تبليغات
شرایط طلاق یک طرفه به درخواست مرد چیه ؟


مشخصات سوال
bz2103mtنام : بهروز امتیاز : 3درصد بهترین پاسخ : 0%بهروز (2)i

12 مرداد 87 - 08:34شرایط طلاق یک طرفه به درخواست مرد چیه ؟ اطلاعات بیشتر : تکلیف مهریه من مشخص شده و من حدود 200سکه را از الان هر ماه یک سکه باید بپردازم .اگر بخواهم طرف را طلاق بدهم و آن هم یک طرفه ( چون موافق طلاق توافقی نیست ) آیا دادگاه میگوید که کل مبلغ باقیمانده را هنگام طلاق نقدو یکجا باید بدهم یا همان رای تقسیط که قبلا صادر شده نافذ است ؟تاریخ ایجاد سوال : 12 مرداد 87 (08:34)تاریخ بسته شدن سوال : 28 مرداد 87تعداد بازدید :207تعداد پاسخ ها : 6طبقه بندی : جامعه ، قوانین » قانون- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
شرایط طلاق یک طرفه به درخواست مرد چیه ؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
ss4h4l2نام : سحر سیدیامتیاز : 594درصد بهترین پاسخ : 17%سحر سیدی (3)i

87/5/26 (23:04)made 1133 mige mard har gah bekhahad mitavanad zane khod ra talagh bedahad.
ama ye tashrifati dare shoma bayad aval az dadgah gavahie adam sazesh begiri age dadgah movafeghat kard ghazie talagh roshan mishe
ama men babe mehriye che shoma zaneto talagh bedi che nadi hamon mizani ke moshakhas shode ro bayad pardakht koni yani hamon mah 1 seke
ama har moghe ke ye mali be amvalet ezafe shod ya ersi behet resid che talagh dade bashi che na mitonan ono azat begiran chon dige moser nisi. .37%دیگر پاسخ ها
justicelawنام : روح الله خامتیاز : 427درصد بهترین پاسخ : 46%روح الله خ (47)i

1.    87/5/12 (13:55)تا آنجایی که من میدانم، مسئله طلاق با مسئله مهریه دو امر مجزاست. لذا چون درباره مهریه از طرف دادگاه حکم صادر شده است و شما محکوم به پرداخت ماهیانه یک سکه هستید، پرونده مهریه مختومه است و دادگاه نمیتواند درباره آن دوباره حکم صادر کند لذا همان رأی تقسیط نافذ است.
لذا شما میتوانید بدون ترس از اینکه مهریه را یکجا بپردازید برای درخواست طلاق اقدام کنید..31%
farhad221نام : فرهاد اسدیامتیاز : 136درصد بهترین پاسخ : 13%فرهاد اسدی (13)i

2.    87/5/13 (01:41)اگر رای تقسیط بر مبنای اعسار صورت گرفته باشد میتوانید برای طلاق دادخواست دهید و از بابت مهریه مسئله خاصی ندارید اما اگر صرفا توافقی باشد به هنگام طلاق توافق با خواست همسر باطل می شود . پس اگر مالی ندارید می توانید اعسار بدهید سپس اقدام به طلاق كنید..25%
ya_hayulaنام : سپهر تایماز امتیاز : 103درصد بهترین پاسخ : 0%سپهر تایماز (6)i

3.    87/5/18 (09:50)سلام دوست عزیز

اگه اشتباه نکنم ماده 3 قانون حمایت خانواده حکم این قضیه رو معین کرده. تو این ماده گفته شده وقتی دادخواست طلاق از سوی زوج به دادگاه داده میشه, زوج باید مهریه و نفقه و کسوه و نحله و کلا تمامی حقوق زن رو قبل از جاری شدن صیغه طلاق بپردازه. یا باتوافق طرفین نحوه پرداخت اون تعین بشه یا طریقه اطمینان بخشی یرای پرداخت تعیین بشه. در مورد قضیه شما یکجا که نمیتونید بپردازید. خانم هم که توافق نمیکنه. میمونه طریقه اطمینان بخش. به نظر میرسه اگه شما پرداخت باقی اقساط مهریه رو به نحوی از انحا تضمین کنید , مثلا فرد متمولی ضامن شما بشوند و در صورت عدم پرداخت اقساط مهریه از طرف شما, بشه اقساط رو از ایشون وصول کرد, در این حالت به نظرمیرسه که میتونید از دادگاه گواهی عدم امکان سازش اخذ کنید.

