تبليغات
طرز کار لامپ های کم مصرف(تهیه پروژه)


مشخصات سوال
sheitoun_gentelmanنام : جسی بوبوامتیاز : 348درصد بهترین پاسخ : 48%جسی بوبو (486)i

2 آذر 87 - 09:16طرز کار لامپ های کم مصرف(تهیه پروژه) اطلاعات بیشتر : سلام


خواهشن اگر در مورد اثرات لامپ های کم مصرف بر بدن و طرز کارشون مطلبی یا سایتی یا هر چیز دیگه که بتونه کمکم کنه تا یه پروژه خوب تهیه کنم، دارین در اینجا بگید تا ازشون استفاده کنم.


باتشکر
تاریخ ایجاد سوال : 2 آذر 87 (09:16)تاریخ بسته شدن سوال : 18 آذر 87تعداد بازدید :74تعداد پاسخ ها : 3طبقه بندی : مراجع و تحصیلات » تدریس و تحقیق- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
طرز کار لامپ های کم مصرف(تهیه پروژه) 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
azromatatabrizنام : امید لیونهامتیاز : 10303درصد بهترین پاسخ : 47%امید لیونه (31)i

87/9/2 (12:21)استفاده گسترده از فن آوریهایی که عنوانهای دهن پرکنی را یدک می کشند قبل از این که فاز مطالعات و آزمایشات ایمنی,زیست محیطی و سلامتی را به طور کامل پشت سر گذاشته باشند,موجبات نامتعارفی را به دنبال خواهد داشت.هجوم به سمت استفاده لامپهای کم مصرف, باعث شده تا بسیاری از تولید کننده های عموماً چینی!,نوعی از کپسول حفاظت کننده داخلی را در نظر نگرفته و مصرف کنندگان را با تشعشع نوع مضر ماوراء بنفش UV-C دست به گریبان کنند!,به گزارش گاردین برای اطمینان از بیخطر بودن نوع لامپ کم مصرفی که استفاده می کنید از استفاده آن به صورت روشنایی رومیزی و فواصل کمتر از 30 سانتیمتری به مدت بیش از یک ساعت تابش مستفیم بر روی پوست اجتناب کنید,گزارشهای بسیاری مبتنی بر بیماریهای پوستی ناشی از تشعشع بر روی پوستهای حساس(photosensitivity skin disease lupus) گزارش شده است!.
اتحادیه اروپا واردات لامپهای کم مصرفی که فاقد پوششهای تایید شده باشند را از 2010میلادی به بعد ممنوع کرده است.بنا به اندازه گیریهای انجام شده journal Radiation Protection Dosimetry تماس با تابش UV-Cاز فاصله 2 سانتیمتری لامپهای حفاظت نشده معادل در معرض تابش مستفیم نور خورشید بودن است.
پ.ن: با توجه به بی در و پیکر بودن سامانه واردات ایران و نبود ضوابط کافی مخصوصاً در ارتباط با تولیدات عموماً آزموده نشده کشور دوست و برادر!چین,در رابطه با استفاده از لامپهای مذکور در مصارف رومیزی و نزدیک به پوست و چشم اجتناب کنید.57%دیگر پاسخ ها
sahel_67نام : ساحل عمادیامتیاز : 3803درصد بهترین پاسخ : 25%ساحل عمادی (29)i

1.    87/9/2 (13:40)متاسفانه لامپای کم مصرف اثرات بدی بر بدن داره که هنوز تحقیات کاملی روی اون صورت نگرفته ..متابولیسم بدن و غدد رو مختل میکنه بر پوست اثر مخرب و در پوستای نازک و اسیب دیده کاملا اثر مشهود به جای میزاره حتی باید در چنین منازلی از ضد آفتاب استفاده کرد که نود درصد همون ضد آفتابها به بدن آسیب میرسونه با قرار دادن کاغذ یا موادی که نور از اون رد بشه و همینطور نورهای مخفی و غیر مستقیم درصد زیادی از این اشعه های مضر رو میتوان در محیط زندگی کم کرد
دانشمندان انگلیسی می گویند لامپ‌های کم مصرف می‌تواند برای سلامتی مضر باشد.


