تبليغات
راه رسیدن به عرفان چیست؟


مشخصات سوال
hamid_drifterنام : حمیدرضا جونامتیاز : 15درصد بهترین پاسخ : 12%حمیدرضا جون (17)i

9 آبان 88 - 10:14راه رسیدن به عرفان چیست؟ اطلاعات بیشتر : اگه میشه توضیح رو خیلی ساده بدیدتاریخ ایجاد سوال : 9 آبان 88 (10:14)تاریخ بسته شدن سوال : 25 آبان 88تعداد بازدید :287تعداد پاسخ ها : 6طبقه بندی : مذهبی » غیره- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
راه رسیدن به عرفان چیست؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
asabooryنام : اکبر صبوریامتیاز : 753درصد بهترین پاسخ : 27%اکبر صبوری (31)i

88/8/9 (10:54)سلام

عرفان یعنی شناخت و آنچه در اینجا منظور است شناخت خداوند است و طرق مختلفی دارد
اما اگر انسان خودش را به خوبی بشناسد خدایش را خواهد شناخت
حضرت علی ع: من عرف نفسه فقد عرفه ربه
حضرت می فرمایند: هر کس خودش را بشناسد همانا خدایش را خواهد شناخت.

یا حق.37%دیگر پاسخ ها
roohollahdamghaniنام : روح الله رستمیانامتیاز : 1284درصد بهترین پاسخ : 45%روح الله رستمیان (78)i

1.    88/8/9 (15:51)تنهارارسیدن به عرفان اتصال به منبع عرفان است ومنبع واقعی عرفان اهل بیت هستن ودر شرایط وزمان حال عارف کامل ووارسته امام زمان (عج) میباشد.25%
sheida13نام : شیدا اصغریامتیاز : 747درصد بهترین پاسخ : 6%شیدا اصغری (150)i

2.    88/8/13 (11:43)www.interuniversal.persianblog.ir
اگر سئوالی داشتید برام میل بزنید.0%
fargol_gنام : فرگل خاتون مشرقی غربت نشین امتیاز : 114درصد بهترین پاسخ : 2%فرگل خاتون مشرقی غربت نشین (55)i

3.    88/8/13 (21:07)Fekr KarDan Be khAlGhE KhoDa Fekr Fekr Fekr Rajebe Kochiktarin chiza.0%
mowarrekhنام : تاریخ پژوه امتیاز : 563درصد بهترین پاسخ : 52%تاریخ پژوه (126)i

