تبليغات
چند سوال در مورد دیابت نوع 1


مشخصات سوال
425نام : یوسف فعله گریامتیاز : 274درصد بهترین پاسخ : 23%یوسف فعله گری (30)i

3 اسفند 88 - 10:07چند سوال در مورد دیابت نوع 1 اطلاعات بیشتر : 1-آیا طول عمر افراد مبتلا به دیابت از افراد عادی كمتر است؟
2-آیا فعالیت های جنسی در افراد مبتلا به این نوع دیابت كاهش می یابد یعنی احتمال بچه دار شدن این افراد از افراد عادی كمتر است؟
3-آیا حقیقت دارد كه اگر عوارض دیابت در صورت مصرف صحیح انسولین و رعایت رژیم غذایی بعد از 10 الی 15 سال دیگر هرگز بروز نمی كند؟
تاریخ ایجاد سوال : 3 اسفند 88 (10:07)تاریخ بسته شدن سوال : 18 اسفند 88تعداد بازدید :133تعداد پاسخ ها : 3طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
چند سوال در مورد دیابت نوع 1 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
ariaee110نام : رضا مقدم پورامتیاز : 111درصد بهترین پاسخ : 20%رضا مقدم پور (1)i

88/12/6 (01:39)ج1-بیماری دیابت به سبب عوارضی که در صورت عدم کنترل مناسب قند خون برای فرد دیابتیک ایجاد میکند میتواند باعث کاهش طول عمر شود اما اگر بیماری با کنترل مناسب قند خون کنترل شود طول عمر را کاهش نخواهد داد.

ج2-میل وتوانایی جنسی در افراد دیابتیک کاهش می یابد اما با کنترل بیماری میتوان این عارضه را به حداقل کاهش داد.

ج3-خیر حقیقت ندارد - فرد بیمار تا زمان کنترل مناسب بیماری میتواند به عدم ایجاد عوارض امیدوار باشد اما در صورت عدم کنترل حتی پس از کنترل 10 الی 15 سال بیماری امکان ایجاد عوارض وجود خواهد داشت..46%دیگر پاسخ ها
drsiroosنام : siroos qiassiامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%siroos qiassi (0)i

1.    88/12/4 (20:20)-آیا حقیقت دارد كه اگر عوارض دیابت در صورت مصرف صحیح انسولین و رعایت رژیم غذایی بعد از 10 الی 15 سال دیگر هرگز بروز نمی كند؟
dar teb "roozamad" bale , am ba estefade az teb classic movafagh nakhahid shod?.53%
m_mirنام : معتاد کامپیوتر و اینترنتامتیاز : 1413درصد بهترین پاسخ : 19%معتاد کامپیوتر و اینترنت (422)i

2.    88/12/11 (13:38)سلام خوبی؟ ممنون مرسی الحمدلله همه خوبن سلام دارن خدمتتون.
والا شرمنده من جواب سوال شما رو نمیدونم.0%


در مورد طب سوزنی جهت درمان درد یا دیابت و ... چه می دانید


مشخصات سوال
shahab_mazdaraniنام : ش مامتیاز : 135درصد بهترین پاسخ : 33%ش م (55)i

26 مهر 88 - 09:34در مورد طب سوزنی جهت درمان درد یا دیابت و ... چه می دانیدتاریخ ایجاد سوال : 26 مهر 88 (09:34)تاریخ بسته شدن سوال : 5 آبان 88تعداد بازدید :129تعداد پاسخ ها : 6طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
در مورد طب سوزنی جهت درمان درد یا دیابت و ... چه می دانید 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
iran_750نام : مریم پاییزیامتیاز : 40364درصد بهترین پاسخ : 11%مریم پاییزی (60)i