به نقل از روزنامه اینترنتی روسی اوترا، دانشمندان انگلیسی اعلام کردند: افرادی که پوست حساسی دارند بیش از سایرین از این لامپ‌ها آسیب می‌بینند چون میزان پرتو ناشی از آنها از لامپ‌های معمولی بیشتر است.
بر اساس این گزارش کارشناسان انجمن پوست انگلیس معتقدند لامپ‌های کم مصرف موجب تسریع ابتلا به بیماری‌های پوستی و از جمله سرطان پوست و هم‌چنین سرگیجه و میگرن درافراد مبتلا به صرع می‌شوند.


دانشمندان انگلیسی به‌ویژه از این موضوع نگران هستند که دولت این کشور براساس برنامه صرفه‌جویی در مصرف برق قصد دارد تا سال 2011 استفاده از لامپ‌های معمولی پرمصرف را به طور کلی متوقف کند و این برنامه می‌تواند به 340 هزار فرد دارای پوست حساس آسیب وارد کند در ضمن از ماه ژانویه فروش لامپ‌های پرمصرف در فروشگاه‌های انگلیس ممنوع خواهد شد.
لا‌مپ های کم مصرف سبب بروز پیرچشمی زودرس می شود یک جراح و متخصص بیماری چشم گفت: استفاده از لا‌مپ های کم مصرف سبب بروز پیرچشمی زودرس در فرد می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نوشته ایرنا ، دکتر شاهرخ میلا‌ن در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده استفاده از لا‌مپ های کم مصرف برای چشم مضر بوده و سبب تسریع در سرعت تشکیل آب مروارید و کاهش شفافیت سفیدی چشم می شود.
وی اظهار داشت: در صورتی که صنعت کاران ایرانی محفظه هایی برای لا‌مپ ها بسازند که روکشی از جنس مقاوم به اشعه ماورای بنفش داشته باشد، تاثیر گذاری منفی این لا‌مپ ها برروی چشم به حداقل ممکن کاهش خواهد یافت.این متخصص گفت: مصرف تمامی میوه جات نارنجی رنگ نیز، برای جلوگیری از بروز این نوع عارضه های چشمی به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان ها و "پروکاروتن" موثر می باشد.


مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی توصیه‌هایی در مورد چگونگی استفاده از لامپهای کم مصرف ارائه داد.

دفتر مطالعات زیربنایی این مرکز با اشاره به اینکه در قانون بودجه سال 1387 مبلغ یک هزار میلیارد ریال برای تهیه و توزیع لامپهای کم مصرف و ترویج استفاده از آنها اختصاص یافته است، افزود: در صورتی که استفاده از این لامپها بدون توجه به مشکلات فنی گسترش یابد، فایده‌ای کمتر از زیان آن در پی خواهد آورد زیرا عملکرد لامپ‌های کم مصرف نشان می‌دهد که آنها علاوه بر تضعیف ضریب توان، هارمونیک قابل ملاحظه‌ای بر شبکه تحمیل می‌کنند و بررسی مدل یک مجتمع مسکونی نیز نشان می‌دهد که استفاده انبوه از این لامپ‌ها نیاز به پیش‌بینی‌های واقع بینانه‌ دارد اگر چه استفاده از آنها گامی عملی به سوی گسترش فرهنگ صرفه‌جویی است، ولی این امر مستلزم حرکت با دید باز است.

مرکز پژوهشها در ادامه برای کاهش آثار سوء ناشی از جایگزینی لامپ‌های کم مصرف با لامپ‌های معمولی پیشنهاد کرد با توجه به کاربرد محدود لامپ‌های کم مصرف برای روشنایی، به منظور کاهش مصرف در ساعات پیک، (اوج مصرف) حداکثر در 30 تا 40 درصد لامپ‌های مصرفی از آنها استفاده شود.