4.    88/8/14 (22:02) قبل از هر چیز از طولانی بودن پاسخ پوزش می طلبم.
چه سخن زیبایی و چه معنی بلندی! یك قدم بر خویشتن نه! آن دگر بر كوی دوست
عرفان به دو بخش نظری و عملی تقسیم می شود. بسیارند كسانی كه فقط در عرفان نظری كوشیده حتی به مقام تدریس آن نیز نائل شده اند و كم نیستند سالكانی كه فقط به عرفان عملی پرداخته اند. دسته سومی هم هستند كه نادرند، عارفانی كه دو بعد نظر و عمل را هم سو و هم وزن، به كمال رسانده اند. حقیقت امر نیز، همین است كه كمال كامل در سایه سیر علمی و عملی حاصل می شود.
اساتید اخلاق و عرفان ابتدا سیر علمی را تدوین كرده اند كه مقدمه و زمینه سیر عملی را فراهم می كند. برای نمونه، سیر علمی در منظر علامه حسن زاده آملی(دامت بركاته) به این قرار است:
مرحله اول: دروس معرفت نفس (153 درس) تألیف خود استاد علامه
مرحله دوم: اتحاد عاقل و معقول (34 درس) تألیف خود استاد علامه
مرحله سوم: عیون مسائل نفس (66 عینی) تألیف خود استاد علامه
چنانچه در كنار این دروس، از محضر استادی كه مبانی عرفان نظری را خوب می داند، بهره مند شوید، و این سیر علمی را در چند سال طی كنید، بسیار آماده سیر عملی خواهید شد. آنگاه به دروس حاشیه ای می توان پرداخت.
«شرح چهل حدیث» و «شرح دعای سحر» و «مصباح الهدایه» امام خمینی(ره) دروس این بخش را تشكیل می دهد و بهتر است این درس ها توسط استاد ارائه شود. یكی از رسالت های استاد این است كه مقدمات طی راه عملی را فراهم می كند و مقدمه این راه «اهتمام تام و تمام به شریعت و رساله احكام» است.
نگارنده این سطور وقتی به یكی ازاساتید مراجعه ای داشت تا برنامه ای و دستوری بگیرد، جواب آن بزرگوار این بود «برای اینكه سیر شما سریعتر شود، از رساله احكام شروع كنید.»
مقلد هر كه هستید رساله عملیه آن فقیه بزرگوار را سرلوحه تمام كارهای نظری و عملی خود قرار دهید و به یقین بدانید تا پایان راه سلوك، به این ره توشه نیاز هست و اصلاً فقه و عرفان در هیچ مرحله و در هیچ مرتبه ای از هم جدایی ندارند.
گذشته از این مطالب، بر ای این كه مقداری از سوز و عطش شما را فرو بنشانیم، به برخی عرصه های سیر و سلوك اشاره می كنیم. امید داریم، اگر راهنما و راهگشا بود، ما را از نتایج آن آگاه ساخته، این ارتباط دوام یابد تا زمانی كه خداوند توجه كند و خود تربیت بنده سالكش را، بطور مستقیم، بر عهده گیرد كه او ولی صالحان و مؤمنان است، (سوره بقره، آیه الكرسی)
عزم و اراده: عزم راسخ اولین ركن سیر و سلوك است. عزم آن نیروی خدادادی است كه استواری و استحكام آدمی را تضمین می كند. عزم از چند جهت اهمیت دارد:
اول: عزم و اراده همچون رشته ای است كه تمسك به آن، آدمی را از سقوط در دام نفس، شیطان و دنیاگرایی، حفظ می كند.
دوم: آنچه انسان را در مسیر رشد و كمال سیر می دهد، عزم است.
گوهر خود را هویدا كن، كمال این است و بس خویش را در خویش پیدا كن، كمال این است و بس
(میرزا حبیب مجتهد خراسانی)
سوم: عزم ركن بنیادین سلوك است. امام كاظم(ع) در دعای 27 رجب، به اهمیت عزم در سلوك الهی، این گونه تصریح نموده اند: (خدایا!) من حقیقتاً دانستم؛ بهترین توشه روندگان به درگاهت؛ بهترین زاد راه قاصدان كویت، تصمیم جدی و اراده راسخ است. اراده راسخی كه تحت اختیار توست. (خدایا!) با تصمیم جدی با تو مناجات می كنم، (و قد علمت ان افضل زاد الراحل الیك عزم اراده یختارك بها؛ حاج شیخ عباس قمی، مفاتیح الجنان، ص 254)
معنای عزم چیست؟ تصمیم جدی و قطعی و بی بر و برگرد را عزم گویند. خصوصیت عزم این است كه به انسان حالت می دهد و او را بی قرار، واله و شیدا می سازد. همچون كسی كه می خواهد مسافرتی برود، شب پیش از سفر از خواب می پرد. عزم در سیر و سلوك نیز اینگونه است. سالك بوسیله عزم، بدون اینكه اعمال زیادی را انجام داده باشد، مراتبی درونی را طی می كنند.
امام علی(ع) درباره ویژگی های پرهیزكاران می فرماید: «روز را به شب می رساند در حالی كه همواره سپاسگزار است . شب را روز می كند در حالی كه همواره با یاد حق به ذكر مشغول است (ذكر در واقع مطابق بودن اعمال با گفتارهای قرآن است)، «یمسی و همه الشكر و یصبح و همه الذكر یبیت حذرا و یصبح فرحاً».