88/7/26 (18:30)سلام خوبی
اگه سوال داشتی به خودم بگو

دیابت براساس فلسفة پزشكی چین

بر پایة طب سنتی چین، دیابت به سه دستة فوقانی ، میانی و تحتانی ژیائوكی ( سندرم كاهش وزن و تشنگی ) تقسیم بندی می شود و عموماً با خصوصیات تشنگی ، گرسنگی و تكرر ادرار و كاهش وزن خود را نشان می دهد. كدورت ادرار و قند در ادرار نیز ممكن است همراه با این علائم باشند در هر شرایطی یكی از علائم بر دیگری چیرگی دارد- تشنگی فراوان در جیائو فوقانی ( شش) ، میل به غذای بیشتر در جیائو میانی ( معده) و تكرر ادرار در جیائو تحتانی ( كلیه).
· در سندرم ژیائوكی فوقانی ، حرارت شش موجب خشكی مایعات بدن و ایجاد تشنگی فراوان، بی قراری ، سرفه خشك ، پوست خشك ، خشونت صدا ، زبان قرمزخشك با یا بدون ترك، پوشش زبانی زرد نازك و پالس تند قوی به ویژه در وضعیت Cun Position می شود.
· در سندرم ژیائوكی میانی، آتش معده موجب تشنگی فراوان و گرسنگی دائم و تمایل به نوشیدن مصرف مایعات سرد، حس سوزش در اپی گاستر، یبوست ، زبان قرمز با پوشش زرد كلفت و پالس تند قوی لغزان می شود.
· در سندرم ژیائوكی تحتانی ، كه با كمبود یین (Yin) كلیه توأم است . تكرر ادرار ( شفاف یا كدر)، خشكی دهان در شب، تعریق شبانه ، درد كمر و استخوان درد، زبان ورقه شدة قرمز و پالس تند نخی عمیق مشاهده می شود.
· در سندرم ژیائوكی تحتانی كه با كمبود هر دوی یین و یانگ كلیه ( با چیرگی یانگ) توأم است ، تكرر ادرار كدر به ویژه در شب، درد وضعف در انتهای كمر و زانوها، ناسازگاری به سرما ، بی حالی ، كاهش توانایی جنسی، زبان قرمز رنگ پریده با اثرات دندان و زبان با پوشش سفید و پالس ضعیف نخی و عمیق مشاهده می شود.
ژیائوكی با سه عامل پیوند دارد: تغذیة ناسالم ، اختلالات هیجانی و منظومة كمبود یین.
تغذیه ناسالم به رفتارهای خوردن و نوشیدن نامنظم كه موجب صدمه به عملكردهای تبدیلی و انتقالی طحال و معده می شود دلالت دارد. غذای انباشته شده به نوبة خود تولید حرارت درونی كرده و مایعات بدنی را مصرف نموده و موجب كاهش وزن و تشنگی می شود.
اختلالات هیجانی طولانی با كاهش وزن و تشنگی كه موجب منع جریان qi ( كای ) است توأم می باشد. فكر فراوان موجب صدمه به طحال می شود. عصبانیت ، رنجش و نا امیدی موجب محدودیت كای كبد شده و ایجاد گرما وآتش كرده و یین ریه و معده را مصرف می نماید. دل نگرانی فراوان موجب صدمه به كلیه ها و تضعیف كای می شود.
زمانی كه فردی به صورت سرشتی دچار كاهش یین است، عواملی مانند استرس طولانی یا بیماری ، كار فراوان یا فعالیت جنسی فراوان موجب مصرف ذات می شود. نتیجه كاهش یین كلیه است كه می تواند با علائم كمبود یین معده وریه كمبود یانگ كلیه تركیب شود.