همچنین پس از به کارگیری لامپ‌های کم مصرف در هر منطقه T.H.D آن اندازه‌گیری و حتما فیلترهای مناسب در مناطق مورد نیاز نصب شود، ضمن این که کاربرد این لامپ‌ها در مناطقی از شهر که میزان T.H.D بالاست (مانند مناطق صد درصد اداری) حتما با فیلتر انجام گیرد و از توسعه بی حد آن در این مناطق نیز جلوگیری شود. در همین زمینه وزارت نیرو هم باید حداکثر T.H.D قابل قبول شبکه را تبیین کند.

از سوی دیگر با توجه به بالا بودن هزینه اولیه خرید لامپ‌های کم مصرف، دولت یارانه معمول را پرداخت کند و در همین حال هتل‌ها، سالن‌های اجتماعات، مساجد ، حسینیه‌ها و سایر اماکن عمومی هم که اغلب شدت نوری بالاتر از 200 لوکس دارند و محیط آنها همواره روشن است موظف به استفاده از این لامپ‌ها شوند.

مرکز پژوهشها در همین حال تصریح کرد که وزارت نیرو کاملا امیدوار به کاهش مصرف (با کاربرد این نوع لامپ‌ها) نباشد و برنامه مدیریت بار را با دقت و عمق بیشتری دنبال کند.

آخرین توصیه مرکز پژوهشها نیز این بوده که در مناطقی که از لامپ‌های کم مصرف به مقدار زیاد استفاده شده – بهتر است- کنتورهای الکترومغناطیسی جمع‌آوری و به جای آنها کنتورهای دیجیتالی نصب شود.

در بخش دیگری از اظهارنظر مرکز پژوهشها در این زمینه آمده است: انرژی برق گران‌ترین انرژی شناخته شده‌ای است که تاکنون بشر به آن دسترسی پیدا کرده است زیرا تولید و به کارگیری این انرژی ، سرمایه‌گذاری زیادی را طلب می‌کند و اگر چه منابع متنوعی برای تولید این انرژی در دسترس است که از جمله آنها می‌توان «سوخت‌های فسیلی، نیروی اتم، پتانسیل‌های آبی، انرژی ناشی از باد، جزر و مد (آب دریاها)، تشعشع آفتاب، زمین گرمایی (ژئوترمال) و Bio Mass را نام برد، ولی با این اوصاف هزینه تولید انرژی برق همچنان بالا بوده و این در حالی است که انرژی برق چهارراه ارتباطی بین انرژی‌ها به شمار می‌رود به همین دلیل در آینده‌ای نه چندان دور تمام انرژی‌ها نخست به انرژی الکتریکی تبدیل می شود و بعد از آن به صورت انرژی مکانیکی، حرارتی، روشنایی و شیمیایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

از سوی دیگر در بین کاربردهای انرژی الکتریکی، انرژی نورانی حاصل از آن هم از ویژگی خاصی برخوردار است، به طوری که با هیچ انرژی دیگری قابل جایگزینی نیست و مردم ناچارند در زمینه روشنایی، از انرژی الکتریکی بهره گیرند که با استفاده از انرژی نفت و گاز برای این منظور، قابل مقایسه و جایگزینی نیست.

بنابراین، سرمایه هنگفت مورد نیاز در صنعت برق و استفاده انحصاری روشنایی از این انرژی و سهم بالای مصرف روشنایی در ایران و قیمت بالای انرژی الکتریکی برق تولید شده به علت ضریب بار نسبتا پایین «63 درصد » از یک سو و نبود اعتبارات مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری های جدید در صنعت برق از سوی دیگر، مسئولان وزارت نیرو را بر آن داشته که ضمن بالا بردن ضریب بهره‌وری و استفاده بهینه از امکانات موجود به اعمال مدیریت بار Load Management توجه بیشتری مبذول دارند و یکی از اساسی‌ترین بخش‌های مدیریت بار روش Peak Shaving است که در این روش حتی‌المقدور قله مصرف تراشیده می‌شود و برای کاهش ارتفاع قله مصرف، تمهیدات فراوانی به کار گرفته می‌شود که یکی از این سیاست‌های شناخته شده، کاهش بار روشنایی در ساعات اوج است.