در ادامه می فرماید: شب را به پایان می برد در حالی كه از غفلت خویش نسبت به حق می ترسد و روز را با شادی اعمال خوب كه انجام می دهد به پایان می برد، (نهج البلاغه، خطبه همان یا متقین)
تقویت دیگر اصول و اركان سیر و سلوك، مانند: ایمان، صداقت، خویشتن داری و ... به تقویت عزم بستگی دارد. دوام و قوام این اصول به عزم است.
یقظه (بیداری): بزرگان معارف و اخلاق یقظه (بیداری) را نخستین مرحله سیر و سلوك می دانند. سالك ابتدا باید بیدار شود، بعد عازم گردد.
ممكن است انسان بیدار شود ولی عزم نكند و به حركت در نیاید. در مقابل، عزم بدون حركت و رفتن هم امكان دارد. به تعبیری انسان عازم هر لحظه در تلاش و تكاپو است.
سخن گهر بار امام جواد(ع) كه اساتید اخلاق تأكید بسیاری بر آن دارند، دلیل این مدعاست؛ «با دل ها به سوی خدای تعالی آهنگ نمودن رساتر از به زحمت انداختن اعضا با اعمال است»، (القصد الی الله ثم بالقلوب ابلغ من اتعاب الجوارج بالاعمال) ، (بحارالانوار، ج 75، ص 364)
بركات عزم
1. بهره گیری از عنایت ها و توفیقات الهی. «ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا فلا خوف علیهم و لا هم یحزنون كسانی كه گفتند: پروردگار ما الله است، نه ترسی برای ایشان است و نه اندوهگین شوند» (احقاف، آیه 13).
در گفتن «ربنا الله» اسراری هست كه به عزم مربوط می شود.
2. شفاعت و دستگیری: سالك در طی مسیر به كمك نیاز دارد. در این حالت كسانی كه در مسیر صعود به كمالات، مقدم بر او هستند او را دستگیری می كنند. به بیان دیگر تربیت و ایصال نفوس مستعد، در سیر مدراج كمالات باطنی، بر عهده اهل بیت عصمت، بخصوص حضرت ولی عصر(عج)، است، («من اراد الله بدأبكم و من وحده قبل عنكم و من تصده توجه بكم؛ هر كه خدا را خواهد باید از شما آغاز كند، و هر كس كه بخواهد خداوند را به یكتایی و یگانگی بشناسد و پرستش كند، از تعلیمات شما آن را می پذیرد و هر كه آهنگ او را كند، به شما رو آورد (و شما را وسیله قرار دهد» (مفاتیح الجنان، زیارت جامعه كبیره).
3. جذبه: مقامات معنوی و مدارج عرفانی در سیر و سلوك فراوان بلكه بی نهایت است. انسان، با توجه به اینكه در حصار محدودیت هایی همچون كوتاهی عمر و ضعف بنیه به سر می برد، هر قدر هم ره بپیماید، باز نمی تواند به همه كمالات برسد. این جا است كه اگر او را جذب نكنند، خود او به جایی نمی رسد.
اگر دیده می شود فردی یك مرتبه از گناهان فاصله گرفته، به معنویات روی می آورد و یا كسی كه با یك موعظه، به حق و حقیقت معطوف می شود و در فاصله كوتاهی، به طهارت ظاهری و باطنی می رسد، به این حالت ها «جذبه» گویند. پس معنی جذبه این شد كه شخص قابلیتی می یابد كه به وسیله آن، [بدون اینكه مقدمه چینی و تلاش زیادی كند]، به نتیجه می رسد.
بسترهای عزم: عزمی كه درباره آثار و بركات آن صحبت كردیم، نعمت و بركتی است كه تنها بسترهای مهیا و آماده، فرودگاه و نزولگاه آن است. عزم در جان هایی ساكن می شود كه از قیود شهوت پرستی، هوامحوری و شیطان مداری رها شده باشند.
امیر بیان، حضرت علی(ع) در نهج البلاغه، به صراحت تمام فرموده اند كه: «و لا تجتمع عزیمه و ولیمه؛ عزم و اراده برای رسیدن به كمال و مقامات عالیه با سور چرانی و راحت طلبی سازگار نیست!» (میزان الحكمه، ج 12920 به نقل از نهج البلاغه، خ 241).
بعد در ادامه می فرمایند: چه بسا خواب های شب كه تصمیم های روز را از بین برده، و تاریكی های فراموشی كه همت های بلند را نابود ساخته است.»
پس عزم و عازم را علامت هایی است:
1. پارسایی و بلند طبعی در شئون اندیشه، گفتار و رفتار.
پیشوای عارفان، امام علی(ع) در طی توصیه ای به فرزند خود امام مجتبی(ع)، به ایشان و هر انسانی كه طالب رهروی است، این درس را می دهد كه: «نفس خود را از هر پستی بازدار، هر چند تو را به اهدافت رساند! «و اكرم نفسك عن كل دنیه و ان ساقتك الی الرغائب» ؛ (نهج البلاغه، نامه 31)
2. استقامت و بردباری در برابر سختی ها و نیز تدبیر و چاره جویی برای غلبه بر آنها.
استحكام، صلابت و استقامت انسان در برابر مشكلات، ریشه در عزم و اراده او دارد. انسان های مصمم و عازم، نه تنها در مقابل مصائب عقب نشینی نمی كنند و چون كوه استوارند بلكه ناهمواری های صعود به قله كمالات را با تدبیر و جدیت هموار و آسان می سازند.