پژوهش های جدید در طب گیاهی چین برای درمان دیابت

در نیمة دوم قرن بیستم ، تقریباً 200 نسخة استاندارد برای درمان دیابت یادداشت شده است. اكثر این نسخه ها تركیبی است از تقریباً دو دوجین گیاهان ثابت ضد دیابتی به اضافه مقدار كمی از گیاهان فرعی دیگر.
این گیاهان فرعی ، اثرات مكمل بر روی گیاهان اصلی در نسخه ها داشته و با هدف درمانی تظاهرات خاصی از دیابت جای داده شده اند. به دلیل پیچیدگی منظومة فلسفی چینی در پاتوفیزیولوژی دیابت و تركیبات پیچیده كه برای تظاهرات خاص این بیماری بكار می رود، پژوهش در مورد گیاهان ضد دیابت چینی با دشواری های خاصی روبرو است و اكنون دوران تكاملی خود را طی می كند. اولین پژوهش های استاندارد بر روی حیوانات آزمایشگاهی برای اثرات كاهندة قند خون آنها در چین ، كره و ژاپن طی سال های 1952 1927 انجام گردید. از 1960 تحقیقات سازمان یافته ای با روش های جدید پژوهشی در مورد دیابت ادامه یافت كه حاصل كشف تركیب سمی آلوكسان برای نابودی انتخابی سلول های بتای پانكراس بوده و ادامة تحقیقات عالمانه ای را فراهم نمود. همچنین مطالعه بر روی سویه های ژنتیكی از موش ها كه وزن زیادی را به دست آورده و دچار تیپ دو پس از ده هفته از رشد می شدند موجب گسترش تحقیقات در مورد گیاهان طبی چینی شد. در یك فراگرد كلی ، چكیده ای از پژوهش های آزمایشگاهی بر روی گیاهان كاهندة قند خون كه در كتاب تحقیقات مدرن و كاربرد مفردات پزشكی و كتاب فارماكولوژی و كاربرد مفردات پزشكی چینی ثبت شده است اشاره به گیاهان مندرج در لیست ذیل كه كاربرد شایع دارند نموده اند. در پكن ، واحد دیابت در سال 1975 در بخش طب سنتی چینی در بیمارستان پایتخت ( Capital Hospital) تشكیل یافت. نتایج و راهنمایی های این واحد در آمریكا به چاپ رسید و امكان استفاده پزشكان غربی را برای درمان بیماران دیابتی بر اساس طب سنتی چینی فراهم نمود. مهمترین نسخه های سنتی طب گیاهی چینی برای درمان دیابت شامل فرمول 8 Rehmannia و نسخة ساده شدة آن فرمول 6 Rehmannia ؛ تركیب جین سنگ و جیپسوم و رافیوپوگون تریكوسانتز می باشند.
فرمول 6 Rehmannia و تركیب جیپسوم و جین سنگ برای درمان افرادی كه ترشح طبیعی دارند ولی دیابت دارند ( تیپ دو یا دیابت غیر وابسته به انسولین) پیشنهاد شده است. این فرمول ها برای سندرم شایع كمبود یین و كای كه در مراحل اولیة علائم بالینی دیابت دیده می شود مناسب هستند.
فرمول 8 Rehmannia بر ای بیمارانی كه انسولین كم یا هیچ تولید می كنند پیشنهاد شده است. این تركیب برای بیمارانی كه با بیماری پیشرفته كه دارای كمبود یین و یانگ هستند استفاده می شود ( در حقیقت با اضافه كردن Cinnamon و aconite به فرمول 6 Rehmannia ، فرمول 8 Rehmannia ساخته می شود كه می تواند در باز سازی یانگ مؤثر باشد)..30%دیگر پاسخ ها
atena_acuteنام : فرحناز جیکسیامتیاز : 1253درصد بهترین پاسخ : 19%فرحناز جیکسی (20)i

1.    88/7/26 (09:54)من واسه قدم رفتم هیچ تغییری نکرد . فکر نمی کنم . البته بسته به اعتقادم هست . چون دکتر من می گفت باید مرتب به خودت بگی گه من قدم بلند میشه.53%
jiyranنام : --- ----امتیاز : 12037درصد بهترین پاسخ : 15%--- ---- (0)i

2.    88/7/26 (10:12)موثره شاید.0%
sarabeofoghنام : زهرا تهرانیامتیاز : 8330درصد بهترین پاسخ : 8%زهرا تهرانی (1)i