این گزارش می‌افزاید: معمولا در ایران «غیر از مناطق جنوب در تابستان» اوج با بار روشنایی حادث می‌شود و هر قدر این بار کاهش پیدا کند، به تبع آن اوج منحنی بار نیز کمتر خواهد شد و در نتیجه ضریب بار بیشتر می‌شود و بخشی از اهداف مدیریت بار تحقق می‌یابد.

ضمن این که کاهش بار روشنایی با ترویج لامپ کم مصرف امکان‌پذیر است و به همین سبب سعی می‌شود که لامپ‌های کم مصرف جایگزین لامپ‌های با مصرف زیاد شود، ولی باید توجه داشت که کاربرد بدون مطالعه آنها نه تنها سودی در بر نخواهد داشت بلکه ممکن است در بعضی از حالات زیانبار هم باشد.

دکتر جلال امیر شاهی متخصص فیزیک پزشکی گفت : تابش مستقیم پرتوهای نوری لامپ های مهتابی یا فلوروسنت بعلت وجود اشعه یووی (ماوراء بنفش )برای پوست بدن مضر است وموجب افزایش چین وچروک پوست صورت و نیزایجاد کک و مک می شود .
وی افزود : با بررسی های انجام شده مشخص شده است میزان تابش پرتوهای اشعه ماوراء بنفش از یک لامپ معمولی فلوروسنت بیش از 2800 نانومتر بوده که این مقدار از اشعه تابیده شده به پوست موجب تغییرات پاتولوژیک در سلولهای پوست می شود .
دکتر امیر شاهی همچنین گفت: اشعه یووی با تحریک سلولهای رنگدانه ساز موجب افزایش پیگمان یا همان رنگدانه پوست و سبب بیماری ملاسما و کک ومک در صورت افراد می شود .
دکتر امیر شاهی با اشاره به اثار زیانبار پرتوهای یووی روی چشم گفت: نتایج تحقیقات دانشمندان نشان داده است کسانیکه در منازل و یا محل کار خود روزانه بیش از 8 ساعت در معرض نور لامپ های فلوروسنت قرار گرفته اند 5 برابر بیشتر از افرد دیگر دچار بیماری کاتاراکت یا همان اب مروارید (کدورت عدسی چشم ) می شوند.
وی در باره عوارض روحی و روانی نور لامپ های فلوروسنت گفت: خستگی زودرس افسردگی/ ضعف و بیحالی / از دست دادن تمرکز /کاهش راندمان یا بازده کاری وافزایش تنش های روحی از جمله عوارض روحی و روانی استفاده از نور سفید لامپ های فلوروسنت است .
این متخصص فیزیک پزشکی گفت: امروزه این لامپ ها بخاطر کم مصرف بودن ان در بین مردم طرفداران زیادی دارد ودر سطح وسیعی از ادارات و کارخانجات و منازل از ان استفاده می شود لذا باید در باره مضرات و خطرات ناشی از این نور اطلاع رسانی کافی انجام شود .
وی در ادامه گفت: بهتر است نور این لامپ ها با استفاده از محفظه های مشبک محصور شود تا پرتوهای مستقیم نور هنگام تابش شکسته و در محیط پخش شود و خانمهایی که روزانه بیش از 4 ساعت در معرض این نورها قرار می گیرند باید از کرم ضد افتاب برای محافظت پوست صورت خود استفاده کنند .
دکتر امیر شاهی همچنین گفت : بهتر است نور لامپ های فلوروسنت را با نور زرد لامپ های معمولی ترکیب کنیم تا ضمن ایجاد روشنایی مطلوب تا حدود زیادی از خطر تابش خالص این نورها نیز کاسته شود .