3. چیرگی اراده بر هوا و هوس در نهاد انسان (نهج البلاغه، خطبه متقین)
در پایان این بخش از سخن، به این نكته اشاره می كنیم كه برای تقویت عزم لازم است در دو حیطه تلاش و كوشش شود:
- تقوا ، عفت، پروا پیشگی، پاكدامنی و پارسایی.
- دعا، ذكر، مناجات و توسل برای ایجاد عزم.
ارتقاء سطح عبودیت: یكی از والاترین مقامات معنوی «بندگی خداوند» است و بندگی راز آفرینش و فلسفه خلقت انسان است. وجود پاك خداوند می فرماید: «و ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون؛ من جن و انس را نیافریدم جز برای این كه عبادتم كنند (و از این راه تكامل یابند و به من نزدیك شوند)» (ذاریات، آیه 56).
انسان با مجاهده و تلاش می تواند به مقام عبودیت برسد و بندگی خدا برای كسی مقدور و میسور است كه از بند و بندگی غیر خدا رها شده باشد.
برای بلندی و برتری این مقام همین بس كه ما در تشهد نماز ابتدا به عبودیت پیامبر(ص) اقرار می كنیم و سپس به رسالت آن بزرگوار «اشهد ان محمدا عبده و رسوله»
به راستی، بندگی ما بر چه اساس و به جه نحوی است؟ آیا خدا را از روی ترس از عذاب، یا طمع رسیدن به بهشت، یا نه، از سر محبت می پرستیم؟ اگر پاسخ این سؤال، عبادت از روی محبت است، باز این سؤال مطرح می شود كه در سایر مراحل و شؤون زندگی در چه حال به سر می بریم؟
در خواب و بیداری، در خلوت و در جمع، در خانه و در اجتماع، با چه افكار و چه كارهایی مشغولیم؟
ارتقای سطح عبودیت، نیاز به طرح و برنامه ای متین و جامع دارد. امام راحل كه به حق پیشگام اخلاق و عرفان بود در این زمینه به كتاب مفاتیح الجنان حاج شیخ عباس قمی اهتمام خاصی داشت.
در كنار «مفاتیح الجنان» چند كتاب مورد توجه ویژه راهیان كوی دوست است از جمله:
1- ترجمه المراقبات (در اعمال ماه ها)، مرحوم میرزا جواد آقا ملكی تبریزی
2- اسرار الصلوه، مرحوم میرزا جواد آقا ملكی تبریزی
محتوای این كتاب ها سالك را به چهار عمل سوق می دهد كه در مجموع «اركان چهارگانه سیر و سلوك» نامیده می شود. این اصول عبارت است از:
الف) مشارطه؛ سالك هر بامداد و نیز در هر فرصت مناسب با خود شرط می كند كه از راه هدایت (صراط مستقیم) خارج نشود. حتی اعضاء و جوارح را تلقین مثبت می دهد تا از سرمایه عمر بهترین بهره را برده، در جهت رسیدن به كمال تلاش كنند.
ب ) مراقبه؛ پس از مشارطه، باید از نفس مراقبت و مواظبت نمود تا از آنچه با او شرط شده تخلف و سرپیچی نكند. به اصطلاح باید زمام كنترل نفس را محكم گرفت.
سالك به وسیله مراقبه دو كار می كند:
1. از انحراف نفس به بیراهه ها و سقوط در رذایل اخلاقی جلوگیری می كند.
2. نفس را بر انجام اعمال شایسته وامی دارد.
ج ) محاسبه؛ سالك پس از فعالیت روزانه، به هنگام فراغت، به بررسی و سنجش كارهای روزانه خود می پردازد. اگر آنچه انجام داده، مطابق شروط انجام شده بود، شكر می كند و از خداوند توفیق روزافزون می طلبد و اگر خطا و لغزش دید، اقدام به «معاتبه و معاقبه» كه ركن چهارم سیر و سلوك است می كند. به این ترتیب كه اگر تخلف و تخطی جزئی بود، نفس را سرزنش و عتاب می كند؛ اما اگر لغزش در سطح گناه بود، علاوه بر عتاب، دست به عقوبت و مجازات نفس می زندمطالعه كنید: رساله لقاء الله ، مرحوم میرزا جواد آقا ملكی تبریزی [منظور از ارجاع به این كتاب شریف، این است كه كمیت و كیفیت «اركان چهارگانه سلوك» تحت نظارت و بررسی یك راهنما یا منبع و مرجع معتبر انجام شود تا از هرگونه افراط و تفریط در این امور جلوگیری به عمل آید]).
گر مراقب باشی و بیدار تو بینی هر دم پاسخ كردار، تو
هین مراقب باش گر دل بایدت كز پی هر فعل چیزی زایدت
ور از این افزون تو را همت بود از مراقب كار بالاتر رود
پس چو آهنگر چه تیره هیكلی صیقلی كن صیقلی كن صیقلی
تا دلت آیینه گردد پر صور اندرو هر سو ملیحی سیم بر
(مثنوی، دفتر چهارم، بیت های 2459 به بعد)
در این باره می‏توانید از كتاب‏های زیر استفاده كنید:
1- رساله لقاءاللّه میرزا جواد ملكی تبریزی
2- المراقبات میرزا جواد ملكی تبریزی.37%
iran_750نام : مریم پاییزیامتیاز : 40364درصد بهترین پاسخ : 11%مریم پاییزی (60)i

