پاداش دسته جمعی

در طرح پارچه کاری مستقیم برای تولید هرواحد محصول یا ساخت هر سفارش یک نرخ ساعتی تعیین می شود اما در طرح تشویقی پاداش صددرصد یک زمان استاندارد تعیین میشود.

موفق و موید باشی..14%دیگر پاسخ ها
poya11نام : پویا محمدی پارساامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%پویا محمدی پارسا (9)i

1.    87/11/23 (13:42)برای دستیابی به پاسخ مورد نظر کتاب مدیریت بک دقیقه ای را پیشنهاد می کنم کتاب اصول 2 نوروش هم بدنیست که بخونی.57%
karacنام : ک نامتیاز : 143درصد بهترین پاسخ : 38%ک ن (0)i

2.    87/11/23 (20:21)سلام
مطالعه کتاب میانه 2 آقای همتی رو پیشنهاد میکنم .0%
mehdi_jampyنام : مهدی رهنماامتیاز : 113درصد بهترین پاسخ : 20%مهدی رهنما (1)i

3.    87/11/25 (01:07):

تعریف: دستمزد تولیدی عبارت از وجوهی است که برای کار انجام شده تولیدی در یک مدت معین پرداخت و یا تعهد می گردد.

بنابراین کمیت و کیفیت نیروی کار و هزینه های مربوط به آن از موضوعاتی است که همواره باید کنترل و بررسی شود تا با پرداخت حقوق و دستمزد مناسب کیفیت نیروی کار حفظ شود.

کنترل حقوق و دستمزد به لحاظ ارتباط و تاثیری است که این هزینه ها با تولید و بهای تمام شده هر واحد محصول دارند کاهش و یا تثبیت بهای تمام شده از یک طرف با تشویق و ترغیب کارگران به تولید بیشترو از طرف دیگر با سرپرستی و کنترل مداوم آنان امکان پذیر است.

همچنین با کنترل هزینه های دستمزد و اطلاع از جزئیات آن امکان افزایش تولید و کاهش زمان استاندارد انجام کار فراهم می گردد.

دستمزد مستقیم:

عبارت از هزینه کار انجام شده ای که مستقیما به جهت ساخت محصول ، پرداخت و یا تعهد شود. به عبارت دیگردستمزد کارگرانی را که مستقیما به ساخت محصول اشتغال دارند دستمزد مستقیم می- گویند.

دستمزد غیر مستقیم:

عبارت است از هزینه نیروی کار انجام شده که مستقیما در ساخت محصول صرف نشده باشد. به عبارت دیگر دستمزد سرکارگران ،سرپرستان و کسانی که به تعمیر و نگهداری ماشین آلات اشتغال دارند و مستقیما تاثیری در تولید ندارند دستمزد غیر مستقیم می گویند.

اطلاعات لازم برای محاسبه حقوق و دستمزد:

برای محاسبه هزینه حقوق و دستمزد باید اطلاعات و عوامل لیست حقوق و دستمزد را شناخت و علاوه بر آن از قوانین و مقررات مربوط(کار و بیمه های اجتماعی مالیات و ...)اطلاعات کافی داشت.برخی اطلاعات مربوط به دستمزد شامل مدت کارکرد ،حقوق پایه ،اضافه کاری نوبت کاری ،مرخصی استحقاقی ،پاداش ،کارآموزی ،اوقات تلف شده،طرحهای تشویقی حق بیمه های اجتماعی ،سهم کارفرما ،بیمه عمر،بیمه حوادث ناشی از کار و هزینه های رفاهی کارگران می باشد.

حقوق و دستمزد پایه و فوق العاده ها و نوبت کاری :

2

حقوق پایه حقوقی است که با رعایت قانون کار (برای کارگران رسمی )و یا به وسیله عقد قراردادی که مغایر قانون کار نباشد(برای کارگران قراردادی)برای انجام یک ساعت کار و یا تولید یک واحد محصول تعیین و به صورت ساعتی ،روزانه ،هفتگی و معمولا ماهانه پرداخت می شود.

ماده 32 : سیستم حقوق و دستمزد کارکنان شرکت از دو بخش حقوق و دستمزد ثابت ( حقوق و دستمزد کارکنان عادی، حقوق و دستمزد مدیران و متخصصین و حقوق و دستمزد متغیر تشکیل

می گردد.