.42%
jaliliradنام : دشت بیابانامتیاز : 1001درصد بهترین پاسخ : 1%دشت بیابان (16)i

2.    87/9/8 (20:24)1.0%


یه پروژه برق در مورد لامپ های کم مصرف


مشخصات سوال
love2love_1368نام : ایمان صامتیاز : 172درصد بهترین پاسخ : 5%ایمان ص (9)i

7 اردیبهشت 88 - 11:20یه پروژه برق در مورد لامپ های کم مصرف اطلاعات بیشتر : فرایند تولید لامپ کم مصرفتاریخ ایجاد سوال : 7 اردیبهشت 88 (11:20)تاریخ بسته شدن سوال : 23 اردیبهشت 88تعداد بازدید :59تعداد پاسخ ها : 1طبقه بندی : مراجع و تحصیلات » تدریس و تحقیق- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
یه پروژه برق در مورد لامپ های کم مصرف 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
yasmangola_love2000نام : م ص ط ف ی امتیاز : 11517درصد بهترین پاسخ : 35%م ص ط ف ی (835)i

88/2/7 (15:53) لامپ کم مصرف برای سلامتی مضر است

دانشمندان انگلیسی می گویند؛ لامپ‌های کم مصرف می‌تواند برای سلامتی مضر باشد.
به گزارش واحد مركزی خبر به نقل از روزنامه اینترنتی روسی اوترا، دانشمندان انگلیسی اعلام کردند: افرادی که پوست حساسی دارند بیش از سایرین از این لامپ‌ها آسیب می‌بینند چون میزان پرتو ناشی از آنها از لامپ‌های معمولی بیشتر است.

بر اساس این گزارش کارشناسان انجمن پوست انگلیس معتقدند لامپ‌های کم مصرف موجب تسریع ابتلا به بیماری‌های پوستی و از جمله سرطان پوست و هم‌چنین سرگیجه و میگرن درافراد مبتلا به صرع می‌شوند.

دانشمندان انگلیسی به‌ویژه از این موضوع نگران هستند که دولت این کشور براساس برنامه صرفه‌جویی در مصرف برق قصد دارد تا سال 2011 استفاده از لامپ‌های معمولی پرمصرف را به طور کلی متوقف کند و این برنامه می‌تواند به 340 هزار فرد دارای پوست حساس آسیب وارد کند در ضمن از ماه ژانویه فروش لامپ‌های پرمصرف در فروشگاه‌های انگلیس ممنوع خواهد شد.

شناسایی لامپ‌های غیراستاندارد وارداتی در بازار

مدیركل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان تهران اعلام كرد: ده مورد لامپ‌های غیراستاندارد وارداتی در بازار شناسایی و جمع آوری شدند.

به گزارش روابط عمومی این اداره، مهدی پورهاشم افزود: به منظور نظارت بر كالاهای مشمول استاندارد اجباری در سطح بازار پس از نمونه برداری انواع لامپ موجود در بازار و آزمون در آزمایشگاه‌های تایید صلاحیت شده، مشخص شد لامپ‌های وارداتی مذكور غیراستاندارد است.

وی با اعلام نام تجاری آنها افزود: ده مورد لامپ غیر استاندارد كشف شده شامل، لامپ 100 وات رشته‌ای با نام تجاری TONGSRAMS ،100 وات معمولی شفاف رشته‌ای با نام تجاری SINAR ،100 وات معمولی مات رشته‌ای با نام تجاری LONGLIFE ، شمعی اشكی 60 وات رشته‌ای با نام تجاری PGT كم مصرف 36 وات- PII با نام تجاری REZA كم مصرف 36 وات - SP با نام تجاری schwan ; - کم مصرف 18 وات esp با نام تجاری uwigqemetal - کم مصرف 26 وات - esp با نام تجاری EYCEONOMY ، كم مصرف 26 وات با نام تجاری SEPEHR است و همچنین دو نمونه كم مصرف 7 وات با نام تجاری OPPLE و یخچالی 15 وات با نام تجاری KEL در بند نشانه‌گذاری با استاندارد ملی مربوطه مغایرت داشته و مشمول تذكر شده است.