3.    88/7/26 (12:01)یکی از موثر ترین راه درمان بیماری ها در گذشته بود حالا رو نمی دونم.0%
mahphaنام : مهتا امتیاز : 728درصد بهترین پاسخ : 15%مهتا (5)i

4.    88/7/26 (12:43)برای درمان درد خاله ی من انجام داد و خیلی خوب جواب گرفت، همینطور برای لاغری.اما دیابت رو نمی دونم، ولی حتما موثره وگرنه توی این همه سالیان دراز منسوخ شده بود این روش درمان.
حتما به یه دکتر مناسب مراجعه کنین.15%
reza_rsنام : رضا آراسامتیاز : 5840درصد بهترین پاسخ : 54%رضا آراس (163)i

5.    88/8/4 (17:16)طب سوزنی در مورد کاهش درد کاملا موثر هست و ما از این روش در پزشکی استفاده می کنیم. اما برای دیابت اثر اثبات شده ای نداره و بیشتر حرفه تا واقعیت..0%


دیابت


مشخصات سوال
08318351613نام : علی امتیاز : 1400درصد بهترین پاسخ : 26% علی (17)i

19 اسفند 87 - 09:49دیابت اطلاعات بیشتر : سلام
یه سوال درباره دیابت دارم.می خوام بدونم
1:نشاه نه های دقیق و قطعی دیابت چی هست(که با بروز اونا حتما می شه گفت که دیابته)
2:درمان دیابت
3:اگه کسی سالها باشه که دیابت داشته باشه و ندونه و مواد قندی زیاد مصرف کنه چی می شه؟
و اینکه آخر دیابت چیه؟یعنی آیا آخر عاقبت همه دیابتی ها از دست دادن کلیه و دیالیز و این حرفاست؟
ممنون می شم اگه به تمام سوالاتم جواب بدین.تاریخ ایجاد سوال : 19 اسفند 87 (09:49)تاریخ بسته شدن سوال : 26 اسفند 87تعداد بازدید :106تعداد پاسخ ها : 7طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
دیابت 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
reza_rsنام : رضا آراسامتیاز : 5850درصد بهترین پاسخ : 54%رضا آراس (163)i

87/12/22 (10:39)دیابت مبحث بسیار مفصلی در بیماریهای داخلیه ، اما چون شما مشخص كردین كه چی میخواین بدونین من سعی می كنم دقیق و خلاصه جواب بدم

1- نشانه های دیابت عبارتند از تشنگی ، تكرر ادرار، اختلالات حسی مثل بی حسی یا مور مور سدن بویژه در دست و پا ،مشكلات بینایی ، مشكلات عروقی ، مشكلات كلیوی و.... چندین مورد دیگه علت این همه مشكلات اینه كه دیابت روی تمام اعضای بدن اثر میذاره ،
اما نكته مهم اینه كه با هیچكدوم اینها نمیشه قطعا گفت كسی دیابت داره. تشخیص قطعی دیابت فقط از طریق آزمایش قند خون هستش كه معمولا از آزمایش قند خون ناشتا ( یعنی بعد از حدود 8 تا 10 ساعت غذا نخوردن) استفاده میشه . اگر قند خون ناشتا بالای 126 باشه دیابت قطعیه. گاهی هم ددر موارد مشكوك از تستهای دیگه مثل تست تحمل گلوكز و... استفاده میشه

پس تشخیص قطعی با تست قند خون ناشتا است.2- برای درمان
در دیابت تیپ یك یا همون نوع ارثی كه از كودكی یا نوجوانی شروع میشه و عاملش كبمود انسولین هست ( به دلیل تخریب سلولهای انسولین ساز ) خط اصلی درمان همون انسولین هستش كه دو نوع رگولار( شفاف) و طولانی اثر ( در اصطلاح مردم ،شیری ) داره و هر دو با هم استفاده میشه.البته رژیم غذایی هم در كنار انسولین لازمه.