الف – حقوق و دستمزد ثابت عبارتست از مجموع مزد شغل و مزایای ثابت پرداختی به تبع شغل. به منظورتعیین حقوق و دستمزد کارکنان شرکت از دو روش استفاده می شود:

1- حقوق و دستمزد کارکنان عادی:

حقوق و دستمزد کارکنان عادی بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل که به تایید وزارت کار و امور اجتماعی می رسد تعیین و پرداخت می گردد و حقوق دستمزد مدیران و متخصصین شرکت که بر اساس مجوز وزارت کار و امور اجتماعی مزد آنان از طرح طبقه بندی مشاغل خارج شده ، بر اساس آیین نامه مربوطه قابل پرداخت خواهد بود.

2- حقوق و دستمزد مدیران و متخصصین :

به منظور تعیین ثابت مدیران و متخصصین شرکت از روش امتیازی شخص و شغل با درنظر گرفتن ضوابط قانون کار استفاده گردیده است. بر اساس این روش ابتدا خصوصیات فردی، قابل اندازه گیری افراد تحت عنوان عوامل فردی مشخص شده و سپس عوامل شغلی مدیران و متخصصین بر اساس مشاغل مورد تصدی آنان در طرح طبقه بندی مشاغل مشخص می گردد . 1-2- عوامل تشکیل دهنده نظام حقوق مدیران و متخصصین شرکت به شرح زیر

می باشد:

.14%
pedram_tarokhنام : پدرام تارخامتیاز : 102درصد بهترین پاسخ : 0%پدرام تارخ (25)i

4.    87/11/25 (14:19)طرح تشویقی پاداش دسته جمعی

در بسیاری از واحد های تولیدی عملیات ساخت محصولات به صورت دسته جمعی انجام می گیرد . به صورتی که تفکیک کار به یک گروه امکان پذیر نیست . بر اساس یکی از طرح های تشویقی دسته جمعی اگر به یک گروه کارگری یا به کارگران یک دایره تولیدی که حد اقل ضایعات را داشته باشند پاداش دسته جمعی پرداخت می شود ، این طرح را طرح تشویقی تقلیل ضایعات می نامند.
طرح تشویقی پاداش صد در صد

این طرح نوعی دیگر از طرحهای تشویقی می باشد که متناسب با ساعات کار استاندارد است . در این طرح یک نرخ ساعتی برای تولید هر واحد محصول تعیین می گردد . برای محاسبه دستمزد استحقاقی از روش زیر استفاده می شود:

( تعداد تولید واقعی ÷ تعداد تولید استاندارد ) × 100= نسبت کارایی

نرخ جدید دستمزد هر ساعت = نسبت کارایی × نرخ قبلی دستمزد

دستمزد استحقاقی کارگر = نرخ جدید دستمزد × ساعات کار واقعی
طرح پارچه کاری مستقیم یا طرح تایلور ( )

در این طرح پس از تعیین یک مقدار استاندارد در ساعت به ازاء هر واحد تولید بیشتر پاداش پرداخت می شود و درصورتی که تولید کمتر از استاندارد باشد حد اقل دستمزد به کارگر پرداخت می شود . نرخ پاداش هر واحد اضافه بر تولید استاندارد از روش زیر به دست می آید .

پاداش هر واحد اضافه بر تولید استاندارد= نرخ دستمزد ساعتی ÷ تعداد استاندارد تولید در ساعتدستمزد استحقاقی با استفاده از طرح تشویقی صد در صد = تعداد تولید واقعی در ساعت × پاداش تولید هر واحد


طرح های تشویقی

در واحد های تولیدی محاسبه و پرداخت دستمزد به یکی از روشهای روزمزد ، کارمزد و با استفاده از طرح های تشویقی انجام می شود .

محاسبه دستمزد کارگران روزمزد برای انجام هشت ساعت کار و بدون در نظر گرفتن نتیجه کار انجام شده می باشد .

محاسبه و پرداخت دستمزد کارگران کارمزد برای انجام کار معین و بدون توجه به مدت انجام کار می باشد استفاده از طرحهای تشویقی دستمزد در واقع ترکیبی از دو روش فوق است .

در اکثر طرح های تشویقی یک حد اقل دستمزد ساعتی به کارگر پرداخت می شود و در صورتی که میزان کار کارگر از حد مجاز بالاتر برود کارگر مشمول طرح تشویقی می شود .

اهداف طرح های تشویقی

هدف از به کارگیری طرح های تشویقی دستمزد این است که کارایی کارگران را بهبود بخشد بهبود کارایی نیز ممکن است به وسیله افزایش میزان تولید بدون افزایش زمان کار یا از طریق کاهش زمان کار بدون کاهش میزان تولید حاصل شود .

