تبليغات
طرز تشخیص جنسیت ماهی پنکوسی و گلد فیش


مشخصات سوال
peyman18نام : پیمان امتیاز : 90درصد بهترین پاسخ : 0%پیمان (48)i

28 بهمن 86 - 11:09طرز تشخیص جنسیت ماهی پنکوسی و گلد فیش اطلاعات بیشتر : هر دو ماهی آب شیرین و آکواریومی هستندتاریخ ایجاد سوال : 28 بهمن 86 (11:09)تاریخ بسته شدن سوال : 14 اسفند 86تعداد بازدید :183تعداد پاسخ ها : 5طبقه بندی : حیوانات خانگی » ماهي- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
طرز تشخیص جنسیت ماهی پنکوسی و گلد فیش 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
mahdivenusنام : مهدی مامتیاز : 1042درصد بهترین پاسخ : 25%مهدی م (3)i

86/11/28 (12:21)اهی گلدفیش در تمامی نژاد ها طرز تشخیص جنسیت انها یکسان است( گلدفیش فلس مرواریدی - کله شیری - مرجانی و ...)
ماهی نر گلدفیش:
1- لبه باله های آبششی جلو در ماهی های نر :
اولاً : ضخیم تر است.
دوماً : بصورت دندانه دندانه است.
سوماً: بر روی هر برآمدگی که بصورت دانه دانه و زبر است، یک نقطه سفید رنگ برآمده وجود دارد.
2- بر روی سطح آبشش یا برانشی ماهی نر همان نقاط سفید برآمده وجود دارد.
3- معمولاً گلدفیشهای ماده دارای شکم های بزرگتر و گنده ایی هستند در حالیکه نرها دارای شکل ظاهری دراز و کشیده و لاغرتر هستند.
4- در ماهی نر زیر شکم قسمت خروجی لوله بیضه های نر در انتهای متصل به بدن شکل آن زوکی شبیه به نوک قلم نی سر شده است.

ماهی ماده گلدفیش:
1- ماهیهای ماده دارای باله های نازک و ظریفتر و لبه باله های آبششی خیلی نازک و ظریف است و هیچگونه برآمدگی و نقطه سفید بر روی آن وجود ندارد.
2- روی سطح برانشی هم هیچگونه برآمدگی و نقطه سفید وجود ندارد.
3- تمام گلدفیشهای ماده دارای شکمی چاق، گنده و بزرگ هستند و از روی شکل ظاهری آنها با نگاه آول قابل تشخیص هستند.
4- در زیر شکم قسمت خروجی لوله تخمدان در انتهایی که متصل به بدن می شود شکل آن گرد و شبیه به تخم که از آن خارج می شود است.
ماهی پنکوسی(گیاه خوار) کوسه ماهی (گوشت خوار) که هیچکس از این ماهیان در آکواریم بچه نگرفته است.
1- باله های ماهیان نر نوک نیز و بلند تر از ماهیان ماده است.
2- سر و پوزه ماهی نر نوک تیز و کشیده تر از ماهیان ماده است.
3 - سر ماهیان ماده پهن تر از ماهیان نر میباشد..88%دیگر پاسخ ها
aazavvarنام : ДŁζ žامتیاز : 405درصد بهترین پاسخ : 15%ДŁζ ž (15)i

1.    86/11/29 (00:39)ین لینك رو ببینید:
http://gope.blogfa.com/85053.aspx.5%
mohsensoberنام : محسن امتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%محسن (25)i

2.    86/12/2 (09:15)دوست عزیز جنسیت پنكوسی مثل ماهی های دیگه با مشاهده قابل تشخیص نیست و تكثیر آن در آزمایشگاه صورت میگیرد به روش مصنوعی
هركسی جواب دیگه بهتون داده ...... باور نكنید.5%
sosianaنام : محمد سوسیاناامتیاز : 102درصد بهترین پاسخ : 0%محمد سوسیانا (1)i

3.    86/12/3 (18:27)پس از رشد ماهی و رسیدن به بلوغ ماهی نر بر آمدگی روی کله و باله های زیر شکم کشیده تر است.0%


تشخیص جنسیت ماهی لوچ دلقك و نحوه تكثیر اون چه جوریه ؟


مشخصات سوال
saeedradaنام : رحیم رداامتیاز : 92درصد بهترین پاسخ : 20%رحیم ردا (7)i