مدیركل استاندارد استان تهران تاكید كرد: لامپ مشمول اجرای استاندارد اجباری است و استفاده از نوع غیراستاندارد آن موجب ضرر و زیان مصرف‌كنندگان خواهد شد.

پورهاشم افزود: مطابق ماده 9 قانون موسسه، توزیع و فروش كالای مشمول استاندارد اجباری با كیفیت پایین‌تر از استاندارد و یا بدون داشتن نشان استاندارد ممنوع بوده است و توزیع كنندگان و فروشندگان این نوع كالا باید در خصوص محصولات داخلی، داشتن نشان استاندارد و در خصوص كالاهای وارداتی، داشتن مدارك قانونی مربوطه با استاندارد را مورد توجه قرار دهند.

وی هشدار داد در صورت مشاهده این نمونه لامپ‌ها در بازار، ضمن توقیف كالاها از طرف بازرسان این اداره كل، با توزیع كنندگان برخورد قانونی خواهد شد.

پورهاشم از شهروندان نیز خواست در صورت مشاهده توزیع این قبیل كالا در بازار مراتب را سریعا از طریق نمابر 44464340 به روابط عمومی اداره كل استاندارد استان تهران اطلاع دهند.


مزایای استفاده از لامپ های کم مصرف

در سال های اخیر به جهت ضرورت هایی که در راستای مصرف بهینه انرژی مورد توجه قرار گرفته است و از آنجایی که روشنایی; بخش عمده ای از مصرف برق بخش خانگی را شامل می شود; استفاده از لامپ های کم مصرف توسعه زیادی پیدا کرده و سه هدف اصلی را دنبال می کند:
1) کاهش صورتحساب مصرف کنندگان
2) کاهش میزان سرمایه گذاری جهت تامین تاسیسات تولید و توزیع برق
3) کاهش آلودگی زیست محیطی
مزایای استفاده از لامپ های کم مصرف:
1) میزان نوردهی هر لامپ کم مصرف 18وات; برابر نور حاصل از یک لامپ رشته ای معمولی 100وات می باشد.
2) مصرف انرژی الکتریکی هر لامپ کم مصرف حدود 20درصد مصرف برق لامپ رشته ای مشابه است.
3) طول عمر متوسط یک لامپ کم مصرف; حدود 10برابر عمر متوسط بهترین نوع یک لامپ رشته ای می باشد.
4) امکان انتخاب رنگ نور (آفتابی; مهتابی; رنگی) بر اساس کاربرد و نیاز مصرف کنندگان.
5) کاهش هزینه های تعویض لامپ به واسطه عمر طولانی لامپ های کم مصرف.
6) کاهش مصرف برق دستگاه های سرمایشی خودکار( کولر گازی و...) به دلیل عدم تولید گرمای مزاحم.
7) ایجاد نور کاملا یکنواخت و بدون لرزش( به علت فرکانس کار بالا) و در نتیجه خستگی کمتر چشم.
8) برای نصب لامپ های کم مصرف الکترونیکی حتما از سرپیچ های سالم و مرغوب و دارای نشان استاندارد ملی ایران استفاده نمایید.
9) لامپ های کم مصرف جدید; بصورت یکپارچه است و بالاست آن از لامپ جدا نمی شود; لذا از کشیدن لامپ به منظور جداسازی; خودداری نمایید.
10) برای جلوگیری از اعمال فشار غیرعادی به قسمت شیشه ای لامپ جهت هر نوع جابجایی و نصب; بدنه پلاستیکی لامپ را در دست گرفته و سپس آن را داخل سرپیچ بپیچانید.
11) باید توجه داشت که امکان بکارگیری دیمر الکترونیکی برای تنظیم شدت نور و کم سو سازی این نوع لامپ کم مصرف الکترونیکی وجود ندارد و موجب صدمه به آن خواهد شد.
12) لامپ های کم مصرف ضدآب نمی باشند و چکیدن یا نفوذ آب ( یا بخارآب) به آن آسیب جدی می رساند; بنابراین فقط در فضاهای سرپوشیده و یا زیر سقف باید از آن استفاده شود.
13) هنگام روشن کردن; نور لامپ کم مصرف به تدریج افزایش می یابد و در دمای محیط (25درجه) و پس از گذشت حدود 4دقیقه به حداکثر خود می رسد.
استفاده از لامپ های کم مصرف در مکانهای زیر توصیه نمی شود:
-محیط های با حرارت بالا 48+ درجه و کمتر از 10-درجه (سلسیوس)
-قاب های کاملا بسته و بدون جریان هوا
-مکان هایی با رطوبت زیاد مانند گلفروشی; گلخانه; حمام; سونا و...
-محل هایی با دفعات روشن و خاموش شدن زیاد نظیر دستشویی; مدارهای چشمک زن و...
میزان نور لامپ کم مصرف از شرایط نصب و دمای محیط متاثر است. از این رو حداکثر نور در داخل اتاقی با دمای حدود 25درجه; زمانی حاصل می شود که لامپ به صورت آویز نصب گردد.تو این سایتم مطالب در خواستی شما هست