البته در مورد صحیح بودن شماره ماده ای که گفتم شک دارم. شما ترجیحا قانون حمایت خانواده و ماده واحده مربوط به قانون طلاق رو حتما مطالعه بفرمایید..6%
shahram_shayan_1362نام : سعید شاکریامتیاز : 89درصد بهترین پاسخ : 0%سعید شاکری (1)i

4.    87/5/19 (14:21)نه اصلا ربطی نداره شما از همین الان می تونید بگید كه بیاد زندگی كنه با شما
بعد از گرفتن مهریه زن هیچ حقی نداره رفتن یا نرفتن شما الان می تونید راحت طلاق بدید ودادگاه نمی گه كه بیا همه پول رو بده ولی من نظر بهتری دارم حتما با من تماس بگیر خودم تو دادگاه هستم shahram_shayan_1362.0%
mahdicuنام : مهدی اسدیامتیاز : 112درصد بهترین پاسخ : 0%مهدی اسدی (40)i

5.    87/5/25 (23:28)من پیشنهاد میکنم فعلا از فکر طلاق بیا بیرون . تو اگه عدم تمکین این خانم رو گرفتی میتونی ازدادگاه ازدواج مجدد بگیری اگربخوای ازدواج کنی دوباره. و اون خانم نمیتونه بدون طلاق گرفتن از تو نه ازدواج کنه نه از کشور خارج بشه نه اگه حق کار بهش نداده باشی تو عقدنامه سرکار بره. پس صبر کن و اگر دنبال این ماهی یک سکه اومد بهش بده که نتونه زندان بندازدت ئ زندگیتو کن. به شش ماه نمیکشه میاد درخواست طلاق توافقی میده اونموقع باید چیزی ببخشه تا بتونه تازه درخواست بده . تو هم بگو مهرت رو ببخش تا من طلاق بدم .. میتونی قسط هایی که دادی پس بگیری و حتی پول اضافه ای بابت راضی شدنت به دادن طلاق.. به هر حال چون حق طلاق با شماست طبق قانون در طلاقی که خانم درخواست میده باید چیزی رو ببخشه و شوهر رو راضی کنه .. خواستی با من تماس بگیر بیشتر راهنماییت کنم.. موفق باشی..0%


رفلکس نوری مردمک یک طرفه است یا ذو طرفه؟


مشخصات سوال
mahdiye68نام : مهدیه یاوریامتیاز : 77درصد بهترین پاسخ : 0%مهدیه یاوری (2)i

1 خرداد 89 - 09:11رفلکس نوری مردمک یک طرفه است یا ذو طرفه؟تاریخ ایجاد سوال : 1 خرداد 89 (09:11)تاریخ بسته شدن سوال : 17 خرداد 89تعداد بازدید :141تعداد پاسخ ها : 2طبقه بندی : علوم » پزشکی- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
رفلکس نوری مردمک یک طرفه است یا ذو طرفه؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
arashkjavidanنام : Shaman Druidامتیاز : 246درصد بهترین پاسخ : 37%Shaman Druid (62)i

89/3/2 (23:09)بله دوطرفه است. یعنی مثلا" اگر یکی از چشم ها آسیبی ببینه اون یکی هم به مرور رفلکس اون یکیو بروز می ده(با وجود اینکه سالمه). سوالی بود در خدمتم برام پیام بدین خوشحال می شم همکاری کنم..100%دیگر پاسخ ها
farzad3656نام : فرزاد محبیامتیاز : 1434درصد بهترین پاسخ : 8%فرزاد محبی (1)i

1.    89/3/15 (00:28)پاسخ اول درسته.0%


حقوق یک زنی که میخاد طلاق بگیره چیه؟


مشخصات سوال
ali_reza_gنام : علیرضا گودرزیامتیاز : 115درصد بهترین پاسخ : 30%علیرضا گودرزی (50)i

10 خرداد 89 - 12:09حقوق یک زنی که میخاد طلاق بگیره چیه؟ اطلاعات بیشتر : سلام
زنی که 30 سال با شوهرش زندگی کرده و حالا میخاد جدا بشه، علاوه بر مهریه چه حقوق دیگری داره که میتونه از شوهرش بگیره؟تاریخ ایجاد سوال : 10 خرداد 89 (12:09)تاریخ بسته شدن سوال : 26 خرداد 89تعداد بازدید :178تعداد پاسخ ها : 7طبقه بندی : جامعه ، قوانین » قانون- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
حقوق یک زنی که میخاد طلاق بگیره چیه؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
pejman041نام : پژمان بهرامی سامانیامتیاز : 3600درصد بهترین پاسخ : 30%پژمان بهرامی سامانی (0)i