23 تیر 87 - 08:44تشخیص جنسیت ماهی لوچ دلقك و نحوه تكثیر اون چه جوریه ؟ اطلاعات بیشتر : فقط نگید كه از خارج اومده و عقیمه چون ماهیرو نمیشه عقیم كرد مگر اینكه هیبریدی باشه .تاریخ ایجاد سوال : 23 تیر 87 (08:44)تاریخ بسته شدن سوال : 24 تیر 87تعداد بازدید :85تعداد پاسخ ها : 2طبقه بندی : حیوانات خانگی » ماهي- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
تشخیص جنسیت ماهی لوچ دلقك و نحوه تكثیر اون چه جوریه ؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
mahdivenusنام : مهدی مامتیاز : 1042درصد بهترین پاسخ : 25%مهدی م (3)i

87/4/23 (12:10)+++ تکثیر نمیشه***
ماهی نر: باله بلند و تیز و ماده بر عکسش
ماهی لوچ دلقک (Clown Loach)
نام علمی ماهی : Botia macracantha
نام عمومی ماهی : لوچ دلقک
خانواده : Cobitidae
خاستگاه : سامارتا , بارنیو و Indonesia
PH : 7 ( تقریبا خنثی )
دما : 26-30 درجه سانتیگراد
غذا : همه چیز خوار : غذای زنده, دل گاو, غذای فریزی و خزه دریایی
اندازه تانک مورد نیاز : 80 گالن
سطح شنا : معمولا در کف آب
رفتار و نوع تولید مثل :
این ماهی بسیار خجالتی است و جزو ماهیان شب زیست است .تخته سنگها و غارها و لوله های پلاستیکی محیط بسیار خوبی برای مخفی شده لوچ است . اما سرانجام لوچ شما یاد می گیرد که از مخفیگاه خود بیرون بیاید .
این ماهی بندرت در اسارت تکثیر شده است . ماهی ماده نسبت به نر لاغر تر است و همینطور ماهی نر باله انتهایش بزرگتر است .
در زیر هر دو چشم زائده ای تیغ مانند موجود است كه هنگام در گیری از آن استفاده می كند . و جزو ماهیانی است كه به پهلو می شود و این رفتار را نباید ناشی از بیماری دانست . دارای لبهای ضخیم و 3 تا 6 سبیلك حسی . اندازه در طبیعت تا 30 سانتی متر هم می رسد اما در آكواریوم به این اندازه رشد نمی كند . پیشنهاد می كنند كه هنگام خرید یك عدد نخرید از 3 تا شروع كنید ؟؟؟؟؟

از خانواده این گونه می توان از لوچ نیم نوار ، لوچ راه راه ، لوچ هوا شناس ، و لوچ خار دار را نام برد .