در دیابت تیپ دو كه اغلب در سنین بالا شروع میشه و با چاقی ارتباط زیادی داره، درمان شامل رژیم غذایی و تغییر عادات زندگی، كاهش وزن ورزش ( خیلی ها با همین درمان خوب میشن) هستش به علاوه درمان دارویی. درمان دارویی شامل دارو های كاهنده قند خونه كه معروف ترینشون در ایران متفورمین و گلی بنكلامید هستند و باید با تجویز پزشك مصرف بشن. در كنار اینها در موارد مقاوم به درمان گاهی برای شروع درمان و گاهی در مراحل پیشرفته و ندرتا د تمام مدت از انسولین هم به عنوان درمان كمكی و نه اصلی استفاده میشه چون این افراد كمبود انسولین ندارند بلكه مشكلشون بیشتر مقاومت به انسولینه.


یه نكته مهم در كنترل درمان این افراد اینه كه قند خون خودشون رو باید مرتبا ( حداقل روزی یك الی دو بار) چك كنند كه این كار با گلوكو متر و در منزل انجام میشه.
3-كسی كه ندونه دیابت داره ( اغلب بیمارای تیپ دو همینطورن و تا سالها از بیماریشون مطلع نیستن) متاسفانه ممكنه تا سالها آسیبهای بیماری در بدن در حال پیشرفت باشه جون پیشرفت این بیماری بی سر و صداست و زمانی علایم بروز میكنه كه مثلا كلیه دیگه داره از كار می افته یا چشم بینایییش رو از دست داده و.... به همین دلیل كسی كه تازه فهمیده دیابت داره باید یه سری معاینه كامل بخصوص معاینه چشم و یه سری آزمایس كامل از جمله بررسی عملكرد كلیه انجام بده همون اول كار و بعد هم مرتبا كنترل بشه.
دیابت در واقع آسیب اصلی رو به رگها و مویرگهای بدن میزنه و خونرسانی رو مختل می كنه به همین دلیل اثرات دیابت روی تمامی اعضای بدن بدون استثنا وجود داره ، چون تمامی اعضای بدن دارای رگ و خونرسانی هستند و با اسیب دیدن رگها هر عضوی میتونه دچار مشكل بشه، به طور خلاصه :


در كلیه : اختلال عملكرد و سپس نارسایی كلیه
در چشم: اختلالات بینایی ناشی از آسیب عدسی چشم و سیستم نوری ، و مهمتر و شایعتر از اون آسیب شبكیه چشم و خونریزی در اون و احتمال نابینایی.
در مغز اختلالات عروقی و سكته مغزی
در قلب: اختلالات عروقی و سكته قلبی
در سیستم عصبی : اختلال خونرسانی اعصاب محیطی و نیز اثر مستقیم قند روی اعصاب كه نتیجه اش میشه اختلال حسی كه باعث میشه فرد مثلا پاش زخمی بشه و متوجه نشه تا مدتها و بعد هم كه متوجه میشه به دلیل اختلال خونرسانی كه قبلا گفتم زخمش دیر خوب میشه و باز به دلیل اختلال سیستم ایمنی در اثر دیابت ، زخمش ممكنه عفونی بشه كه درمانش مشكله و گاهی به از دست دادن چند انگشت و حتی كل پا یا دست منجر میشه.
غیر از اینها هم روی تمامی اعضای بدن اثرات منفی مشابهی میذاره.....4-عاقبت مریض دیابتی : اگر تا اینجا خیلی ترسیدین ، حالا میخوام حرفای امید وار كننده بزنم، خوشبختانه دیابت قابل كنترله ، كنترلش هم سخت نیست بر حسب نوع دیابت پزشكتون راهنمایی میكنه كه آیا انسولین مصرف كنید یا قرص و مقدارش چقدر باشه ، اما علاوه بر اینها خود بیمار نقش مهمی در درمان خودش داره . كارهایی كه بیمار میتونه بكنه عبارتند از ورزش مرتب، كاهش وزن، تغییر عادات غذایی و كم كردن مصرف قند های ساده شامل مواد شیرین و مواد نشاسته ای ( برنج ، كیك و...، نان ) و جایگزین كردن میوه جات ، كنترل دقیق قند خون روزانه با یه گلوكومتر، كنترل مرتب از نظر قند خون ناشتا ، عملكرد كلیه و بقیه ازمایشات هر 3 الی 6 ماه تحت نظر پزشك، معاینه سالیانه چشم برای بررسی وضعیت عروقی( در واقض وضعیت مویرگهای چشم نشون دهنده وضع مویرگهای بقیه بدن هم هست) ، مصرف دقیق و به موقع دارو ها و انسولین.