رای یادت نره


http://www.nsp-co.com/productffram6.html.100%پاسخی ارسال نشده است.


لامپ های کم مصرف و لامپ های فلورسنت


مشخصات سوال
shark_leniنام : آرین امتیاز : 112درصد بهترین پاسخ : 50%آرین (4)i

14 آبان 87 - 09:39لامپ های کم مصرف و لامپ های فلورسنت اطلاعات بیشتر : سلام
میخوام در مورد لامپ های کم مصرف و لامپ های فلورسنت پروژه تشکیل یدم و برای همین از شما میخوام چند تا سایت و دانشنامه معرفی کنین تا ازشون استفاده کنم.
باسپاستاریخ ایجاد سوال : 14 آبان 87 (09:39)تاریخ بسته شدن سوال : 30 آبان 87تعداد بازدید :109تعداد پاسخ ها : 3طبقه بندی : مراجع و تحصیلات » تدریس و تحقیق- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
لامپ های کم مصرف و لامپ های فلورسنت  
ایجاد علامتبهترین پاسخ
mahiseahe_koochoolooنام : رها بامتیاز : 364درصد بهترین پاسخ : 22%رها ب (24)i

87/8/14 (12:21)http://aftab.ir/lifestyle/view.php?id=107141.52%دیگر پاسخ ها
siavash_fenderنام : سیاوش مهرپو یاامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%سیاوش مهرپو یا (78)i

1.    87/8/14 (22:50)www.philips.com.29%
babak_81نام : مهدی پرنیانامتیاز : 144درصد بهترین پاسخ : 12%مهدی پرنیان (12)i

2.    87/8/15 (00:32)پیش نهاد می کنم که از چند دایتره المعارف مثل ویکی پدیا استفاده کنی و همچنین فوروم های علمی. که برای دسترسی به آنها هم می تونی از گوگل کمک بگیری..17%


ساير مطالب :
* نرم افزار wonderful
* چه جوری تو اینترنت تلفن اشغال نشه؟
* dvd writer
* مشکل نرم افزار گفتار به نوشتار
* پیغام فعال کردن ویندوزهای لپتاب ها؟؟؟
* فعال کردن ویندوز ها؟
* نمیدونم چطوری می تونم جواب دوستان رو بدم در سایت کلوپ مثلا ک
* اجرای خودكار برنامه
* ایا قیمت خودرودرسال88کاهش می یابد یا افزایش؟
* سرنشین در بیمه شخص ثالث