89/3/10 (19:25)سلام

در سطح جامعه زنانی كه سرپرستی ندارند از زنان دیگر آسیب پذیرتر هستند و بیشتر این مشكلات از یك سوی توسط جامعه و خانواده و از سویی دیگر توسط مسایل اقتصادی بر آنها تحمیل می شود و باعث می شود كه آنها تحت فشارهای روحی و روانی بسیاری قرار گیرند .

اول- طبق قانون مدنی و با استناد به ماده 1133 مرد هر زمان كه بخواهد و اراده كند می تواند همسرش را طلاق دهد، و این در حالی است كه زن زمانی كه می خواهد طلاق بگیرد باید مواردی را كه در قانون به آنها عسر و هرج گفته می شود را برای قاضی ثابت كند تا بتواند او را راضی سازد كه حكم طلاق را به نفع زن صادر سازد و همچنین بتواند تمام حق و حقوق مشخص خود را دریافت دارد و این در حالی است كه اگر زن خود درخواست طلاق بدهد از تمام حق و حقوق مالی بی بهره خواهد شد .

یكی از مهمترین مشكلات زن پس از طلاق مشكلات مالی است، در بسیاری از موارد زن در مقابل طلاق از سوی شوهر از تمام حق و حقوق قانونی خود چشم پوشی می كند و یكی از آنها مهریه می باشد . نتایج یك تحقیق نشان می دهد ٧٨ درصد زنان طلاق گرفته شهر تهران، مهریه خود را در هنگام طلاق دریافت نكرده و ٤١ درصد برای طلاق گرفتن مجبور به گذشتن از مهریه خود شده‌اند.

این در حالی است كه بیش از ٨٩ درصد از زنان طلاق گرفته هیچ نفقه‌ای دریافت نكرده‌اند و به دلیل اینكه بیشتر زنان در خارج از خانه به شغلی مشغول نیستند و حتی در صورت داشتن مدرك تحصیلی عالی، بسیاری از آنها پس از ازدواج بنا به هر دلیلی دست از كار كشیده اند، اما پس از طلاق ، برای یافتن شغلی مناسب و تامین خود دچار مشكلات بسیاری می شوند و طبق همان تحقیق تنها ١٦ درصد از زنان مطلقه شاغل هستند .

متاسفانه دیدگاه ناپسند جامعه نسبت به زنان طلاق گرفته به خودی خود برای آنها مشكلات بسیاری را پدید آورده است .

زن پس از طلاق در صورتی كه فرزندی نداشته باشد ، نفقه ای دریافت نمی كند مگر زنانی كه دوران عده را می گذرانند، كه شوهر در همان دوران عده باید نفقه زن را بپردازد اما اگر حضانت بچه ها به زن سپرده شده باشد مرد موظف است با تعیین دادگاه براساس سن و نیازهای فرزندان ، مقرری به آنها پرداخت نماید.

لازم به ذكر است كه به هنگام طلاق شروط مربوط به تقسیم دارایی دوران زندگی مشترك به ندرت به اجرا در می آید و با توجه به پرونده های طلاق و آمارهای ارایه شده كمتر زن و شوهری پس از طلاق برای تقسیم اموال و دارایی شان اقدامی كرده اند.

با توجه به اینكه یكی از شرایط برای تقسیم اموال ، ارائه دادخواست از سوی مرد است، امار درصد طلاق هایی[دعوی] كه از سوی شوهر آغاز شده است بسیار پایین می باشد و به همین دلیل كمتر زنی توانسته است، نیمی از اموال زندگی مشترك خود را پس از طلاق دریافت دارد و در ازدواج هایی كه شرط تقسیم دارایی مرد قید شده زحمت اثبات دارایی مرد با زن است و بارها گزارش شده كه اثبات و تعیین دارایی شوهر پس از ازدواج كار دشواری است، در عین حال در زمان ازدواج دو طرف اجباری به دادن گزارش دارایی خود ندارند .