5.    88/8/15 (11:22)سلام خوبی
پاسخ 1 درست است.0%


راه های رسیدن به موفقیت چیست؟


مشخصات سوال
hivamillionerنام : هیوا کبکیامتیاز : 144درصد بهترین پاسخ : 0%هیوا کبکی (28)i

14 شهریور 87 - 18:23راه های رسیدن به موفقیت چیست؟تاریخ ایجاد سوال : 14 شهریور 87 (18:23)تاریخ بسته شدن سوال : 30 شهریور 87تعداد بازدید :259تعداد پاسخ ها : 24طبقه بندی : علوم اجتماعی » روان شناسي- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
راه های رسیدن به موفقیت چیست؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
processنام : Ossi Tامتیاز : 1159درصد بهترین پاسخ : 33%Ossi T (7)i

87/6/14 (18:56)با سلام

ضمن احترام به شما دوست عزیز و همچنین سوال شما

باید عرض کنم که به نظر من سوالتون بسیار کلیشه ای و بی معنیه!!

به خاطر اینکه جواب سوال شما به فاکتور های متوالی بسیار زیادی بستگی داره

از خود فرد / زندگی کنونی خودش/ تصویر از اینده و.. بگیر تا اخر

اما معمولا زمانی اینگونه سوالات مطرح میشه که
1) ممکنه شما هدفی تو ذهنت داشتی و با تلاش یا بی تلاش بهش نرسیدی و دنبال راه حل میگردی

2) یه هدفی داری و سر درگمی که چه جوری میشه بهش رسید

یا شایدم هیچکدوم!!

در کل بهتون پیشنهاد میکنم عمیق تر فکر کنید

این رو هم بدونید که راهی که برای دیگران موفقیت اورده شاید شما رو به شکست بکشونه

موفق باشید .35%دیگر پاسخ ها12
komando_87نام : مهران سیاحیامتیاز : 238درصد بهترین پاسخ : 6%مهران سیاحی (112)i

1.    87/6/14 (18:40)فقط اراده وپشتکار.16%
sir_farzan_lyttonنام : فرزان لیتونامتیاز : 370درصد بهترین پاسخ : 13%فرزان لیتون (14)i

2.    87/6/14 (18:53)كتاب "قورباغه را قورت بده" رو بخون !.10%
kamikamikamiنام : کامیار کامیارامتیاز : 123درصد بهترین پاسخ : 0%کامیار کامیار (62)i

3.    87/6/14 (19:33)من میگم فقط اعتماد به نفس.
این نتیجه 12 سال تحصیل و تجربه کاری منه.5%
afkar222نام : فرخ فتحی زادهامتیاز : 327درصد بهترین پاسخ : 18%فرخ فتحی زاده (81)i

4.    87/6/14 (22:14)ابتدا ببینید در چه زمینه ای می خواهید موفق شوید:
منظور زندگی است یا یک محیط کاری یا ورزشی؟
پارامترهای موثر بر موفقیت در حوزه مورد نظرتان را شناسایی کنید. زیاد سخت نیست با کمی پی گیری، تحقیق و گذاشتن وقت مشخص می شود چه عناصری بیشترین تاثیر را بر موفقیت در مطلوب شما دارند.
حال، به مهم ترین قسمت می رسیم: تدارک خلاقانه و هوشمندانه!
شما باید آن ویژگی ها را به صورت خلاق و هوشمندانه برای خود تدارک ببینید. اگر قرار است یک سری مهارت را اخذ کنید، ماشینی به فراگیری آن ها نپردازید، در هر لحظه خود را چک کنید که آیا به نحو مناسب تمرین می کنید و بکوشید به گونه ای رفتار کنید که مناسب آن مهارت باشد. مطمئن باشید، برنامه ریزی درست، هوشمندی و خلاقیت ارکان رسیدن به موفقیت هستند..8%
ben_hodنام : Benyamin Alishahiامتیاز : 110درصد بهترین پاسخ : 14%Benyamin Alishahi (47)i

5.    87/6/14 (23:15)موفقیت برای هر موقعیت و هرمسئله ای. زمینه و اطلاعات لازم خود را میخواهد...
پس...
اول مطالعه در ان زمینه ای كه می خواهی موفق شوی...
دوم مشورت با اهل فن ان مسئله...
قران مجید یكی از بهترین كتابها در تمام زمینه ها می باشد...
معنی تفسیری ان را بخوانید...
هر شب یك ساعت...
شاد باشید....2%
aminsfنام : امین سلیمانیامتیاز : 190درصد بهترین پاسخ : 7%امین سلیمانی (13)i