خلاصه هدفهای به کارگیری طرح های تشویقی به صورت زیر است:

1 – اعمال کنترل بیشتر بر هزینه های دستمزد

2 – تشویق کارکنان به تولید بیشتر

3 – افزایش تولید طی دوره
.0%
grm835نام : رضا امتیاز : 371درصد بهترین پاسخ : 22%رضا (326)i

5.    87/11/25 (19:30)اصل اساسی حاکم بر طرح های تشویقی، ایجاد انگیزش در کارکنان، برای انجام موثر کارها و افزایش عایدی کارکنان است.
تمام طرحهای تشویقی، بر تدوین هدف و مقایسه عملکرد واقعی با آن هدف، اتکا دارند.

* نمونه هایی از طرحهای تشویقی، عبارتند از:
1. طرح تشویقی پارچه کاری مستقیم ( تضمین حداقل دستمزد )
2. طرح نرخ تفاضلی پارچه کاری
3. طرح تشویق صد در صد
4. طرح تشویقی دسته جمعی
5. طرح سهیم کردن کارگران در سود موسسه

-----------------------------------------------------------------

درطرح پارچه کاری مستقیم (که احتمالا منظور اصلی شما از طرح این پرسش بوده است)، کارکنان، حداقل دستمزد تضمین شده برای هر ساعت را دریافت می کنند ولی می توانند با تولید بیشتر، دستمزدی مازاد بر حداقل دستمزد، دریافت می کنند.

مثال -
زمان مجاز برای ساخت یک محصول، 5 دقیقه است. اگر کارگری در یک ساعت 15 واحد تولید کرده باشد و نرخ دستمزد ساعتی وی 900 ریال باشد، دستمزد استحقاقی او اینگونه محاسبه می شود:
60 تقسیم بر 5 = 12 تعداد تولید استاندارد در هر ساعت است.
تفاوت 12 و 15 که معادل 3 واحد است، میزان تولید مازاد کارگر می باشد.
900 تقسیم بر 12 که معادل 75 می باشد، نرخ پارچه کاری نام دارد.
1125 = ( 75 * 3 ) + 900
1125 ریال، دستمزد استحقاقی یک ساعت این کارگر است.
-----------------------------------------------------------
موفق باش
.14%
farzad_rنام : فرزاد رئیسیامتیاز : 2701درصد بهترین پاسخ : 2%فرزاد رئیسی (2)i

6.    87/11/26 (02:15)سلام عزیزم،
من دقیقا جواب سوال شما رو نمیدونم اما برای آینده مملکت هم که شده جناب آقای "سید محمد خاتمی" رو در انتخابات 22/خرداد/88 فراموش نکنید..0%


این روش دو سیم کارته کردن گوشی ها با استفاده از یک کیت و بدو


مشخصات سوال
azimanنام : آزاده قاضی زادهامتیاز : 124درصد بهترین پاسخ : 4%آزاده قاضی زاده (127)i

16 بهمن 86 - 09:37این روش دو سیم کارته کردن گوشی ها با استفاده از یک کیت و بدون تغیرات سخت افزاری و نرم افزاریه گوشی جریانش چیه؟ اطلاعات بیشتر : آیا کسی از این روش استفاده کرده؟؟ راضی بوده؟؟ مشکلی پیش نیومده؟؟
و کسی می دونه این کیت کجای گوشی قرار میگیره و آیا بستگی به نوع گوشی نداره؟؟تاریخ ایجاد سوال : 16 بهمن 86 (09:37)تاریخ بسته شدن سوال : 24 بهمن 86تعداد بازدید :313تعداد پاسخ ها : 19طبقه بندی : الکترونیک و دیجیتال » تلفن و موبایل- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
این روش دو سیم کارته کردن گوشی ها با استفاده از یک کیت و بدون تغیرات سخت افزاری و نرم افزاریه گوشی جریانش چیه؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
haamed1346نام : حامد علیاییامتیاز : 251درصد بهترین پاسخ : 13%حامد علیایی (57)i