دوم- یكی دیگر از مشكلات زنان مسئله حضانت فرزندان شان است ، بسیاری از زنان در قبال مهریه و دیگر حق و حقوق مالی خود، خواهان حق نگهداری فرزندان خود هستند. ولی باز هم این امر حالتی نسبی دارد زیرا طبق بیان صریح قانون اگر زن دوباره ازدواج كند حضانت از وی سلب خواهد شد، و دیگر آنكه مرد می تواند از نظر خود بازگردد و حضانت فرزندان را خود به عهده بگیرد ، اما زن نمی تواند مهریه و حق و حقوق خود را پس از تغییر رای مرد باز پس بگیرد.

در واقع بعد از وقوع طلاق و وجود اختلاف در میان زن و شوهر، اولین مسئله ای كه ذهنیت زن و شوهر متوجه آن می شود، حضانت كودك یا كودكان است كه نتیجه زندگی مشترك بوده است.

در بسیاری موارد، مرد از سرپرستی كودك به عنوان وسیله ای جهت كسب امتیازات علیه طرف مقابل استفاده می كند و همین امر باعث می شود كه زن بیشتر تحت فشار روحی قرار بگیرد ، متأسفانه این فكر غلط در ذهن یكی از والدین كه سرپرستی به او واگذار شده، نقش می بندد كه تمامی وجود كودك متعلق به او بوده و حتی از ملاقات پدر یا مادر با كودك و بالعكس ممانعت می كند و چون رابطه كودك با مادر، قوی، عاطفی و احساسی است، این موضوع زمینه را برای سوءاستفاده عده ای از مردان فراهم می كند و مواردی مشاهده شده كه مرد به منظور انتقام جویی و كینه خواهی درصدد ممانعت از اعمال حق قانونی مادر- كه ملاقات با كودك هر هفته 24 ساعت است- بر می آید.

از طرفی تغییر حضانت و واگذاری آن به مرد موجبات سلب آسایش فكری و عدم امنیت روانی در زن های طلاق گرفته را فراهم می كند، مگر آنكه مرد بنا برعلل قانونی، مانند اعتیاد یا اشتغال به فساد و بیماری، اختیار قانونی حضانت فرزند را از دست بدهد. در دورانی كه حضانت كودك به عهده مادر است، هزینه و مخارج كودك به عهده پدر می باشد كه از طریق مراجع قانونی به آن رسیدگی می شود.

سوم- گذشته از تمام مسائل فوق یكی از مشكلات زنان طلاق گرفته آزارها و مزاحمت هایی است كه همسر سابق نسبت به او روا می دارد و سعی می كند به طرق مختلف از دیدگاه خود انتقام طلاق را از او بگیرد و با توجه به همان تحقیق ٤٥ درصد زنان طلاق گرفته از مزاحمت‌ها و مداخلات همسر قبلی خود ابراز ناراحتی كرده و از این بابت احساس سلب حقوق فردی و اجتماعی شان را می‌كنند. از سوی دیگر٤٠ درصد دیگر نیز محدودیت‌ها و مزاحمت‌های اعضای خانواده خود را مخل امنیت و آزادی خود قلمداد می‌كنند.

زن طلاق گرفته برای زندگی در میان یك جامعه مرد سالار با مشكلات عدیده ای رو به روست، اگر بخواهد با خانواده اش زندگی كند از سوی آنها مورد آزارهای روحی قرار می گیرد، رفت و‌آمدهای او كنترل می شود و خانواده ها برای حفظ آبروی خود سعی می كنند از معاشرت های او بدلیل حساسیت های جامعه جلوگیری كند .

اگر بخواهد به طور مستقل زندگی كند پیدا كردن یك محل مسكونی و صاحب خانه ای كه مایل به ارائه یك خانه به یك زن مطلقه باشد كاری بس دشوار است و حتی اگر چنین خانه ای را هم بیابد باز هم باید با همسایگانی بر خورد كند كه او را تنها به چشم عمل نابود كننده زندگی خود می بینند .

شاید بتوان گفت: یكی از بزرگترین علل این تفكرات، رواج روز افزون ازدواج موقت توسط مردان متاهل باشد كه در بیشتر موارد زنان مورد نظر از میان زنان طلاق گرفته ای هستند كه تنها به علت مشكلات بسیاری كه پس از طلاق به آنها فشار آورده است تن به اینگونه زندگی مشترك می دهند .