6.    87/6/15 (00:07)سلام
راه خاصی نداره ، فقط اراده و پشتکار قوی به همراه کسب علم در زمینه ای که میخواین موفقیت کسب کنید.
به همین سادگی ، به همین خوشمزگی..0%
curse_to_loveنام : ارنستو چگواراامتیاز : 217درصد بهترین پاسخ : 25%ارنستو چگوارا (8)i

7.    87/6/15 (00:46)هدف و تلاش تلاش تلاش تلاش تلاش تلاش ...............2%
maykamiنام : میثم کامجوامتیاز : 1183درصد بهترین پاسخ : 1%میثم کامجو (43)i

8.    87/6/15 (00:49)etemade be nafs va talash
az bakhtan natars boro to dele moshkel
kami ham risk kon.0%
mozhgan_hasty_iنام : ستاره عزیزیامتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%ستاره عزیزی (27)i

9.    87/6/15 (01:04)باسلام خدمت شمادوست گرامی.
بایدعرض کنم بهتره اول دید روشنی به حال و آینده خود داشته باشیدوشکستهای گذشته خود را به عنوان تجربه مفید به خود یادآوری کنید...کتاب راز شاد زیستن کمک شایانی به شما خواهد کرد..0%
labkhnd_e_barfiنام : الهام احمدیامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%الهام احمدی (2)i

10.    87/6/15 (09:28)mohemtarin amel, khod bavarist.. inke ghabul koni ke mitavani.. mishavad... aslan bayad beshavad.
pas az an faghat talasho poshtkar!.0%
mh10نام : ارمین نویدیامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%ارمین نویدی (2)i

11.    87/6/15 (11:33)برنامه ریزی و نظم دادن به امور.0%
fekranehنام : هویا .....امتیاز : 110درصد بهترین پاسخ : 5%هویا ..... (38)i

12.    87/6/15 (12:01)سلام
چون سوالت خیلی کلی بودم منم کلی جواب می دم:
می خوای موفق باشی اولین قدمش اینه که خودتو خوب بشناسی خود واقعیتو
بعد که خود خودتو شناختی می فهمی چرا به این دنیا اومدی وهدفتو مشخص می کنی
بعد باید ببینی ازچه راهی آسان تروسریع تر به این هدف می رسی
راهتو که پیدا کردی باید ببینی برای حرکت توی این مسیربه چه وسایلی نیازداری
بعد باید بری این وسایل رو تهیه کنی.مثلا باید درس بخونی،یا این که جسمت رو قوی کنی،فکرتو تقویت کنی یا........
بعد که ابزارهای لازمت رو بدست آوردی تازه بایدتوی مسیرت شروع به حرکت کنی البته گاهی تهیه ابزارها باعث میشه بخشی ازراهو طی کنی.
اگه بتونی به نقشه یا بهتر از اون یه راهنما برای خودت پیدا کنی هم که موفق شدنت تضمینی میشه.
حالا تو راه باید به خدا توکل داشته باشی.
محکم واستوار باشی.ازابزارهات به درستی استفاده کنی.انرژیتو هدر ندی و....اگه راهنما رو هم پیدا کرده بودی درست به راهنمایی هاش عمل کنی.
با این شرایط حتما موفق می شی..0%
leila_007نام : لیلا امتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%لیلا (11)i

13.    87/6/15 (12:58)سلام دوست عزیز
واسه رسیدن به موفقیت احتیاج به راه نیست چون موفقیت راه مشخصی نداره و از نظر هرکس متفاوته اما مسئله مهم آماده سازی مقدمات موفقیته.
برای اینکه تو زندگی , کار , تحصیل و یا در هر زمینه ی دیگری موفق بشی اولین چیزی که نیاز داری هدف و تمایل شدید برای رسیدن به هدفه. یعنی اینکه تو باید اول مشخص کنی که هدفت چیه و بعد تمام تلاشت رو برای رسیدن به اون هدف خاص بکنی و هیچ چیز تو رو از دست یافتن به اون خسته و دلزده و پشیمون نکنه . اگه تمام تلاشت رو بکنی حداقلش اینه که پیش وجدانت و آرزوهات رو سفیدی چون میدونی که با تمام وجود خواستی و تمام تلاشت رو کردی . در ضمن این رو بدون که خواستن توانستنه و هیچ تلاشی بی نتیجه نمی مونه ..0%
hapootoنام : مهدی هاپوامتیاز : 152درصد بهترین پاسخ : 12%مهدی هاپو (1)i

14.    87/6/15 (17:18)داشتن هدفهای كوتاه و ماثر برای رسیدن به انها و تلاش برای بدست اوردن نداشته ها..18%
marjan_asemonyنام : شاپرک امتیاز : 68درصد بهترین پاسخ : 1%شاپرک (30)i