86/11/16 (12:49)من از هر د تاشم استفاده كردم یعنی هم برشی و هم غیر برشی این كیت ها تایوانی هستند و این كه بعضی از دوستان گفتن به درد نخوره اینطوری نیس ، كاركرد این كیت ها به این صورته كه می تونی از دو سیم كارت همزمان استفاده كنی و این به این معنی نیست كه هردو همیشه فعاله نه ، بلكه یكی باید خاموش باشه البته می تونی رو اون یكی دایورتش كنی تا خاموش نشه در ضمن این كیت ها قابلیت سوئیچ رو هم دارن هم مدت دار و هم دستی ، تنها نكته ضعف این كیت ها مصرف بیش از حد باتری گوشی است كه باید هر روز بزنی تو شارژ و این عمر باتری رو كم می كنه.
اگه قیمت هم بخواین باید بگم دورو بره 15 تومن هست ..10%دیگر پاسخ ها
sasan_hmfنام : مهدی حامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%مهدی ح (10)i

1.    86/11/16 (09:40)raveshe besiar mozakhrafe mibashad

pishnahad mikonam emtehenesh nakoni?
.18%
babak1363نام : بابک نظریامتیاز : 1644درصد بهترین پاسخ : 12%بابک نظری (17)i

2.    86/11/16 (10:35)آزاده عزیز
دو سیم کارت رو در یک کیت قرار میدن و در قسمت سیم کارت گوشی قرار میدن و میشه با اون میشه از هر دو خط استفاده کرد یعنی وقتی کسی به هر خط زنگ زد میشه جواب داد . اگه از یکی از خط ها استفاده میکنی کسی به خط دیگه زنگ بزنه بوق پشت خط میزنه. در ضمن میشه استفاده از سیم کارت رو تغییر داد یعنی عمل سوییچ خط ها را انجام داد .

به جای خرید گوشی های دو سیم کارته میتونی از این کیت استفاده بکنی. کیت به جز گوشی های سونی اریکسون در تمامی گوشی ها کارکرد داره.
استفاده از این کیت هیچ گونی مشکلی برای گوشی به وجود نمیاره
.35%
i_mghنام : محسن امتیاز : 2921درصد بهترین پاسخ : 8%محسن (10)i

3.    86/11/16 (11:04)اِین کیت در دو مدل ارائه شده که هر دو دارای کارایی یکسان می باشند :1-کیت دو سیم کارته تایوانی بدون نیاز به برش سیم کارت

قابل نصب روی 80 درصد گوشی ها

با 3 ماه گارانتی

-کیت 2 سیم کارته تایوانی برشی

قابل نصب روی همه گوشی ها با نصب بسیار آسان و کارکرد بسیار عالی

با 5 ماه گارانتی

فقط کافیه قسمت طلایی سیم کارت را بریده و در کیت قرار دهید حتی اگر روزی

دیگه نخواستید استفاده کنید خشابی دارد که به حالت اولیه برمیگردد

می تونی به این آدرس مراجعه کنی:

http://www.cdhonar.com/Detail.aspx?q=243&s=0319.25%
arshitنام : سید حسین حسینیامتیاز : 112درصد بهترین پاسخ : 7%سید حسین حسینی (14)i

4.    86/11/16 (11:51)salam
be noe goshike khob ehtemalan ro kheili sade ha na khopre vali man shenidam ghabeliat jaye sim kart bala mire va bayad ghesmat haye talae dota sim karteto dar biari va to jaye yedone ja bedini man khodam ghasd dashtam kitesho begiram vali ba en osaf ke shenidam didam bedard nemikhore.3%
lidersabzنام : هادی لیدرامتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%هادی لیدر (1)i

5.    86/11/16 (17:42)با سلام
دو سیم کارت رو در یک کیت قرار میدن و در قسمت سیم کارت گوشی قرار میدن و میشه با اون میشه از هر دو خط استفاده کرد یعنی وقتی کسی به هر خط زنگ زد میشه جواب داد . اگه از یکی از خط ها استفاده میکنی کسی به خط دیگه زنگ بزنه بوق پشت خط میزنه. در ضمن میشه استفاده از سیم کارت رو تغییر داد یعنی عمل سوییچ خط ها را انجام داد .
به جای خرید گوشی های دو سیم کارته میتونی از این کیت استفاده بکنی. کیت به جز گوشی های سونی اریکسون در تمامی گوشی ها کارکرد داره.
استفاده از این کیت هیچ گونی مشکلی برای گوشی به وجود نمیاره
.1%
modaresiنام : ایمان مدرسیامتیاز : 1درصد بهترین پاسخ : 1%ایمان مدرسی (27)i

6.    86/11/16 (20:55)huiopuhlhuiop.0%
ajaxianنام : اتابک پرسه زن شبامتیاز : 2099درصد بهترین پاسخ : 26%اتابک پرسه زن شب (148)i