كسی كه تمام اینها رو به خوبی رعایت كنه و قند خونش خوب كنترل بشه تقریبا مثل یه ادم سالم طول عمر طبیعی خواهد داشت.


موفق باشید . رضا ر.س.
ضمنا سال نو تون هم مبارك.8%دیگر پاسخ ها
sigarianنام : مَهدی سیگاریان وفاامتیاز : 3521درصد بهترین پاسخ : 13%مَهدی سیگاریان وفا (58)i

1.    87/12/19 (09:57)---------------------------------------
به این آدرس برو و مطلب مورد نیازت را پیدا کن
http://mquest.blogfa.com/page/best.aspx
-----------------------------------------------
.58%
salah1361نام : مدیر مدیر زادهامتیاز : 102درصد بهترین پاسخ : 4%مدیر مدیر زاده (4)i

2.    87/12/19 (15:31)سلام دوست عزیز اگر فرد مورد نظر جوان باشه علایم ناگهانی میاد که شامل تشنگی تکرر ادرار گرسنگی ضعف پرخوابی و..... ولی اگر جوان نباشه این علایم رو نداره ویا خیلی کم داره و چون شخص دیر خبر دار میشه اثاری داره بهترین راه برای فهمیدن دیابت دادن ارمایش تحمل قند خونه ویا ازمایش hba1c اینا تقریبا بهترین راه ولی حتما با پزشک مشورت کن.25%
elham_suny2009نام : الهام خامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%الهام خ (171)i

3.    87/12/19 (16:50)behtarin kar azmayesh dadane..0%
hurya_1368نام : وروجک شیطونامتیاز : 104درصد بهترین پاسخ : 0%وروجک شیطون (5)i

4.    87/12/21 (19:14)دیابت یک بیماری که سلول ها توانایی گرفتن گلوکز رو از خون ندارن در نتیجه قند خون افزایش پیدا میکنه و قند اضافی از طریق کلیه ها دفع میشه و چون اب هم به دنبال گلوکز دفع میشه حجم ادرار افزایش پیدا میکنه و فرد احساس تشنگی میکنه و تکرر ادرار داره. چون سلول ها نمی تونن از گلوکز برای به دست اوردن انرزی استفاده کنن از چربی ها و پروتیین ها استفاده میکنن و به همین دلیل فرد احساس ضعف میکنه. تجزیه چربی ها باعث تولید محصولات اسیدی در خون میشه و ph خون افزایش پیدا میکنه و در اثر سوختن چربی فرد لاغر میشه . تا اینجا فهمیدیم که فرد دچار تشنگی تکرر ادرار وجود قند در ادرار ولاغری میشه.
دو نوع دیابت داریم 1-دیابت نوع یک که بیماری ارثی و خود ایمنیه یعنی دستگاه ایمنی بدن به خود بدن حمله میکنه ( به جزایر لانگر هانس که بخشی از پانکراس هست و وظیفش کاهش قند خون از طریق تولید انسولین هست)و در نتیجه توانایی تولید انسولین در بدن کاهش پیدا میکنه. این دیابت معمولا قبل از 20 سالگی ایجاد میشه به این دیابت, دیابت وابسته به انسولین هم میگن چون با تزریق انسولین علایم بیماری از بین میره.
2- دیابت نوع دو یا غیر وابسته به انسولین: توی این افراد با اینکه مقدار انسولین در خون بیشتر از حد طبیعیه ولی تعداد گیرنده های انسولین کمه .معمولا توی سن های 40 به بالا و افراد چاق وکم تحرک دیده میشه این دیابت با ورزش مراعات رژیم غذایی و یا با کمک داروهای خوراکی کنترل میشه.
در مورد اخر و عاقبتشم باید بگم اگه بیمار رعایت نکنه دچار بیماری کلیه میشه و از اون بدتر زخم بستر هست اگه نظافت شخشی رو رعایت نکنه به دلیل شیرین بودن بدن و عرق و ادرار خوراک خوبی واسه مورچه میشه روی بینایی هم تاثیر داره.البته بازم میگم اگه رعایت نکنه.
جالب اینکه که دیابت از همین مورچه ها کشف شد: دور ادرار یه نفر مورچه جمع شده بوده بعد که ازمایش میکنن میبینن ادرار شیرینه و اینجوری دیابت کشف میشه.
بهترین راه واسه تشخیص دیابت هم ازمایش خون هست.
(اطلاعاتم همین بود امیدوارم بهت کمک کنه) .8%
ava_sami64نام : فروغ فروغیامتیاز : 111درصد بهترین پاسخ : 50%فروغ فروغی (4)i