15.    87/6/16 (00:35)سلام
این سوال خیلی کلیه اما کلا بخوایم تیتر وار بگیم اینا راه های موفقیتند:
1.اعتماد به نفس داشته باشین یعنی خودتون رو قبول کنید با همه خصوصیات
2.مقایسه با دیگران ممنوع!
3.هدف خودتون رو مشخص کنید و اهداف پراکنده نداشته باشید
4.همیشه اطلاعات خودتون رو در موارد مختلف بالا ببرید...
موفق باشید.0%
sibehنام : سیبه --امتیاز : 1066درصد بهترین پاسخ : 12%سیبه -- (694)i

16.    87/6/16 (10:06)مشاوره تلفنی 24 ساعته با كارت سلامت
سالم زیستن را بیاموزیم


تلفن مشاوره 9099070036
تلفن گویا 22068945
www.kartesalamat.com

* دسترسی 24 ساعته از سراسر ایران
* بدون نیاز به وقت قبلی
* دسترسی به مشاوران مجرب

همین لحظه میتوانید با مشاور خود تماس بگیرید ! .0%
kalagh_parنام : فاطیما جامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%فاطیما ج (0)i

17.    87/6/18 (10:33)م.فقیت رو در چه میدونی ؟!!!
باید درست برنامه ریزی کرد ، باید درست اندیشید باید توکل کرد .0%
mahnosh_hنام : مهنوش هامتیاز : 98درصد بهترین پاسخ : 0%مهنوش ه (7)i

18.    87/6/19 (15:04)سلام من نه نصیحتت می کنم نه برات قصه می گم فقط یه کتاب بهت معرفی می کنم که واقعا ضریب زاویه خط مماس بر منحنی موفقیت منو زیاد کرد (4 اثر نوشته فلورانس اسکاول شین)فوق العاده ست معرکه بخونش میفهمی که چرا گاهی اشتباه کردی و ..... اگه الان بخونی بهتر از یه ساعت دیگست
موفق باشی.


البته بستگی به این داره اعتقاد داشته باشی و حتما یه بار امتحان کن
.0%
sarangzنام : سارنگ زینی زادهامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%سارنگ زینی زاده (9)i

19.    87/6/19 (16:05)راههای رسیدن به یک هدف معین بسیار زیاد است . باید راهی را انتخاب کرد که حرکت در آن راه لذت بخش باشد.اگر در چنین راهی حرکت کنی ، خود را آدمی با اراده و با پشتکار خواهی یافت..0%
faridcs85نام : فرید بکرانامتیاز : 85درصد بهترین پاسخ : 8%فرید بکران (35)i

20.    87/6/20 (22:20)سلام.
1. توکل بر خدا.
2. حرکت به سوی هدف و به شکست فکر نکردن..0%12


بهترین راه رسیدن به آرامش و تمرکز چیست؟


مشخصات سوال
shahrokh_wowنام : شایان امینیامتیاز : 90درصد بهترین پاسخ : 0%شایان امینی (7)i

31 تیر 88 - 08:57بهترین راه رسیدن به آرامش و تمرکز چیست؟تاریخ ایجاد سوال : 31 تیر 88 (08:57)تاریخ بسته شدن سوال : 16 مرداد 88تعداد بازدید :463تعداد پاسخ ها : 10طبقه بندی : علوم اجتماعی » روان شناسي- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
بهترین راه رسیدن به آرامش و تمرکز چیست؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
hasti_z63khنام : زینب امتیاز : 1332درصد بهترین پاسخ : 23%زینب (13)i

88/4/31 (09:46)بیدار شدن صبح زود _ خوردن صبحانه _ اتراحت به موقع در شب و خوردن شام سبک
تمرینات ریلکسیشن و مدیتیشن _ اگر هم شب خوابت نبرد از رختخواب بلند شو مطالعه کن چشمات که سنگین شد بخواب.53%دیگر پاسخ ها
alma2نام : مریم مقدمامتیاز : 207درصد بهترین پاسخ : 11%مریم مقدم (37)i

1.    88/4/31 (11:21)سلام
آدم وقتی هدف داشته باشه دیگه حواس پرتی و نداشتن تمرکر معنا نداره .
آدمی که هدف داره برای رسیدن به هدفش تلاش میکنه و دیگه دچار بی تمرکزی نمیشه .
برید ببینید که چی میخواید از خودتون از زندگیتون از خداتون ..0%
nasrin26نام : محمد ای امامتیاز : 151درصد بهترین پاسخ : 24%محمد ای ام (0)i

2.    88/4/31 (12:45)بهترین راه رسیدن به آرامش یگانگی با معبود است..23%
bodybuilder_boyنام : جی کاتلر مستر المپیا امتیاز : 760درصد بهترین پاسخ : 9%جی کاتلر مستر المپیا (12)i