در پایان؛ فی واقع برای حمایت از زنان طلاق گرفته نیاز به فرهنگ سازی و لایه برداری از تفكرات كهنه و خرافه پرستی ( كه این روزها بدبینی هم چاشنی آن شده است ) از هر گونه تدوین قانون و تبصره و ماده ای مهمتر است و باید پذیرفت كه زن طلاق گرفته بعد از تحمل فشار روحی و روانی در خانه همسر سابقش حق دوباره زیستن و داشتن یك زندگی آرام را داراست.33%دیگر پاسخ ها
roseanaنام : سارا سامتیاز : 441درصد بهترین پاسخ : 26%سارا س (0)i

1.    89/3/10 (13:18)بهتره اول اون خانم با یه وکیل خوب مشورت کنه
مهریه و اجرت المثل و اگه نفقه نداده باشه و بشه ثابت کرد که نداده رو می تونه مطالبه کنه
.25%
mohamadyosefiنام : محمد یوسفیانامتیاز : 1257درصد بهترین پاسخ : 35%محمد یوسفیان (42)i

2.    89/3/10 (14:17)سلام

بستگی داره که دلایلش مورد قبول دادگاه قرار بگیره یا نه اگر همراه با به اجرا گذاشتن مهریه درخواست طلاق هم داده باشه دادگاه از اون دلیل میخواد که اگر قانع کنند نباشه مهریه هم به او تعلق نمیگیره البته اگر ناشزه شناخت بشه
اما اگر قانع کنند باشه نفقه و حق شیر فرزندان و البته هزینه نگهداری و بزرگ کردن اونا رو میتونه مطالبه کنه.25%
hamide_jنام : حمیده جامتیاز : 635درصد بهترین پاسخ : 21%حمیده ج (3)i

3.    89/3/10 (15:47)علاوه بر مهریه دیگر حقوقی كه برای زن در زمان طلاق در نظر گرفته میشه نحله ( به عنوان هدیه ای كه از طرف مرد برای زن در نظر گرفته میشه ) و اجرت المثل ایام زوجیت ( از بابت كارهایی كه زن در ایام زوجیت در منزل شوهر انجام داده ) و نفقه در صورت عدم پرداخت ، است كه میتونه زن درخواست كنه و دادگاه با تعیین كارشناس مبلغ هركدام رو تعیین میكنه . .16%
tondar5162نام : سعید مامتیاز : 110درصد بهترین پاسخ : 4%سعید م (2)i

4.    89/3/11 (10:00)سلام دوست عزیز وقتی در مورد طلاق سخنی به میان میاد اولین مسئله همون مهریه است که به ذهن خطور میکند که خودتون هم به اون اشاره داشتید.سوالتون خیلی کلیه و قوانین آیین دادرسی مدنی بسیار پر پیچ و خم .اگر به کتاب مجموعه قوانین مراجعه فرمایید متوجه خواهید شد که خانمها حقوق زیادی بهشون تعلق میگیره و از آن جمله نکته مهم بند 1عقد نامه است.با تمام وضع چنین قوانینی خانمها مظوم واقع میشوند .قانون گذار ماده ای وضع نکرده که تکلیف موهای سفید خانمی که ثمره 30سال زندگی مشترک است چه می شود ؟.0%
iran_750نام : مریم پاییزیامتیاز : 40364درصد بهترین پاسخ : 11%مریم پاییزی (59)i

5.    89/3/19 (13:23)سلام دوست عزیز با 1 موافق هستم.0%
iran_technicنام : بهنام ناظریامتیاز : 44161درصد بهترین پاسخ : 19%بهنام ناظری (15)i

6.    89/3/22 (22:52)ترجیحا شما فضولی نکنی بهتره ..0%


ساير مطالب :
* سلام برای جذب مشتری بیشتر به یک چاپخونه چه راهکارهای تک و جذ
* طرز كار با نرم افزار Subtitle Workshop را از كجا می شه یاد گ
* آزمون استخدامی
* بازرسی بیمه
* پس گرفتن و تعویض جنس
* وقت گفتگو جواب طرف مقابل نمیاد وقتی offمیشم دوباره میام تازه
* چرا گروپ من زیاد نمی شه حدود یك ماهه اصلا تغییری نكرده
* کمک درمورد بازی tomb raidar "underworld
* سلام من شماره ی آقای دیبازر مشاور کنکور رو وی خواستم. کسی می
* کسی با livecd-tools کار کرده ؟ توضیح کامل در موردش می خوام