البته باید عرض كنم كه من 2 تا داشتم و هر دو مردند و قریب به یقین فكر می كنم كه به خاطر این بود كه آكواریوم من سیكل ازت را طی نكرده بود الان هم 3 تا بچه اون را دارم و خیلی هم سر حالند
به نظر من این ماهی یکی از باهوشترین ماهی های آکوارومیه. فوق العاده عاقل هستش و یکی دیگه از بارزترین خصوصیاتش بازیگوش بودنشه.میتونید مثل من کف تانک تیله بریزید و ببینید چطوری با این تیله بازی میکنه و ساعتها سرگرم میشه.یکی دیگه از خصوصیاتش خوابیدن جالب این ماهی هستش که به پهلو و مثل جنازه میخوابه.یه چیز جالب دیگه در مورد این ماهی اینه که حرکات چشم این ماهی فوق العاده است و یکی از دلایلی که میگم خیلی باهوشه همینه.برخلاف همه ماهی های دیگه که چشم اونا حرکت چندانی نداره در این ماهی میبینید که وقتی بخواد شما رو نگاه کنه کاملاً با چشم شما رو دنبال میکنه و به شما زل میزنه.
ایرادهای این ماهی هم یکی اینکه انقدر بازیگوشه که ممکنه تانک رو بهم بریزه و بزرگترین ایرادی که داره اینه که انقدر خجالتیه که نمیذاره حتی 1 ثانیه از نزدیک بهش نگاه کنید.
به نسبت ماهی قوی ای هستش.
تجربه شخصی من : من به مدت 8 ماه یه دونه دلقک داشتم ولی جدیداً یه دلقک کوچک دیگه هم به تانک اضافه کردم و دلقک قدیمی به طرز معجزه آسایی سرحال شده و از افسردگی در اومده . قبلاً فقط مخفی میشد و زیاد اهل بیرون اومدن نبود ولی الان همیشه بیرون هستش و داره بازی میکنه با اون یکی دلقک و خیلی سرحال شده.
حرکت این ماهی توی تانک واقعاً زیباست و اگر 2 تا داشته باشید خواهید دید که همیشه و همه جا باهم هستن.اگر 100 تا هم باشن به صورت گروهی و یکنواخت حرکت میکنن.
شاید این مطالب علمی نباشه ولی فکر میکنم از نظر تجربی موارد خوبی باشن در مورد این ماهی جالب.
محبوبترین ماهی من همین دلقک هستش.
روی فلسهای بسیار ریز آنها را ماده مخاطی ضخیمی می پوشاند . لوچها فاقد دندانهای آرواره ای هستند ولی برخی از گونه های آن دارای دندانهای گلویی!! هستند .
روده آنها دارای شبكه بزرگ مویرگی است كه می تواند بعنوان مكمل تنفس در شرائط نا مساعد و هنگام كم شدن اكسیژن محلول در آب با گرفتن هوای بالای سطح آب اكسیژن مورد نیاز ماهی را تامین كند از این رو این ماهیها می توانند در آبهای ساكن و كم اكسیژن به بهترین وجهی زندگی نمایند . برخی از این ماهیها می توانند تغییرات جوی را پیش بینی نمایند بدین معنی كه وقتی فشار هوا كم می شود این ماهیها بشدت شروع به فعالیت می نمایند .
تشخیص نر و ماده معمولا از باله ها كه در ماهی نر بلند تر از ماهی ماده است عملی می باشد . تخمریزی معمولا در حرارت 20 تا 22 درجه سانتیگراد انجام می شود ماده ها تخمها را در كف آكواریوم و بین ماسه ها میریزند و نرها با اسپرم آنها را بارور می كنند لاروها معمولا پس از 10 روز از پوسته خا رج می شوند . تعداد تخمها زیاد و گاهی به 1600 عدد یا بیشتر می رسد .
ذكر این نكته ضروری است كه تكثیر لوچ دلقك در آكواریوم چندان موفقیت آمیز نیست .54%دیگر پاسخ ها
cheshmak_abrooنام : مجتبی عباس زاده جهرمیامتیاز : 253درصد بهترین پاسخ : 16%مجتبی عباس زاده جهرمی (12)i

1.    87/4/23 (09:45)1 -

این گونه از ماهیان بومی آسیای جنوب شرقی هستند و از جمله ماهیان گیاهخوار و بسیارآرام محسوب میشوند. این ماهیهای بسیار آرام از مشهورترین ماهیان آبهای شیرین محسوب میشوند و در گونه های متعددی یافت میگردند.