5.    87/12/23 (18:42)سلام1- پر خوری. پر نوشی. پر ادراری 3تا نشانه اصلی دیابت
2-درمان رعایت رزیم غذایی.اگه پیشرفته تر باشه دارو که از داروهای خوراکی شروع میشه و در نهایت تزریق انسولین
3-عوارض دیابت رو نشون میده مثل عوارض کلیوی.چشمی و......
4-در نهایت اگه کنترل نشه باعث مشکلات چشمی.کلیوی.زخم های پای دیابتی و........ میشه
امیدوارم کمکتون کرده باشم.0%
khak_hkنام : حامد کاکه خانیامتیاز : 98درصد بهترین پاسخ : 0%حامد کاکه خانی (0)i

6.    87/12/24 (19:27)دیابت نوعی بیماری قندی است.دو نو دیابت داریم: 1:دیابت شیرین که خود شامل دو نوع است :1:دیابت نوع 1که یک نوع بیماری خود ایمنی است ودر اثرحساس شدن دستگاه ایمنی نسبت به جزایر لانگرهانس است .در این نوع بیماری دستگاه ایمنی نسبت به سلول های جزایر لانگرهانس پانکرانس پادتن ترشح می کنددر نتیجه در این بیماری انسولین به میزان کافی تولید نمی شود ومیتوان با تزریق روزانه ی انسولین ان را درمان کرد.اما نوع 2م دیابت شیرین که در اثر بالا رفتن سن ایجاد می شود ودر انانسولین وجود دارد اما سلول ها توانایی گرفتن گلکز را ندارند.درمان ان هم با ایجاد یک dietمناسب میسر است.دیابت نوع دوم یک نوع بیماری کلیوی است که در ان سلول های جمع کننده ادرار توانهیی بازجذب اب را ندارند..0%


ساير مطالب :
* آیا خرید خانه الان صلاحه؟
* کسی جزوه خوب ریاضی 1 و نقشه کشی 1 و فیزیک1 داره بزاره؟
* خرید تردمیل
* نقش احساسات انسان در پایداری روابط دوستانه چگونه است؟
* كد جاوا اسكریپت رو چطور به كلو بلاگم وارد كنم واز چه راهی؟
* كپی نشدن برخی از متنهای اینترنتی در ورد 2003
* چرا دنیا یک رنگ نیست؟
* دكتر ساریخانی جراح زیبایی بینی كارش چطوره؟
* برقراری تماس رایگان از طریق اینترنت به تلفن
* دودندان عقب را مدتی پیش پر كردم اما حالا درد میكنه دلیلش چ