7.    86/11/16 (22:12)با پاسخ شماره 3 موافقم.0%
usher_metooنام : علی شیخیامتیاز : 112درصد بهترین پاسخ : 0%علی شیخی (18)i

8.    86/11/16 (22:23) این کاره جالبیه ولی یه کمم ریسک داره چون سیک کارتهای شما رو نصف می کنن و تو یه کیت قرار می دن. انوقت اونو توی موبایل می زارن. در کل به نظر من امتحانش می ارزه!.0%
sajedolyaieنام : ساجد علیائیامتیاز : 284درصد بهترین پاسخ : 10%ساجد علیائی (4)i

9.    86/11/17 (09:47)تمامی این دوستان یه جورایی راست میگن
یه عیب داره كه شارژ باتری زود تموم میشه.1%
morteza_sajjadiنام : سید مرتضی سجادیامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%سید مرتضی سجادی (1164)i

10.    86/11/17 (14:11)سلام دوست عزیز.
نوع گوشی فرقی نداره در پشت درب گوشی نصب میشه ولی پیشهاد میکنم به جای این کار از گوشی های سامسونگ با این قابلیت استفاده کنید. البته از گوشی های چینی هم با این خصوصیت وجود داره ولی هزگززززززززززززززززززز.0%
alibayنام : علی تنهاامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%علی تنها (8)i

11.    86/11/18 (08:19)من خودم داشتم بدر بخور نیست فایدهی نداره نخر به خدا تو مثل داداشمی.0%
mohammadgoodboyنام : محمد اکس....امتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%محمد اکس.... (0)i

12.    86/11/18 (15:02)پیشنهاد می کنم این کار رو نکنی چون شرکتهای سازنده این گوشیها به هیچ عنواون از این کار همایت نکردن و گوشی شما هم از گارانتی خارج میشه.0%
taraneh654321نام : شهرام م - دامتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%شهرام م - د (15)i

13.    86/11/18 (20:30)salam man khodam in karo mikonam vali kasi razi nist.0%
navid_imaniنام : نوید ایمانیامتیاز : 1درصد بهترین پاسخ : 5%نوید ایمانی (0)i

14.    86/11/19 (00:39)سلام نه مشکلی نداره و بسیار هم راحته و همینطور مقرون به صرفه هم هست..3%
ali_island2006نام : علی قامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%علی ق (24)i

15.    86/11/19 (20:27)salam in kit chand bar morede estefade garar gereft vali ba chanda eshkal ke mohemtarin on eshkal az kar andakhtan gooshi bad az chand mah
vali hala bazi az companiha in gooshiharo tolid kardan ke ham khub kar mikonan va ham eshkali nadre va mitavan 2sim karto hamzaman morede estefade garr dar manun az soaletun inam tele mane 09141032528برای دوستی
.0%
hamsafar461نام : محمد شافعیامتیاز : 109درصد بهترین پاسخ : 5%محمد شافعی (13)i

16.    86/11/21 (15:35)سلام
این کیت هاب جدبد جواب نمیدن فقط یکی از دو سیم فعال میشه .0%
farzad_666_shzنام : فرزاد مرادیامتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%فرزاد مرادی (8)i

17.    86/11/22 (10:21)kheyli raveshe mozakhrafi hast mitooni ye gooshiye 2sim karte bekhari ke aksaran gooshihaye motefareghe va chini 2 sim karte hast.0%
farhad_heraنام : فرهاد خانقاهیامتیاز : 110درصد بهترین پاسخ : 11%فرهاد خانقاهی (4)i

18.    86/11/23 (14:37)شما می توانید با این عمل در حین حال با دو سیم کارت با دو شخص متفاوت صحبت کنین کلا این عمل خوبه ولی در بعضی مواقع نادر به بعضی گوشی ها اسیب می رسونه.0%


ساير مطالب :
* پیدا كردن پسورد ویندوز Xp
* فیس بوک؟
* خواب من چه تعبیری داره؟
* حاصل انتگرال زیر را بدست اورید
* لكه های قهوی روی صورت
* موی من موج داره چه كار كنم
* زن حضرت ایوب دختر چه كسی بود؟
* سلام .دوستان چرا لینگ گفت گو خرابه و نمی شه با کسی گفت گو کر
* مشکل در فن cpu
* رتبه های1 تا 1000 ریاضی کنکور سراسری87 چند درصد ازهردرس زدند