گونه هائی از آنها كه در بازار ایران هم یافت میشوند عبارتند از: لوچ دلقك و لوچ پاكستانی و لوچ نواری. این ماهیها معمولا بصورت دسته جمعی زیست میكنند و علاقه وافری به مخفیگاهها و غارهای زیر آبی دارند. آنها معمولا در پائین آب حركت میكنند و در كف بستر به دنبال خوراك خود میگردند. از خزه و جلبكهای تشكیل شده در داخل مخزن و آكواریوم تغذیه مینمایند. دمای مناسب برای نگهداریشان 27 درجه سانتی گراد میباشد. این ماهیان زیبا را میتوانید با سایر ماهیان بی آزار و صلح جو همچون دیسكسها و گورامیها و آنجل ها و باربها و شارك دم قرمز و یا پرو بال قرمز و یا شارك سیاه و دیگر گونه های ماهیان آرام و بی آزار و حتی با دسته ای از ماهیان خانواده سیكلیده همچون پرتها و سورمها و زیرا و اوراتوسها و انواع كت فیشها البته نه از نوع ماهیخوار ان به آسانی همزیست نمائید. علاوه بر خزه و جلبكهائی كه در آكواریوم برای تغذیه آنها یافت میشود آنها را میتوانید با غذای خشك به آسانی تغذیه نمائید. لوفك و انواع دیگر غذای خشك میتواند غذای ایده آلی برای آنها محسوب شود. همچنین دل چرخ كرده در هر هفته یكبار غذای بسیار ایده آلی برای آنهاست و باعث رشد و نمو بیشتر آنها میشود.آنها ماهیان بسیار آرام و مقاومی هستند و ماندگاری زیادی هم دارند. و البته بسیار علاقه مندند كه در فضا های مخفی داخل مخزن پنهان شوند. برای تزئین مخزن آنها میتوانید از سنگهای طبیعی كه كنار رودخانه ها یافت میشوند و همچنین گیاهان تزئینی طبیعی و یا مصنوعی استفاده نمائید. آنها در میان سنگها آرامتر و بدون هیچ استرسی زندگی خواهند كرد و تحرك و بازیگوشی میكنند. آب مخزن آنها میبایست كه زلال و شفاف و پر اكسیژن باشد. بنابراین از كاركرد مناسب فیلتر تسویه آب مخزن خود مطمئن شوید و از فیلتر مناسب و قدرتمندی استفاده نمائید. همچنین پمپ هوای مخزن خود را همیشه فعال نگه دارید تا اكسیژن كافی در اب پمپاژ شود.نگهداری ماهیان لوچ كار دشواری نمیباشد و شما براحتی با رعایت نكات گفته شده قادر خواهید بود آنها را سالها نگهداری نمائید. لوچ دلقك تا 30 سانتی متر رشد و نمو میكند و از بزرگترین لوچها محسوب میشود و دمای مناسب برای نگه داری ان 26 در جه سانتی گراد میباشد. لوچ بوتیا تا 25 سانتی متر رشد میكند و دمای مناسب برای نگهداری آن 25 درجه ساتیگراد میباشد. لوچ زبرا 10 سانتی متر رشد میكند و دمای مناسب نگهداری ان 24 درجه سانتی گراد میباشد. لوچ پاكستانی 10 سانتی متر رشد میكند و دمای مناسب نگهداری ان 28 درجه سانتی گراد میباشد. لوچ هوراس 10 سانتی متر رشد میكند و دمای مناسب نگهداری ان 25 درجه سانتی گراد میباشد. لوچ ودر یا لوچ نواری 20 سانتی متر رشد میكند و دمای مناسب نگهداری ان 22 درجه سانتی گراد میباشد.همه این گونه ها در بازار یافت میشوند و شرایط نگهداریشان یكسان است و خصوصیات مشتركی كه گفته شد را دارا میباشند. و آب مخزن آنها باید تمیز و شفاف و سلامت باشد. نگهداری آنها اسان است.

_________________________________________

2 -

نام گروه ماهیان : cobitidae
نام خانواده: لوچ
نام ماهیان : لوچ دلقک
طول حداکثر: 30 سانتی متر
سطح شنا: کف آب
مکانهای جاگیری : زیر تخته سنگهاوگیاهان آبزی
نور مناسب: روشن ، بدون تابش مستقیم آفتاب
همزیستی: سازگار با تمام ماهیان آکواریومی تغذیه: غذای زنده
خصوصیات فیزیکوشیمیایی : دما 26درجه سانتی گراد - سختی آب 8 درجه - PH= 7
دشواری نگهداری: گروه 2
رفتار و نوع تولید مثل : تخم گذار، برای پرورش توأم در آکواریومهای گیاهدار مناسب است هنگامی که به صورت گروهی شنا میکنند زیبایی خاصی به آکواریوم میبخشند این ماهی در زیر سنگها و گیاهان به جاهای خاصی برای پنهان شدن نیازمند است. به علت عدم تکثیر در داخل کشور جزو گروههای وارداتی است.