3.    88/4/31 (15:54)زندگی رو سخت نگیر و هر ناراحتیه پیش اومد ، به خودت بگو ، این نیز بگذرد .... .7%
shahrooz_64نام : محمد شهروزنیاامتیاز : 97درصد بهترین پاسخ : 6%محمد شهروزنیا (5)i

4.    88/5/2 (03:03)نمیدونم برداشت شخصی تو از آرامش چیه.یکی با پول به آرامش میریه،یکی با سکس،یکی با خانوادش،یکی با دوستاش،یکی با هنر وموسیقی،یکی با عبادت،یکی با مطالعه،یکی با داشتن یه دوست از جنس مخالف،ویکی هم با کار.باید ببینی که کجای زندگیت کمبود داری.کجاش می لنگه.کجا رو اشتباه اومدی.برگردی درستش کنی اونوقته که به آرامش میرسی.هر چند اینو بهت بهت بگم که آرامش ئاقعی که تمام وجود انسان رو در بر میگیره مرگه..15%
seeetarehنام : زهرا شمسیامتیاز : 107درصد بهترین پاسخ : 10%زهرا شمسی (8)i

5.    88/5/4 (22:05)به نظر من باید بری دنبال اونچه که واقعا بهش اعتقاد داری و قبولش داری حالا خدا یا پدر یا مادر .. یه دوست ، کتاب یکی از علایقت که باهاش سرگرم میشی و بهت حس خوب میده ، به طرف اونچه که درونت میکشه برو، پیدا کن اونچه که درونت میخواد ، و با افکار مثبت اونو به خودت جذب کن و با اعتقاد این کارو بکن ، خدا اونجا نشسته که فقط تو بخوای تا به آرامش برسونتت ، بخواه که به آرامش برسی..0%
ahleqorbatنام : علی علیامتیاز : 110درصد بهترین پاسخ : 4%علی علی (2)i

6.    88/5/7 (14:55)شایان جان، سلام
سوال شما یه سوال کلیدیه. ذهن خوبی دارید.
حقیقت اینه که ما آدما از موهیت آرامش و بدنبالش تمرکز، برخوراریم. بچه ها رو ببینید. با بزرگ شدنمون و اجازه عبور هر غریبه ای به شهر وجودمون، این آرامش از دست میره. پس باید ورودی ها رو کنترل کرد: حواس و بدنبال اون، فکر. هر تصویر، صدا یا خیالی، لیاقت حضور در مملکت وجود شما رو نداره.
از کوزه همان برون تراود، که در اوست.
اگه از می پر کرده باشی، مستی...
ابدی باشی.
.0%
funyroyaنام : رز ...امتیاز : 115درصد بهترین پاسخ : 18%رز ... (11)i

7.    88/5/11 (12:44)برای اینکه آرامش لازمه رو داشته باشی مواردی که میگم رو روشون فکر کن
1- از هیچی نترس چون همیشه خدا با توبوده وهست
2- ایمان داشته باش که تو برای خدا عزیزترینی و خدا در هر صورت تو رو دوست داره حتی اگر خطایی کرده باشی
3- افسار زندگی دست تو بوده و هست پس افسار زندگی خودت رو بدست دیگران ، باورهای غلط وتوهمات نده
4- خدا همونی رو میخاد که تو میخوای پس چیزهای خوب رو خوهان باش
5-در روز 5 دقیقه به خودت اختصاص بده و در کمال آرامش در یک جای املا خلوت فقط به خودت فکر کن
6- روی اعتماد بنفس وعزت نفست کار کن
همیشه سعی کن در یک ساعت مشخص وثابتی بخوابی وبیدار بشی
7- 1 ساعت قبل از خواب هیچی نخور و از آهنگهای آرام و ریلکسیشن استفاده کن و با اونا بخواب .0%
eshghhaghighatنام : صلاح الدین بهرامیامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%صلاح الدین بهرامی (12)i

8.    88/5/11 (21:50)آرام باش و تمرکز کن این بهترین راهه.0%


ساير مطالب :
* تعداد زیادی ویزا شینگن با قیمت خوب لازم دارم کی میتونه کمک
* میخام برای وبلاگم اسم بذارم که موضوعشم ازاده.میشه کسی کمکم ک
* اطلاعاتی از شهر صوفیان در استان آذربایجان شرقی میخاستم بدونم
* سیستم عامل یعنی چه ؟
* بندگی یعنی چی ؟
* خوردن ویتامین A چشم ها را قوی میکند ؟
* میخوام برم سراغ فلسفه . از کجا باید شروع کنم ؟
* راه تست مولكولاسیو چیست
* فیلم های سال 2008
* 10 فیلم برتر دنیا کدومان؟؟؟