________________________________

.45%


چگونه می توان از روی نوع مردن ماهی - بیماری ماهی را تشخیص


مشخصات سوال
deer400نام : رومیسا جهانشاهیامتیاز : 104درصد بهترین پاسخ : 11%رومیسا جهانشاهی (26)i

1 آبان 87 - 16:05چگونه می توان از روی نوع مردن ماهی - بیماری ماهی را تشخیص اطلاعات بیشتر : سلام

چگونه می توان از نحوه قرار گرفتن ماهی در كف آكواریوم یا روی آب پس از تلف شدن- نوع بیماری را تشخیص داد؟تاریخ ایجاد سوال : 1 آبان 87 (16:05)تاریخ بسته شدن سوال : 6 آبان 87تعداد بازدید :190تعداد پاسخ ها : 4طبقه بندی : حیوانات خانگی » ماهي- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
چگونه می توان از روی نوع مردن ماهی - بیماری ماهی را تشخیص  
ایجاد علامتبهترین پاسخ
mmahjoobنام : مهدی محجوبامتیاز : 2361درصد بهترین پاسخ : 32%مهدی محجوب (31)i

87/8/1 (19:45)با شکل مردن ماهی(بلافاصله قبل مرگ البته) میشه نوع مرگ ماهی و عاملش رو حدس زد. بطور مثال دسته ای از بیماریهای کشنده، در بدن ماهی تولید گاز میکنند و ماهی به سطح آب میاد. یا تومورها اغلب باعث رفتن ماهی مرده به کف میشند.میتونید به کتاب بیماریهای و انگلهای آبزیان، نوشته دکتر بابامخیر مراجعه کنید و یا هند بوک تشخیص علل مرگ ماهی رو بگیرین.
اغلب بیماریها با علایم ظاهری، شکل مرگ(ناگهانی یا تدیجی -گروهی یا انفرادی)، رفتار ماهی(نظیر واکنشهای سریع و انفجاری ماهی قبل مرگ)و...کاملا قابل تشخیص هستند..93%دیگر پاسخ ها
blue_generalنام : نیما پورپروینامتیاز : 104درصد بهترین پاسخ : 0%نیما پورپروین (35)i

1.    87/8/3 (13:36)اگر ماهی باد کرده و شکمش سیاه باشد علت مرگ یا انگل است یا بیماریهای نفوذی.
چشمهای باز ماهی مرده نشانه دمای نامناسب آب برای نوع ماهی میباشدو چشمان بسته نشانه پایان عمر آن میباشد.
برای اطلاعطت بیشتر پاسخ 2 را مطالعه کن.6%
shervinshabgardنام : علی حسینیامتیاز : 3110درصد بهترین پاسخ : 5%علی حسینی (15)i

2.    87/8/3 (18:23): با شکل مردن ماهی(بلافاصله قبل مرگ البته) میشه نوع مرگ ماهی و عاملش رو حدس زد. بطور مثال دسته ای از بیماریهای کشنده، در بدن ماهی تولید گاز میکنند و ماهی به سطح آب میاد. یا تومورها اغلب باعث رفتن ماهی مرده به کف میشند.میتونید به کتاب بیماریهای و انگلهای آبزیان، نوشته دکتر بابامخیر مراجعه کنید و یا هند بوک تشخیص علل مرگ ماهی رو بگیرین.
اغلب بیماریها با علایم ظاهری، شکل مرگ(ناگهانی یا تدیجی -گروهی یا انفرادی)، رفتار ماهی(نظیر واکنشهای سریع و انفجاری ماهی قبل مرگ)و...کاملا قابل تشخیص هستند..0%
alisa1نام : علیرضا پیرویامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%علیرضا پیروی (9)i

3.    87/8/4 (16:05)salam
mahiha va parande ha vaghti ke dame marg miresand alaemeshun ro neshun midand pas moaleje yani chert
bejoz chand marizie maamul baghie ro nemishe shenasaee kard
bye.0%


ساير مطالب :
* برای کنکور کارشناسی ارشد برق چه منابعی را پیشنهاد میکنید؟
* برنامه تبدیل İnfix To Postfix در زبان اسمبلی
* آوزش مكالمه زبان
* عدم ریکاوری فلش.
* یه روش کاربردی برای بالا بردن اعتماد به نفس متوسط یه فرد
* ایا میشه اس ام اس ها را از گوشی موبایل به کامپیوتر منتقل کرد
* مقاله ای راجع به ارتباط میان isp و مخابرات می خواستم برای ار
* تعداد اعضای آنلاینمو صفر نشون میده سیستم علت چیه؟
* دسترسی به کامپیوتر
* یک مهندس برق بدون پارتی بجز ماهشهر وعسلویه کجا میتونه کار کن